Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

przemo001

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O przemo001

 • Ranga
  Początkujący
 1. przemo001

  WODA GRUNTOWA

  Dzięki. Nie szukałem wody:) Chciałem żeby jej nie było:) U mnie problemem jest woda która od dołu od posadzki wchodzi do piwnicy w 1 miejscu. Teraz wiem że prawdopodobnie jest to spowodowane rynnami które nie są podłączone i leją pod budynek. Na grunt góry nie jest jeszcze do końca zbity po zasypaniu. Bałem się że jest to wysoki poziom wód gruntowych i woda pod ciśnieniem. Planuje zrobić opaskę na 120cm nieprzepuszczalną, i podłączyć rynny tak aby woda nie stała przy budynku. Mam nadzieję że to wystarczy. Izolacja pionowa jest bardzo ciężka dobrze wykonana. pozdrawiam
 2. przemo001

  WODA GRUNTOWA

  Dzięki za szybą odpowiedź. A jeżeli poziom wody jest coraz wyższy? W jaki sposób poznać wodę gruntową, myślę nad pogłębieniem dziury.
 3. przemo001

  WODA GRUNTOWA

  witam serdecznie, Mam problem z ustaleniem poziomu wód gruntowych. Tydzień temu na działce obok domu wykopałem dziurę na głębokość ok 4m licząc od zera budynku, aby sprawdzić poziom wody gruntowej obok budynku (budynek podpiwniczony na płycie płyta osadzona na 2,90m od zera budynku). Proszę o pomoc w jednej kwestii. W momencie kopania dziury w ogóle nie było wody w wykopie, po wykopaniu również. Minęły cztery godziny na dole wykopu zaczęła się zbierać woda w minimalnych ilościach (dosłownie mała kałuża), na drugi dzień na dole wykopu było ok.5cm wody do tego dziura minimalnie się zapadła, woda stała w połowie dziury . Po kilku dniach głębokość studni zmniejszyła się do 3,50 (woda z dołu wykopu trochę podmyła grunt i się osunął) aktualnie w dziurze jest ok 20cm wody o "równym lustrze". Grunt na działce to glina, na głębokości- spodzie dziury również była glina. Proszę o pomoc czy woda w dziurze to woda gruntowa? Czy jakaś woda naciekowa? W zeszłym roku (w sierpniu przy suszy), był robiony odwiert głębinowy na 17m w poszukiwaniu warstwy wodonośnej pod studnię głębinową, firma realizująca odwiert stwierdziła że do tej głębokości wody nie ma. Jednak glina która była wyciągana była wilgotna. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
×