Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kamil Baczyński

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutralny

O Kamil Baczyński

 • Ranga
  Początkujący
 1. Kamil Baczyński

  Pomysł na ściane zewnętrzną 2xPorotherm 25

  Obiegowa opinia, że ściana 2w jest lepsza od 1w jest powszechna. Też sądzę, że bezpieczniej jest stawiać 2w. Jednakże jak by się zastanowić, to nowy Porotherm spełnia normy pod ścianę 1w i to już normy docelowe, przewidziane do 2021r. Faktem jest również, że ściana 1w nie pozwala na błędy i partactwo. Przy ścianie 2w wszelkie niedoróbki przykryje styropian i przy 1w nie ma miejsca na błędy. W niemczech domy ze ścianami 1w są na porządku dziennym, są energooszczędne i ciepłe. Jak bym miał budować nowy dom, to bym się musiał zastanowić i może bym się zdecydował, zważywszy, że technologia już jest i na zachodzie się sprawdza. Niestety, albo stety, mam ściany 2w i też jest git.
 2. Kamil Baczyński

  Kto zapłaci za wydzielenie drogi?

  Droga musi mieć 5 albo 6 metrów, nie pamiętam już. Jeżeli sąsiad nie chce oddać swojej części, to go nie zmusisz. Peszek, możesz zapłacić za niego, co nie zmienia faktu, że nie musi swojego pasa ziemi oddawać, albo robisz całe 5-6 metrów ze swojej ziemi i po problemie.
 3. Kamil Baczyński

  Słup elektryczny

  Teoretycznie możesz ubiegać się o odszkodowanie za posadowienie tego słupa na twojej nieruchomości, jednakże, musisz spełniać przynajmniej jeden z 2 kluczowych warunków. Wg kodeksu cywilnego zasiedzenie w złej wierze wynosi 30 lat. Jeżeli sam słup energetyczny nie jest starszy niż rzeczone 30 lat i nie doszło do zasiedzenia gruntu, to możesz starać się o odszkodowanie. Alternatywnym warunkiem jest sama własność gruntu. Jeżeli ziemia jest w rękach prywatnych nie dłużej niż 30 lat, to nie doszło do zasiedzenia i możesz próbować z odszkodowaniem. Mam tu na myśli jednak pierwszego właściciela który kupił ziemię od podmiotu Państwowego, czy to lasów, czy PGRu, czy od Agencji Rolnej Skarbu Państwa. To, że obecny właściciel posiada ziemię, przykładowo 5 lat, to nie znaczy, że przed nim nie było kilkunastu innych właścicieli. To należy sprawdzić. Gdzie? W starostwie powiatowym w wydziale geodezji powinni Ci udostępnić tak zwaną historiografię działki, na której są wyszczególnione wszelkie ruchy ziemia i zmiany jakie tam zachodziły, włącznie z podziałami działki na mniejsze parcele. Nie ma tam danych osobowych, więc nie powinni robić problemu. Co do samego słupa, to możesz wystąpić do Taurona z pismem w którym podasz jego nr, jest napisany na słupie i poprosisz o informację kiedy była linia budowana. Pamiętaj, że zmiana słupa na nowy, to nie jest zmiana położenia linii. Jeżeli warunek formalny 30 lat zasiedzenia jest spełniony, czyli do zasiedzenie nie doszło, śmiało możesz starać się o kasę. W pierwszym kroku o płatną służebność płatną co roku, za rok z góry, dożywotnio. Następnie o odszkodowanie za ostatnie 10 lat bezprawnego korzystania z twojego gruntu. Tauron nie sprzedaje skóry tanio i na twoje żądania co najwyżej zaproponują darmowe uregulowanie prawne sprawy w Księdze Wieczystej. Bez procesu sądowego się nie obejdzie, a ten trwa zawsze ponad rok. Co do historiografii działki, to sam Tauron zawsze o niego wzywa. Ile można wyciągnąć. Zazwyczaj sąd każe powołać biegłego, ale wyliczenie wygląda z grubsza następująco: Wartość 1 metra kwadratowego działki x długość zajętej działki przez linię x szerokość. Szerokość to ok. 2 do 4 metrów z każdej ze stron pod linią, w zależności, czy jest to linia wysokiego napięcia, czy średniego. Reasumując długość linii biegnącej nad działką x jej szerokość x cena metra kwadratowego rynkowej wartości działki. Można wyciągnąć kilkanaście tysi ;) Jeżeli okaże się, że doszło do zasiedzenia, to nie masz szans już na odszkodowanie, bo Tauron przy pierwszej okazji podniesie zarzut przedawnienia i po ptakach. Pozostaje ci czekać na wejście w życie specustawy o korytarzach powietrznych, albo do awarii linii na twojej działki, wtedy nie wpuścisz ekipy remontowej i sami będą biegać z propozycjami, bo są zobowiązani umowami do nieprzerwalnego dostarczania napięcia, niestety w takiej stytuacji, ty też zostaniesz bez prądu. Mam nadzieje, że naświetliłem z grubsza temat. Powodzenia.
 4. Kamil Baczyński

  Ściana z silki

  Spartaczyć to można każdą ścianę. A ceramika na suchej zaprawie jest równie dobrym rozwiązaniem i chyba jest cieplej. Ceramika jest ok, mimo wpisów hejterów od setek lat się sprawdza. Mieszkam w domu z pustaków ceramicznych i jest mi dobrze. Co do silki, to szpital koło mnie z niej budują ale to jest potężny 3 piętrowy budynek.
 5. Kamil Baczyński

  Jakie zastosowac materiały?

  Witam Co do ścian to na rynku są 3 wiodące technologie. Porotherm, czyli pustak ceramiczny, Ytong, czyli beton komórkowy i różne silki. Z tego trio wiodące na budowach są pustaki ceramiczne i beton komórkowy. Oba zapewniają podobną izolację termiczną, są podobnej jakości itd. Ja osobiście jestem zwolennikiem pustaków ceramicznych. Jest to materiał naturalniejszy w porównaniu do betonu, ale nie o to w sumie chodzi. Zapewnia przede wszystkim lepszą akustykę. O ile nad ścianami zewnętrznymi można się zastanawiać, to jeśli chodzi o ściany wewnętrzne to jak dla mnie tylko ceramika. Jest lżejsza i lepsza akustycznie. Pozdrawiam Jeszcze kilka słów o dachówkach. O ile przy ścianach wybór jest ciężki, to jeśli chodzi o dachówkę, to dla mnie osobiście tylko dachówki ceramiczne wchodzą w grę. Dach ceramiczny dystansuje każdą blachę i nawet nie ma co porównywać technologi. Jak pisałeś chcesz użytkowe poddasze, to ceramika to jedyny słuszny wybór. Dobre wytłumienie dźwięków, nie słychać deszczu, nie słychać wiatru. Układa się jak puzzle, a razie uszkodzeń, łatwo dosztukować fragmenty. Dachówka ceramiczna najlepiej trzyma ciepło. To taki mercedes wśród dachów. Ja w składzie budowlanym kupowałem Koramic, ale zasadniczo każdy producent oferuje bardzo zbliżoną jakość.
 6. Kamil Baczyński

  Pomysł na ściane zewnętrzną 2xPorotherm 25

  Zamiast stawiać swa rzędy pustaków i marnować materiał, rozważ raczej jednowarstwową ścianę z pustaków Porotherm 44 DRYFIX. Jedna warstwa - ściana murowana w systemie dryfix na suchą zaprawę. Muruje się szybko, ściana nadaję się od razu do otynkowania, bez dodatkowego docieplenia i co najważniejsze zapewnia normę cieplna na poziomie U=0,30 W/m²K. Poczytaj na stronie producenta: http://www.wienerberger.pl/porotherm-44-dr...i=1119356883967 buduj na sucho: http://www.budujnasucho.pl/
×