Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

aniat916

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O aniat916

 • Ranga
  Początkujący
 1. okno w kuchni mam zabudowane, woda która się skrapla przy mrozach - 27 npormalnie zamarza, podobnie jest przy oknie balkonowym.
 2. powiem tak, reklamację okien zgłosiłam zaraz po odebraniu mieszkania czyli w 2011 r. Na początku panowie przyjeżdżali regulowali, dokręcali. Po zdjęciu parapetów zewnętrznych okazało się że nie ma w ogóle pianki a jedynie dwa placki kleju pod ramą okna. Problem chłodu przy oknie nie zniknął pomimo położenia pianki pod parapetami. Dodam, że oprócz chłodu pojawia się wilgoć w rogach okien, jak również okna bardzo roszą. Woda, która się z nich skrapla zamarza na podłodze parapenie czy też blacie kuchennym. Ponadto przy ul;ewach woda dostaje się pomomo zamkniętych okien. W zimie deweloper sprowadził kamerę termowizyjną która pokazała, że za dużouo zimnego powietrza przenika do wnętrza do mieszkania. W niektórych miejacach temeratura była 7 stopni celcjusza. Dodam, że w każdym z okien mam zamontowane wywietrzniki ręczne, przez które wchodzi tyle powietrza że aż.... Ponadto w mieszkaniu mam bardzo dobrze działającą wentylację mechaniczną. Bywało, że temperatura w małym pokoju spadała przy zamkniętrych drzwiach do 15 stopni celcjusza, przy małym dziecku taka temperatura jest za niska. W styczniu był serwisant od producenta, który miał stwierdzić, że są krzywe ramy i niestety będszie wiało. Po kilku tygodniach zostałam poinformowana, że źle użytkuję mieszkanie bo za dużo gotuję i piorę dlatego tak mi się dszieje z oknami. Teraz Deweloper poinformował mnie, że jednak producent stwierdził zły montaż na podstawie kamery oraz wizyty serwisanta. Naprawdę to jest długa historia.....
 3. Witam, mam pytanie czy po trzech latach użytkowania można wyjąć źle zamontowane okna i wstawić je ponownie. czy po takim okresie nie będą one odkształcone? Czy w tej kwestii powinien się wypowiedzieć rzeczoznawca?? Czy o tym, że okna nadają się do ponownego montażu można zadecydować na podstawie samych zdjęć z kamery termowizyjnej czy do mieszkania powinien przyjść rzeczoznawca. Dodam, że z badania kamerą termowizyją okazało się, że okna są nieuszczelnione dookoła a ponadto są skrzywione całe ramy. Miedzy kwaterami temperatura mierzona za pomocą kamery termowizyjnej wyszła 7 stopni celcjusza, w pomieszczeniu ogrzewanym. Zdjęcia kamerą były wykonywane w zimie, gdzie temperatura na zewnątrz wynosiła około - 10 stopni Celcjusza. Pozdrawiam Ania J.
×