Skocz do zawartości

monari

Uczestnik
  • Posty

    32
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez monari

  1. Dnia 14.12.2016 o 20:35, joks napisał:


    Tiaaaaaa , do fachowej obróbki drewna ....nie płyt ...drewna icon_biggrin.gif z pobliskiego tartaku potrzebne są narzędzia za ponad 10 tyś ....ciekawe czy mu się opyliło kupić grubościówkę , piłę - krajzegę , frezarkę , czoparkę , i inne...... icon_biggrin.gif

    Potrzebna mi jest tylko frezarka i szlifierka oscylacyjna, reszta jest mi nie potrzebna , ponieważ kupuje surowe deski przycięte na wymiar ( nie płyty, sklejki ). Narzędzia o których pisałem są do obróbki ręcznej , są wytrzymałe.

  2. Dnia 14.12.2016 o 20:30, stach napisał:

    KONIECZNIE musisz nam zaprezentować wynik Twojej "prawie" fachowej roboty i jak wykorzystałeś te kantówki z pobliskiego tartaku i narzędzia z wyżej wzmiankowanej strony icon_confused.gif I zrób zdjęcie oczu Twojej żony z wyrazami podziwu...

    Zdjęcia szafy wrzucę,  oczy żony nie , ponieważ nie chce się zgodzić .

  3. Trudu i zachodu dużo przy takiej szafie. Ale ile na koniec satysfakcji i podziwu w oczach żony, warto było trochę pomęczyć się. Zacząłem od podstawowych materiałów.W pobliskim tartaku kupiłem kantówki. Następnie przyszedł czas na narzędzia. Dodatkowy to kaszt, niestety moje okazały się słabe. Końcówki szybko deformowały się,ściski nie trzymały. Poszperałem trochę w necie i na www.hoegert.com/pl znalazłem to co potrzeba, począwszy od wkrętaków , końcówek, narzędzi pomiarowych itp . Poszło jak po maśle. Przycinane , skręcanie , ściskanie. Jestem już" prawie" fachowcem w tym kierunku dlatego przymierzam się do zabudowy wnęki w salonie.
  4. Dobre ubezpieczenie domu to podstawa. Wykupiłem rozszerzone ubezpieczenie w compensie -rodzina- . Obejmuje ona właściwie wszystko i od wszystkiego. Dom, mury, wszystko co w domu jest i na posesji, nawet bramę. Jak również mieszkańców. I garaż który zacząłem budować.
  5. Jestem w trakcie wykańczania pomieszczenia warsztatowego, w związku z tym potrzebna jest mi wylewka poziomująca ale o wzmocnionych parametrach wytrzymałości. Pytam o takie rzeczy ponieważ sam ja wylewam, niestety nie jestem znawcą budowlanym. Na składzie budowlanym obok mnie, mówią że nie ma takiej wylewki. Chce sie upewnić czy tak jest rzeczywiście.
  6. Dziękuję za odpowiedz, wszystkim uczestnikom tej dyskusji. Wywnioskowałem że bez znczenia jes którą wełnę uż6yje będzie dobrz. Muszę dać coś między płyty ponieważ na razie jedna częśc nie będzie użytkowa . Aczkolwiek nie wykluczam że jeśli w przyszłości portfel pozwoli to stanie się użytkowa. Myślę że zdecuduje się na szklamą.ponieważ ktoś tu napisał że lepsza jest pod względem akustycznym. pozdrawiam
  7. Cytat

    Spokojnie Panowie. póki co @ monari nie wie co i jak chce zrobić.

    W pierwszym poście napisał, że chce ocieplić strop.
    W szóstym poście napisał, że mu nogi marzną nawet wówczas kiedy jest w obuwiu.
    W dziesiątym poście napisał, że nie wyklucza możliwości docieplenia stropu od strony piwnicy.

    W tej sytuacji jeżeli dociepli posadzkę kilkumilimetrowym podkładem to efekt będzie mizerny.
    Kilkucentymetrowa izolacji pod stropem może dać pełny efekt.
    W sumie może zrobić jedno i drugie, co w przypadku docieplenia posadzki poprawi komfort w cieple dotyku a w przypadku izolacji stropu podwyższy temperaturę podłogi.
    Pozdrawiam.


    Przepraszam , być może dość chaotycznie pisze . problem w tym że mam dom coś w rodzaju pudła betonowego . W którym w zimie jest szron od strony pokoju. Do tego stopnia że w minioną zime kołdra przymarzła mi do ściany. Dodatkowy problem w tym że nie mam pojęcia jak wykonać takie ocieplenie i z czego , niestety finansów na fachowców też mi brak. Dlatego jestem zmuszony w własnym zakresie coś zrobić.
    Czyli według Ciebie powinienem założyć kilka wątków żeby zebrać potrzebne informacje? Chyba tak zrobię , nie będzie bałaganu.





    Zacznę od początku. Tak jak wyżej wspomniałem dom jest praktycznie cały do docieplenia , począwszy od piwnic a kończywszy na dachu który ma tylko łaty i eternit. Wydawało mi się że powinienem zacząć od piwnicy żeby podłogi były cieplejsze. Dlatego zacząłem wątek od tego . Proszę o radę od czego zacząć .
  8. Tak ten opis skomplikowałeś że trudno połapać się. Napiszę jak ja to robiłem . Dach dwuspadzisty , więc są dwa skosy . 2,5 m nad podłogą dałem kantówki , które łączą obydwa skosy i dają trochę równego sufitu. Wełnę mineralną 1 warstwę wcisnąłem między krokwie zaczynając od dołu jednego skosu przez sufit do dołu drugiego skosu. Wełnę przymocowałem drutami żeby na głowę nie spadło. Następnie w poprzek przymocowałem kantówki na szerokość drugiej warstwy wełny i na jej grubość. Ta warstwa ma za zadanie odizolować krokwie i szczeliny które powstają między wełną a krokwią . Na tą wełnę dajesz folię . Natomiast ta szczelina która jest u zbiegu szczytu dachu i naszego nowego sufitu nie izoluje się.
  9. Cytat

    Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem byłaby pompa ciepła,o zaletach chyba wspominać nie trzeba,akurat tutaj pellet jest też nie głupim pomysłem ale podajesz za mało danych.np jaka powierzchnia grzewcza domu?



    Dom o powierzchni 150 m2 . Docieplony . Jeśli chodzi o pompę ciepła, ma ja mój brat. Jeśli nie ma prądu pompa nie działa , Jak również jest mało efektywna jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej 20 stopni. Natomiast pellet sprawdza mi sie w każdej sytuacji
  10. Cytat

    Czy zastanawiałeś się nad możliwością ocieplenia podłogi od strony piwnicy?


    Na razie nie zastanawiałem sie nad taką możliwością , ponieważ mam juz kupione panele i muszę coś pod nie położyć . Choć w przyszłości nie wykluczam takiej możliwości .

    Panie Pawle , ponieważ wybraliśmy wełnę mineralną Pana firmy , proszę jeszcze o informacje , czy między stropem a wełną, trzeba dać folię czy nie.
  11. Cytat

    Podłoga pływająca to taka która nie jest na stałe powiązana z posadzką.
    Jaka masz teraz wysokość pomieszczeń na parterze? Bo zdajesz sobie sprawę, że po ociepleniu wysokość Ci się zmniejszy.
    A może ten strop jest ocieplony, tylko Ty o tym nie wiesz.



    Wysokość pomieszczeń to 2,70 m . W stropach jest dany podobno keramzyt . To jest dom z początku lat 70 -tych. W każdym bądź razie podłogi są zimne , bardzo zimne , nawet w butach nogi marzną.
  12. Cytat

    A nie łaska poczytać sobie to o co pytasz?
    Nie zniżaj się do poziomu gupka, nauczyli Cie czytać i pisać to czytaj. Tyle jest na temat w necie i tu na forum, że powielanie takich informacji uważam bezsensowne.



    Przysłowia są podobno mądrością narodu. Dlatego przytoczę jedno " Kto pyta ten nie błądzi " " Tylko głupiec nie pyta bo myśli że posiadł wszystkie mądrości" Być może pytania moje są głupie dla tych co maja wiedzę na ten temat . Ale dla laika nie są głupie , bo dzięki odpowiedzią , zdobędę tą wiedzę.
  13. Cytat

    Wełna sama w sobie nie posiada izolacji chroniącej przed wilgocią. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wykonanie izolacji przeciwwilgociowej.
    Jeżeli budynek posadowiony jest na gruntach spoistych, w których grozi okresowe podmakanie spodu konstrukcyjnej płyty podłogi na gruncie, to zalecane jest stosowanie warstwy termoizolacyjnej powyżej poziomej izolacji
    przeciwwodnej (papa termozgrzewalna), a tym samym powyżej konstrukcyjnej płyty podłogowej.

    Układ taki nie musi być stosowany gdy budynek jest posadowiony powyżej poziomu wód gruntowych, na gruntach sypkich i nienasiąkliwych, a więc dobrze przepuszczających wody opadowe.
    W takim przypadku izolację termiczną można umieścić bezpośrednio na zagęszczonej podsypce z grubego piasku, poniżej konstrukcyjnej płyty podłogowej, a więc poniżej poziomej izolacji przeciwwodnej.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER




    Bardzo ładnie to Pan opisał , ale wolałbym zobaczyć na własne oczy jak odpowiednio zaizolować taką podłogę. Czy dysponuje Pan takim filmem , jeśli tak to proszę o namiary. Dziękuje.
  14. Podłoga już jest , to jest betonowy strop . Ponieważ na tym było coś w rodzaju gumoleum . Zerwałem to i jest beton. Jednak piwnice są nie ogrzewane,dlatego muszę ocieplić ten strop , co tu położyć , na to ocieplenie chce położyć panele . Nie wiem czy są laminowane czy nie . Jak je kupowałem powiedzieli że to podłoga pływająca.
  15. Cytat

    Taki który będzie stawiał większy opór cieplny vel pozwoli uzyskać niższy współczynnik przenikania ciepła przegrody/ściany.
    A to czy będzie to wełna mineralna czy styropian zależeć będzie od grubości zastosowanej izolacji i lambdy użytego materiału,
    a ta zawiera się w przedziale od 0,031 do 0,045W/mK.



    Czy mógłbyś mi to jaśniej opisać ,np. nie mam pojęcia co to jest "lambda" ten przedział 'od - do' to przenikanie zimna ? Jak będę kupował np, wełnę to gdzie szukać tych oznaczeń o których piszesz.
×
×
  • Utwórz nowe...