Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

poradaarchitekta

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O poradaarchitekta

 • Ranga
  Początkujący
 1. Przepraszam Panie Bajbaga za wprowadzenie w błąd ma Pan racje Art29 wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.Pozdrawiam [/quote]
 2. Budowa altany do 25m2 w mieście i do 35m2 poza granicami miasta wymaga samego dokonania zgłoszenia. Na każde 500m2 można wybudować nie więcej niż 2 altanki. Na terenach działkowych(pracowniczych) nie jest wymagane dokonanie zgłoszenia ale musi spełniać warunki zawarte w regulaminie ogrodów działkowych.
 3. MrTomo pewnie że można malować zimą w niczym to nie przeszkadza. Jedyny mankament że trzeba przy zamkniętych oknach a bywa parno i się z człowieka żywcem leje.
 4. Niema się tu nad czym zastanawiać należy się zwrócić do zarządu drogi tak jak napisał mhtyl .Tak czy inaczej mostek wyjazd będzie się przecież łączył z drogą.I nie koniecznie się zgodzą bo już jeden mostek jest. Do dr House co ma wydział geodezji do tego ?
 5. Panie mhtyl ja dalej upierałbym się przy pędzlu,prześwity zlikwiduje. Poza tym autor nic nie wspomina o tym że maluje płyty . Pan kiki88 malował wałkiem a efekt jaki jest opisuje.A tam gdzie nie daje rady wałek przeważnie stosuje się pędzel przy suficie. Pan od razu wyjeżdża czy próbowałeś malować farbą gęstą jak śmietana regipsy ,gładzie .Autor jedno a Pan mhtyl dodatkowo nakręca problem.Jak spróbuje pędzlem to nic się nie stanie.
 6. Jak MrTomo ja również poleciłbym pędzel,tym bardziej ze malowanie wałkiem wymaga umiejętności aby nie pozostawić smug.Pędzel moim zdaniem zlikwiduje problem.
 7. Panie Bajbaga inwestor powinien w tego typu kwestiach konsultować się ze swoim projektantem.Projektant na podstawie posiadanej dokumentacji danej sprawy i kierując się prawem budowlanym powinien określić jako to jest zmiana. Na odbiór mostka ma prawo przyjechać nadzór budowlany.
 8. Należy określić czy jest to zmiana istotna czy nie istotna.Niewolno samowolnie zmieniać projektu inwestorowi.
 9. Radzenie sobie z kradzieżami na budowie - Na placu budowy należy w sposób maksymalny zabezpieczyć się przed kradzieżą. -Materiał jak i narzędzia trzymać pod kluczem - jeśli nie znajdujemy się w sposób ciągły na placu budowy postarać się o podnajęcie pomieszczenia, garażu u najbliższego sąsiada który poniekąd stanie się naszym stróżem. Możemy wynająć firmę ochroniarską ale to będzie się wiązać z dużymi kosztami zatrudnić paru ludzi z okolicy na budowie i dodatkowo za premiować ich wynagrodzenie za doglądanie placu budowy. W razie kradzieży będą wiedzieć zapewne więcej niż my. Na bieżąco zaopat
 10. Sąsiad jako strona ma prawo się odwoływać ale nawet w trakcie postępowania budować dalej można. Jeśli budowa została by wstrzymana niesłusznie ja bym się starał o odszkodowanie. Sąsiada też bym uprzedził o swoich ewentualnych roszczeniach finansowych.
×
×
 • Utwórz nowe...