Skocz do zawartości

tata dilera

Uczestnik
 • Posty

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

tata dilera's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. miałem tak w garażu. nad drzwiami wstawiłem luksfery.
 2. u mnie wodę podłączał zakład gminny i wodomierz założyli w kotłowni, zaraz za głównym zaworem. Mam 2 wodomierze (1 do podlewania ogrodu - nie płaci się wtedy za ścieki) i zastanawiam się czy w takim przypadku u Ciebie w studzience będą 2 wodomierze? Wodę podłączali mi pół roku temu.
 3. u mnie jak na zdjęciu, przed i po.
 4. ja mam kotłownię w pomieszczeniu gospodarczym i nie mam cyrkulacji. jak w kuchni otwieram kran to ciepła woda jest po ok minucie, także trochę wody musi zlecieć. W dolnej łaziencie mam pod prysznicem ciepłą wodę po ok 20 sek. Jak jest u Was?
 5. Znalazłem dziennik na forum muratora. Gdyby ktoś chciał pooglądać budowanie agatki to proszę: forum.muratordom.pl/dziennik-magdy-i-irka-budujemy-nasz-domeczek,t136711.htm
 6. Witam, Jestem na etapie wykończeniówki i w związku z tym mam pytanie. Czy macie grzejnik w garażu? Czy ocieplaliście jakoś specjalnie strop nad garażem, tak by izolować pomieszczenie nad nim? Czy ocieplaliście ścianę wewnętrzną garażu (tę od strony pomieszczeń mieszkalnych). Ja nie planuję grzejnika w garażu a stop i ściąnę planuję docieplić 10 cm styropianem. Jak u Was to wygląda? Aaa i przy okazji. Jaką grubośc posadzki (tej na styropianie) robiliście na parterze i na piętrze? Tak jak w projekcie? 5,5 i 3,5 cm?
 7. A możesz podać ile orientacyjnie wyniosły materiały na strop teriva? Całość, łącznie ze zbrojeniem i betonem...
 8. Witam, Masz rację, to jeden z błędów w projekcie:) Problem już wczesniej ktoś sygnalizował na forum. Przy okazji - jeśli stawiasz drugi komin tak jak w oryginalnym projekcie to kratkę wentylacyjną w łazience na górze będziesz miał na wysokości ok 1 m:) to kolejny problem z kominami...
 9. Witam, Tak, ja się spotkałem z tym problemem:) Rurę od okapu planuję pociągnąć nad sufitem podwieszanym (przez całą kuchnię, ok. 4 m). Kratkę w kuchni dam tak ok. 1m od komina w suficie. Większy problem jest z wentylacją łazienki na górze, gdzie projektantka Agatki przewidziała wentylacją na poziomie ok 50 cm od posadzki... Tam zamontowałem dachówkę z kominkiem went. i rezygnuję z kratki wentylacyjnej w kominie.
 10. To prawda, autorka powinna uczestniczyć przy budowie choć jednego egzemplarza Agatki, którą zaprojektowała i zweryfikować swoje kwalifikacje:) Zresztą wystarczy poczytać to forum i już kilka rzeczy można poprawić... Pytanie do osób które mają komin do pieca w oryginalnym miescu (pomiędzy łazienką a pom. gospodarczym). Jak będziecie wentylować łazienkę na piętrze? W projekcie jest kratka wentylacyjna do komina, jednak najwyżej można ją umieścić ok 70 cm ponad posadzką (bo jest skos). Taka wentylacja nic nie da. Trzeba chyba zamontować dachówkowy kominek wentylacyjny...
 11. Agatka znaleziona w sieci o nietypowej kolorystyce
 12. no zgadzam się z przedmówcą - folia kubełkowa powinna być założona odwrotnie.
 13. Taki urok terenów górniczych - za materiały na stan 0, łącznie z ociepleniem, wylaniem posadzki, przywiezieniem 200 ton piasku do zasypania zapłaciłem 29 000 (nie wliczam robocizny). Na ławy poszły 2 tony stali. Co do ścian to tam gdzie wystają te 4 pręty wszędzie są słupy betonowe aż do stropu. Pustaki muruje się tradycyjnie:) Strop mam monolityczny żelbetowy.
 14. Witam, Ja jestem ze Śląska, tyle, że z Dolnego;) Mam wzmocniony fundament w związku ze szkodami górniczymi. Poniżej zdjęcie:)
 15. Proszę o podanie kosztu wykonania stropu teriva - chodzi o sam materiał bez robocizny. Zastanawiam się co wychodzi taniej - teriva czy monolityczny.
×
×
 • Utwórz nowe...