Skocz do zawartości

neutrino

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

neutrino's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Brzmi to trochę jak: "Nie, bo nie". A jakaś podstawa takiego stanowiska gminy? Czy gdziekolwiek było zapisane, że działek nie można scalać (najlepiej z uzasadnieniem)? Znam przypadek, gdzie w MPZP było napisane, że na danym terenie nie wolno wyznaczać działek mniejszych niż 3k m2. Ale to było z góry wiadome przed przetargiem.
  2. Właśnie dlatego zależy mi na TEJ działce. Okolica cicha, szkoła całkiem niedaleko, rodzice (żony:P) też. Dlatego właśnie chcemy zbudować 110-130m2 na działace 1200m2.
  3. Najważniejsze jest to, że chcemy dom parterowy bez poddasza użytkowego. Spróbuj znaleźć ciekawy (albo jakikolwiek) dom parterowy z frontem 10-12, dachem dwuspadowym 36-42st nachylenia. Myślę, że gmina wydała takie warunki, bo działki są za małe (600m) dla domu parterowego. Narzucają tym samym budowę domów z poddaszem użytkowym. Ale na działce 1200m spokojnie dom parterowy można zbudować.
  4. Przede wszystkim, dzięki za wasze odpowiedzi. Ja naprawdę rozumiem, że na 100% to będę pewien WZ jak o nie wystąpię i gmina je wyda. Ale ponieważ kupno działek jest uzależnione od tego czy będę mógł na nich wybudować tak dom jak chcę (czyli, taki jaki sobie wymarzyła żona ), pytam, próbuję się dowiedzieć czy mam szanse na wydanie odpowiadających mi WZ. Napisałem w moim pierwszym poście jakich WZ potrzebuję, a jakie WZ wydała gmina w "ogólnej decyzji o warunkach zabudowy" na tym terenie. Co to w ogóle jest ta "ogólna dezycja" i jak bardzo jest wiążąca? Mówisz o Studium uwarunkowan i kierunkow zagospodarowania przestrzennego? Przecież to jest bardzo ogólny dokument. Ale sprawdziłem: przewidziana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. I to wszystko. Natomiast jeśli chodzi o nieruchomości sąsiednie, to najbliższe budynki stoją w odległosci ok 50-100m.
  5. Działki będzie sprzedawać gmina w przetargu. Nie sądzę, żeby miały obciążenia, ale jak się pojawi ogłoszenie o przetargu i podadzą nr kw, to na pewno sprawdzę. Dowiedziałem się od was, że: * mogę scalić działki, ale mogę też wystąpić o warunki zabudowy na dwóch działkach * o warunki zabudowy moze wystąpić nie tylko właściciel * wszystko w gminie jest możliwe jak się "dopłaci" 50k pln za WZ ;) Czyli, że nie macie własnych doświadczeń, albo nie znacie przypadków "zmiany" WZ? Najbardziej interesuje mnie odpowiedź na pytanie: czy powinienem sobie szukać innej działki?
  6. Jestem przed zakupem działki. Pytałem czy są realne szanse na zmianę WZ, przede wszystkim front i dach.
  7. Witam Chcę kupić dwie sąsiednie działki budowalane o wymiarach 20m x 30m każda (czyli teren 1200m kw z 40m frontem). Są one częścią większego, niezabudowanego jeszcze obszaru, dla którego nie ma MPZP, natomiast została wydana ogólna decyzja o warunkach zabudowy. Poniżej przytaczam fragment maila z urzędu gminy: "Dla przedmiotowego terenu nie został uchwalony MPZP natomiast wydana została ogólna decyzja o warunkach zabudowy, która była podstawą do podziału tego terenu. Na podstawie tej decyzji, bazując na jej zapisach Burmistrz Gminy po nabyciu przez osobę zainteresowaną i na jej wniosek wydaje decyzję o warunkach zabudowy na pojedynczą działkę." W w/w decyzji jest mowa między innymi o: a) dachu dwuspadowym, z kątami nachylenia 36-42st b) szerokosci elewacji frontowej 10-12m c) do dwóch kondygnacji, w tym poddasze użytkowe d) powierzchnia zabudowy do 20% Chcieliśmy budować z żoną dom parterowy z nieco szerszą elewacją frontową (ok 15-16m) i dachem wielospadowym. Zatem nie spełniamy punktów a) i b). Moje pytania: 1) Co oznacza, że jest to "OGÓLNA decyzja o warunkach zabudowy"? Czy jestem w stanie uzyskać nieco inne warunki zabudowy? 2) Czy mogę wybudować dom na dwóch działkach? 3) Czy jeśli dom będzie stał na dwóch działkach, to czy uda się uzyskać WZ z szerszą elewacją frontową? 4) Czy zmiana rodzaju dachu (wielospadowy, mniejsze kąty) wchodzi w grę? 5) Czy powinienem szukać innej działki? Będę wdzieczny za wszelką pomoc i rozwianie wątpliwości/nadziei.
×
×
  • Utwórz nowe...