Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budowniczy70

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Budowniczy70

 • Ranga
  Początkujący
 1. Budowniczy70

  Czy podjąłbyś się budowy domu drugi raz?

  Tak, w ogolę to myślę że budowa kolejnego domu wyglądałaby o wiele sprawniej ze względu na doświadczenie, które wyniosłem z pierwszego domu, uniknąłbym wielu czasochłonnych błędów.
 2. Budowniczy70

  dobra książka

  Ja również mogę polecić twórczość C.R. Zafona, ale tak jak Trzylwy to dobrze ujął, są to książki na poziomie gimnazjum. Ze swojej strony wszyskim miłośnikom fantasy polecam serię powieści "Pieśni lodu i ognia" G. Martina oraz "Metro 2033" Dmitrija Głuchowskiego, przy czym ostatnia pozycja należy do fantastyki postapokaliptycznej.
 3. Budowniczy70

  czy Wasze zwierzaki oglądają telewizję? :)))

  Mój pies reaguje tylko czasami na telewizor, kiedy leci kanał przyrodniczy i zwierzęta wydają jakieś odgłosy, a tak poza tym to w ogóle nie interesuje się telewizorem.
 4. Budowniczy70

  Jakie oczko wodne?

  Większość sklepów z wyposażeniem ogrodowym tj. altanki, pergole posiada w swojej ofercie mostki do oczka. Konkretnego sklepu Ci nie podam, gdyż najlepiej znaleźć jakiś w swojej okolicy ze względu na transport.
 5. Budowniczy70

  Mieszkanie dla młodych - opinie, komentarze

  W moim odczuciu od zawsze ideą programów tj. "Mieszkanie dla młodych" było wsparcie rynku deweloperskiego. Celem jest wzrost popytu na mieszkania na rynku pierwotnym. P.S. Swoją drogą cel nie zawsze pokrywa się z osiągnięciami, efektami.
 6. Ja również zgodzę się z autorem tezy, że Polacy budują tanio, ale tak, by wyglądało na drogo. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale szczególnie część klasy średniej. W końcu nie od dziś Polacy mieli skłonność do prezentowania swojego przecenionego majątku (przypomnijmy sobie czasy sarmatów i "zastaw się, a postaw się"). Najważniejsze jest przy projektowaniu domu wyczucie dobrego smaku i branie pod uwagę estetyki, harmonii zamiast wykorzystywać drogie elementy architektoniczne w celu manifestacji swojego dobrobytu niezależnie czy pasują, czy nie do otoczenia, gdyż to tylko pogorsza wizerunek budowli. Nieustannie mam wrażenie, że wszechobecne jest przeświadczenie, im droższych materiałów i elementów użyjemy tym lepszy efekt otrzymamy, nie biorąc pod uwagę prostych, ale o wiele bardziej estetycznych rozwiązań. P.S. Na rynku brakuje ciekawych projektów domów niskobudżetowych, które mogłyby się w ładny i estetyczny sposób wyróżniać bez konieczności stosowania drogich elementów architektonicznych.
×