Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

monari

Uczestnik
 • Posty

  32
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O monari

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie mam problemu z kominem odkąd zacząłem palić pelletem. Jest suchy dobrze sprasowany , więc podczas spalania nie wydziela sadzy.
 2. Potrzebna mi jest tylko frezarka i szlifierka oscylacyjna, reszta jest mi nie potrzebna , ponieważ kupuje surowe deski przycięte na wymiar ( nie płyty, sklejki ). Narzędzia o których pisałem są do obróbki ręcznej , są wytrzymałe.
 3. Zdjęcia szafy wrzucę, oczy żony nie , ponieważ nie chce się zgodzić .
 4. Trudu i zachodu dużo przy takiej szafie. Ale ile na koniec satysfakcji i podziwu w oczach żony, warto było trochę pomęczyć się. Zacząłem od podstawowych materiałów.W pobliskim tartaku kupiłem kantówki. Następnie przyszedł czas na narzędzia. Dodatkowy to kaszt, niestety moje okazały się słabe. Końcówki szybko deformowały się,ściski nie trzymały. Poszperałem trochę w necie i na www.hoegert.com/pl znalazłem to co potrzeba, począwszy od wkrętaków , końcówek, narzędzi pomiarowych itp . Poszło jak po maśle. Przycinane , skręcanie , ściskanie. Jestem już" prawie" fachowcem w tym kier
 5. Dobre ubezpieczenie domu to podstawa. Wykupiłem rozszerzone ubezpieczenie w compensie -rodzina- . Obejmuje ona właściwie wszystko i od wszystkiego. Dom, mury, wszystko co w domu jest i na posesji, nawet bramę. Jak również mieszkańców. I garaż który zacząłem budować.
 6. Jestem w trakcie wykańczania pomieszczenia warsztatowego, w związku z tym potrzebna jest mi wylewka poziomująca ale o wzmocnionych parametrach wytrzymałości. Pytam o takie rzeczy ponieważ sam ja wylewam, niestety nie jestem znawcą budowlanym. Na składzie budowlanym obok mnie, mówią że nie ma takiej wylewki. Chce sie upewnić czy tak jest rzeczywiście.
 7. Ja wybrałem wełnę szklaną. Według mnie ma lepsze możliwości izolacji akustycznej i cieplnej. Dodatkowo jest niepalna i nie lubiana przez insekty i myszy.
 8. Dziękuję za odpowiedz, wszystkim uczestnikom tej dyskusji. Wywnioskowałem że bez znczenia jes którą wełnę uż6yje będzie dobrz. Muszę dać coś między płyty ponieważ na razie jedna częśc nie będzie użytkowa . Aczkolwiek nie wykluczam że jeśli w przyszłości portfel pozwoli to stanie się użytkowa. Myślę że zdecuduje się na szklamą.ponieważ ktoś tu napisał że lepsza jest pod względem akustycznym. pozdrawiam
 9. Jak w temacie . Który ubezpieczyciel ubezpiecza dom na etapie budowy. Na co trzeba zwrócić uwagę jeśli taki się znajdzie A może kogoś mi polecicie?
 10. Planuje postawić lekką ściankę działowa na nieużytkowym poddaszu. Czy jako wypełnienie , lepsza będzie wata skalna czy szklana ? dziękuje za odpowiedz.
 11. Jak na razie to dalej nie wiem od czego mam zacząć .
 12. Pisałem że nie znam sie na ocieplaniu . Dlatego pytam. Zdecydowałem się na wełnę ,ponieważ jest bezpieczniejsza. Chciałem zacząć od piwnicy , bo pomyślałem że od dołu ciągnie , następne miały być ściany budynku , na końcu poddasze. Czy ma być inaczej.
 13. Przepraszam , być może dość chaotycznie pisze . problem w tym że mam dom coś w rodzaju pudła betonowego . W którym w zimie jest szron od strony pokoju. Do tego stopnia że w minioną zime kołdra przymarzła mi do ściany. Dodatkowy problem w tym że nie mam pojęcia jak wykonać takie ocieplenie i z czego , niestety finansów na fachowców też mi brak. Dlatego jestem zmuszony w własnym zakresie coś zrobić. Czyli według Ciebie powinienem założyć kilka wątków żeby zebrać potrzebne informacje? Chyba tak zrobię , nie będzie bałaganu. Zacznę od początku. Tak jak wyżej wspomniałem dom jest praktycznie
 14. Tak ten opis skomplikowałeś że trudno połapać się. Napiszę jak ja to robiłem . Dach dwuspadzisty , więc są dwa skosy . 2,5 m nad podłogą dałem kantówki , które łączą obydwa skosy i dają trochę równego sufitu. Wełnę mineralną 1 warstwę wcisnąłem między krokwie zaczynając od dołu jednego skosu przez sufit do dołu drugiego skosu. Wełnę przymocowałem drutami żeby na głowę nie spadło. Następnie w poprzek przymocowałem kantówki na szerokość drugiej warstwy wełny i na jej grubość. Ta warstwa ma za zadanie odizolować krokwie i szczeliny które powstają między wełną a krokwią . Na tą wełnę dajesz folię
 15. Do kominka to wełna mineralna skalna . Ma wytrzymałość 1000 stopni. Idealny produkt do wyłożenia czopucha kominkowego . Sam ma wnętrze wyłożone tą wełną i mam gwarancje bezpieczeństwa.
×
×
 • Utwórz nowe...