Skocz do zawartości

goldzi

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez goldzi

  1. Komin który jest używany czyli podłączony do niego piec co jest w kotłowni tyłu garażu. Dolot powietrza jest z zewnątrz budynku ( rura pcv włożona w dziurę w pustaku - ścianie) w kotłowni przy podłodze. Ciąg w piecu jest dobry le nad nim jest kratka wentylacyjna która już nie ciągnie. Drugi komin jest w salonie. Kanał spalinowy jest zaślepiony ze względu za nie używanie go. W tym samym kominie są da kanały wentylacyjne. Oba dmuchają do wewnątrz pokoju. Na poddaszu czuć jak nawiewniki dmuchają zimnym powietrzem do wewnątrz np w łazience ale mimo to kratka w łazience nie ciągnie, jak otworze okno to jest lepiej. Nie rozumiem już nic. Jak to rozwiązać. Co mogę zrobić.
  2. Proszę o pomoc z doborem odpowiednich drzwiczek, kratek itd w wewnątrz nowego domu. Mieszkamy w nowym domu od miesiąca. Nie pozakładałem jeszcze żadnych kratek wentylacyjnych ani drzwiczek rewizyjnych.Piec w kotłowni podłączony i działa bez zarzutu, ciąg prawidłowy. Na parterze w salonie jest komin do kominka ale kominka na razie niema i nie będzie. W tym kominie są dwa kanały wentylacyjne obok siebie i z nich dmucha zimne powietrze. Jak je zatkam to zaczyn wiać z dolnych kanałów wentylacyjnych, tak jakby wyczystek chyba. Rozumiem że na górne otwory zakłada się kratki a na te dolne ? kratki czy drzwiczki. W duży otwór do kanału spalinowego zakłada się drzwiczki rewizyjne, tak się domyślam ale tuz pod nim jest mniejszy otwór tak jakby skraplacz - tam się montuje drzwiczki czy kratkę. Na poddaszu jest tylko jedna kratka w łazience, ale też nie ciągnie jedynie gdy otworze okno. W pokojach niema żadnych otworów wentylacyjnych jedynie nawiewniki w oknach dachowych. Proszę o pomoc w doborze odpowiednich akcesoriów do wyposażenia kominów w wewnątrz domu - gdzie drzwiczki gdzie kratki itp. i proszę o pomoc w poprawieniu działania tej wentylacji. Na uzytkowym poddaszu są w oknach dachowych nawiewniki ale czasem zdarza się na rano widać skraplającą się wodę wokół nich i na oknach. Pozdrawiam.
  3. Witam Mam kilka pytań odnośnie ocieplenia nowego domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem. Dach dwuspadowy. Krokwie ok 16, 16-5 cm. Dach z pełnym deskowaniem pokryty papą i blachodachówką. Moje pytania. - podobno powinna być w tym wypadku szczelina wentylacyjna ok 3m pomiędzy deskowaniem a wełną, dlatego jaką grubość wełny wybrać 12cm czy 14 cm bo 13 nieznalałem, - w jaki sposób wykonać ten dystans 3 cm szczeliny ( czy zwykłe "sznurkowanie" wystarczy?), - mam zrobioną już elewację jeszcze bez podbitki i styropian jest przyklejony szczelnie to samego deskowania - jak wykonać w takim wypadku otwory wentylacyjne w tymże styropianie a potem w podbitce w moim przypadku blaszanej. - jąką dać grubośc drugiej warstwy wełny, - jak wykonać odprowadzenie powietrze z w/w szczeliny w górnej częśći Będę bardzo wdzięczny za pomoc oraz wskazówki dotyczące tych zagadnien. Pozdrawiam i dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...