Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

jarkogd

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O jarkogd

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  13
 1. Z drenami to chyba nie wypali, piwnica wysoka 2,7 i do fundamentów to ponad 3 mb. Druga sprawa że tam gdzie najwięcej cieknie to ściana gdzie ława jest schodkowa. I będzie problem z odprowadzeniem wody. Raczej będę uszczelniał mur. Tylko nadal otwarte pytanie jakim preparatem.
 2. Dziękuję wszystkim za szczere słowa.Może i inwestor nie przypilnował wszystkiego ale to jego pierwszy ( i ostatni ) dom i chce naprawić to co nie wyszło. Pewne rzeczy już nie da się odkręcić. Stach dzięki że spojrzałęś na swoją czarodziejską kulę która ma wiele racji i to co powinno być zrobione na 100% zrobione zostało na 50%. Na pewno zbyt cienka warstwa Izohanu WM, Fugi jako tako równe. Styropian był położony do połowy ściany 1,5m, Folia kubełkowa tylko na styropianie. Ziemia tylko rodzima ale nie zagęszczana. W ziemi gliniastej było dużo kamieni.
 3. Proszę ekspertów o konkrety , to co mam w piwnicy to wiem i widzę jak mi cieknie . Potrzebuję praktycznych rad !!!
 4. Woda wysiąka tylko ze ściany i zbiera się na podłodze. Czy ta papa byłaby dobra --- IZOLMAT PLAN PYE PV160 S3,0 i jeżeli lepic lepikiem na zimno to czy IZOHAN WK byłby dobry ?
 5. Od ław fundamentowych i podłogi nic nie przecieka. w okresie suchym podłogi i sciany sa suche a w okresie opadów pojawiają się zacieki na ścianach. Na podłodze i w połaczeniu ściany z ławą nie ma wody. Interesuje mnie kwiestia jakiego pokrycia uzyć na ścianę, czy ponownie dodatkowo zaciągnąć Izohanem WM czy lepiej na gorąco przykleić papę i jakiego typu. Bo obawiam się jakości połączena papy z istniejącą powłoką.
 6. Domek jednorodzinny, podpiwniczony tylko garaż dwustanowiskowy. Budowany trzy lata temu, badania geologiczne nie stwierdziły cieków wodnych, gleba gliniasta, iły ,kamienie. Dom stoi na niewielkim stoku. Piwnica murowana z bloczków betonowych. Zastosowana izolacja dysperbit x2 i Izohan WM . Od zeszłego roku problemy , na wysokości ok 1-1,5 m zacieki i mokre ściany. Po większych deszczach i roztopach zbiera się 10 cm wody w piwnicy i cała ściana mokra. Studnia która miała być na deszczówkę i dwa lata temu była pusta teraz jest pełna wody. W drodze powyżej domu były prowadzone prace ziemne, zakopywali kabel energetyczny. Planuję na wiosnę odkopać ściany i ponownie izolować. Teraz moje pytanie czym to zrobić , czy oczyścić ścianę i ponownie jeszcze raz WM czy raczej na to przykleić papę tylko jaką. Proszę o pomoc.
 7. jarkogd

  KENDRA domplan

  Na 99% bedę budować Kendrę 2M, prawie jak Altea, zastanawiam się nad piwnicą pod garażem, podzielicie się uwagami czy warto i jakie są trudności. http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...endra-mala.html
×
×
 • Utwórz nowe...