Skocz do zawartości

Adzia

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Adzia

  1. Nie masz racji. Żeby kąt nachylenia dachu garażu i domu był taki sam to szerokość dachu nad garażem musiałaby być taka sama jak szerokość dachu nad domem. A w takim układzie jak jest to będzie on bardzo duzo wystawał poza ściany. Tak nie może być. Jeżeli kalenica miałaby być na jednej wysokości to kąty nachylenia dachów muszą być różne.
  2. Ale wtedy dach nad domem i nad garażem będą miały różny kąt nachylenia, a to chyba nie będzie dobrze wyglądało? i nie wiem czy wtedy dach nad garażem nie będzie miał za dużego kąta nachylenia.
  3. Zmieniłam nieco rozkład pomieszczeń. Widzę w tym kilka plusów: - łazienka dzieci, wc i kuchnia mają 1 szacht wentylacyjny, - garderoba zamieniona z naszą łazienką, co daje okna na długiej ścianie po prawej, - większy, otwarty i widny hol przy wejściu z wiatrołapu - kominek w salonie przeniesiony do rogu ma teraz wspólny szacht z grilem na zew. - zmniejszyłam pow. domu o 3 m2, - pom. gosp. o normalnym kształcie, - i najważniejsze: prawa część domu nie jest już tak wysunięta do przodu jak była. Wysunięta jest tylko o 1,8m i mozna tu zrobić kopertowy dach z zadaszonym gankiem, jak w załączniku. Minus to więcej zawijasów w korytarzu do pokojów dzieci. Ale i tak uważam, że plusów jest więcej. poprawiony_rzut.pdf szkic.pdf poprawiony_rzut.pdf szkic.pdf
  4. Samo przesunięcie nic nie pokazuje, jaki miałby być przy tym rozkład pomieszczeń, bo nie wynika?
  5. Jeśli chodzi o kwotę to nie mamy jakiejś górnej granicy. To nie znaczy, że mamy forsy bez ograniczeń i że nie będziemy szukać oszczędności dla takiego układu. Mówisz, że te kolumny tu nie pasują? Nie bardzo mogę zrozumieć co proponujesz w zmianie układu, czy możesz nakreślić i załączyć? Dzięki
  6. Faktycznie, gapa jestem , zamieściłeś dwie wersje.
  7. Bardzo podoba mi się projekt tego domu Strzeleckiej. Nawet front ma o ciut podobnym kształcie jak mój, tylko po prawej str. bardziej urozmaicone. Też mi się tak wydaje, że 35 stopni dach przytłoczy bryłe domu, a taki na 25 stopni wygląda zgrabnie.
  8. Raczej do samego sufitu zabudowuje się szafy, okienka będą po przeciwległych bokach garderoby, żeby ja doświetlić i przewietrzyć
  9. Powiem Wam, że wszyscy mamy rację. Kazdy swoją tyle ile ludzi tyle gustów. Nudno by było gdyby wszystkim podobało się to samo. Jest rzeczą oczywistą, przynajmniej dla nas, że 200m2 dom parterowy jest kosztowny, nie jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Pisząc na tej stronie chciałam narazie uzyskać jakąś propozycję kształtu dachu, zeby w tej bryle sie ładnie komponował, ale wszystkie pozostałe uwagi sa dla mnie równie cenne. Fajnie, że jest ktoś komu się podoba nasz rozkład. Jakie okna panoramiczne, przecież to jest ściana z garderoby na której będzie zabudowana szafa na całej długości?
  10. Załączyłam plan działki, góra północ, dół południe. plan_zagosp___szkic.pdf plan_zagosp___szkic.pdf
  11. [quote name='solange63' date='4.07.2013, 09:02 ' post='366881'] wejscie do domu z garazu mozecie zrobic przez pom. gospodarcze. moim zdaniem spizarka w kuchni to nieporozumienie. jest za mala, a zaburza mocno przestrzen. ja zamontowalabym szafki cargo, a spizarke urzadzila w pom. gosp. Ale chodzi o to że wejście do garażu musi być z wiatrołapu,żeby nie chodzić w buciorach przez cały dom. Spiżarka w pom. gosp. to zbyt daleko od kuchni. Dla mnie ta wielkość jest wystarczająca. Musi się tam zmieścić tylko druga lodówka i półki. Planujemy mieszkać w mieście także nie będziemy robic zpasów żywności na 2 miesiące. Teraz moja kuchnia ma 4,5 m2 bo mieszkamy w bloku i jakoś się mieszczę, a jak będę miała 12 m2 kuchni to juz mogę tańczyć i nawet spiżarka by była niepotrzebna. A tu myślę że będzie dobrze, bo zaraz obok spiżarki (po prawej) będzie zabudowa do sufitu na lodówke, piekarnik, mikrofale. Pszesz,że architekt zrobi z tym porządek. A co Ty byś poprawiła nie zmieniając układu pomieszczeń, który nam odpowiada?
  12. Tak, jedynym źródłem ciepeła będzie pionowa pompa ciepła, z tego będzie ciepła woda i ogrzewanie podłogowe. Nie wymyślamy nic dodatkowego, bo jak za duzo automatyki to się zaczyna kopać, a z doświadczenia innych podobno nie wykorzytuje się wszystkich rozwiązani typu solary, kominki z płaszczem wodnym itp, dlatego niewarto inwestować. Podobno roczne koszty energii związane z pompą ciepła to 4000 zł. to po co jeszcze wymyslać dodatkowe rozwiązania. Do tego chcemy tylko dołożyć wentylację mechaniczną, żeby cały czas mieć świeże i ciepłe powietrze ,a wtedy dom oddycha i nie tworzy się pleśń jak to zazwyczj bywa w szczelnych pudełkach.
  13. Projektowaliśmy rozkład pomieszczeń wewnatrz domu, a kształt bryły wyszedł sam, taki właśnie. Właśnie tego się obawiam - tej pustej 7m ściany po prawej. Wszystkie 3 części są jednak podobnej szerokości. Co tu mażna zrobić żeby nie było smutno? Architekt mówił żeby na pustej ścianie po prawej zrobić z jednej warstwy styropianu uwypuklenie o wielkości bramy garazowej i je wyeksponować jakąś inną fakturą (kolor, płyty czy tym podopne, na tym tle można zrobić zieleniec. Co o tym sądzisz?
  14. Zamiana wiatrołapu z biurem byłaby korzystna. Napewno wejście z wiatrołapu na jadalnię byłoby lepsze, ale niestety wtedy nie da się wejść z wiatrołapu do garażu na czym bardzo zależy mojemu mężowi. Dziękuję za wszelkie opinie i porady, bardzo chętnie "wysłucham" wszystkich. Proszę naopisać co jest drogie i niepraktyczne. Oglądając inne domy o dachu 35stopni, też mi się wydaje, że przy tej konstrukcji naszego domu byłoby za dużo tego dachu i myślę że gdyby kąt był mniejszy to nie przytłaczałby bryły domu. To nie jest projekt projektanta tylko mój szkic (ale chyba staranny bo niektórzy myślą że to już projekt:) ). Nie był jeszcze szlifowany przez żadnego architekta. Ale dzieci będziemy przetrzymywać w pokojach bez okien, tak zostanie ;). Garaż jest większy niż dwustanowiskowy bo mąż chce w nim mieć miejsce na majsterkowanie. Bardzo Cię ciekawi pomieszczenie między pom. gosp. a wiatrołapem - to jest miejsce przewidziane przez mojego męża na platformę (ha ha ha) żeby móc graty wwozić na strych, a nie wnosić po schodach (wysuwanych z sufitu oczywiście) (tak bo my mamy gruby portfel i nas stać ) Czy myślisz o czymś takim (dla Solange 63 - to jest też mój rysunek - nie architekta ) szkic.pdf szkic.pdf
  15. Dziękuję za opinię. Nie znam się na budownictwie, ale myślę, że najważniejsze są ściany nośne, tak żeby móc posadowić na nich strop. A rozmieszczenie ścian działowych to już mniej istotna sprawa. Uważam, że wszystkie pomieszczenia nie musza być prostokątne. Załamania i kąty wewnątrz domu są dobrym miejscem na zabudowanie tych wnęk, np. szafami - garaż wchodzi w wiatrołap tworząc wnękę którą można zabudować szafą w wiatrołapie,a tym samy daje możliwość wejścia do garażu z wiatrołapu. Tak samo łazienka, która wchodzi w pom. gospodarcze - gdyby zrobić ją na równo ze ścianą holu to jej szer. miałaby 1,5 m, więć cofnęłam ją trochę do pom. gospodarczego, poszerzając ją jednocześnie, a w pom. gosp. powstałe kąty można zabudować szafkami. Pom. gosp. to rzeczywiście kiszka ,ale to tylko pom. gospodarcze.
  16. Dziękuję za wszelkie uwagi i porady. Celowo chcieliśmy wydzielić dwie strefy nocne. W jednej części jak zauważyliście dla dzieciaków, do których całymi dniami przychodzą rówieśnicy, a w drugiej, połączonej z salonem naszą część sypialną. Naszą sypialnię przewidzieliśmy od str. zachodniej (salon i pokoje dzieci od południa), jak byśmy zamienili z garażem to sypialnia byłaby od północy. Taki rozkład pomieszczen był przez nas przemyślany i nam pasuje, ale faktycznie nie zachowuje tzw. książkowego podziału stref na dzienną i nocną. Mam obawy jeśli chodzi o wejście z wiatrołapu do holu w domu. Przewidujemy szer. holu 1,5 m. Czy to wejście z wiatrołapu na taki hol nie będzie źle wyglądało i nie będzie przytłaczało? Tym bardziej, ze zaraz po lewej stronie od wejścia zaczyna się część z pokojami dzieci , pom. gospodarczym i łazienką?. Pewnie lepiej by było jakby się wchodziło do bardziej otwartej przestrzeni ? Co do instalacji sanitarnych to myślę, że koszt instalacji kanalizacyjnej nie jest aż taki duży żeby ułożyć kilka rurek do kanalizy i do wody do dwóch przeciwległych części domu. Pracuję akurat w branży sanitarnej i w porównaniu do kosztów całego domu koszt instalacji sanitarnej jest znikomy. Zastanawiam się jaki dach zrobić, żeby przy tym układzie domu wykonać go w przystępnej cenie. Myślałam o czterospadowym (z ewentulanym daszkiem czy wykuszem w środkowej części) , ale wtedy przy głównym wejściu do domu będzie dosyć duża powierzchnia zadaszona i do pokoju biurowego mało światła dotrze. Jeden architekt poradził, że żeby doświetlić tę część przy wejściu to można pokryć część dachu nad wejściem zamiast dachówką płytą z poliwęglanu przeźroczystą, ale jak to będzie wyglądało? Preferujemy styl klasyczny, retro, prowansalski. Może macie jakąś koncepcję? dziękuję za wszystkie opinie Zamieściłam rzut z wymiarami, szer. holu 1,5 m, myslę, ze to wystarczająco?
  17. O warunki zabudowy będziemy wystepować. Działka jest dość duża 13 arów, powinniśmy uzyskać warunki dla tego domu (szer. elewacji fronowej 23m) a co do nachylenia połaci dachowych to nie wiem jakie w tym terenie są wymagane. Jaki by był odpowiedni kąt nachylenia dla domu parterowego, bez poddasza użytkowego. Na poddaszu chcemy jedynie mieć "składzik" różnych rzeczy. Preferujemy styl klasyczny, wiejski, prowansalski (nie nowoczesny). Dzięki za wszelkie opinie i rady.
  18. Jesteśmy na etapie projektowania naszego domu. Postanowiliśmy sami wymyśleć rozmieszczenie pomieszczeń w naszym domu. Projekt będzie nam robił znajomy architekt. Zaproponował nam on kształt dachu, ale nie chcielibyśmy polegać tylko na jednej opinii i guście. Dlatego też proszę o radę jaki kształt dachu można zaprojektować dla naszego rozkładu domu. Tak, aby dach ładnie się komponował, a jego wykonanie było w przystępnej cenie. Jeśli możaby było prosić o zarysowanie ołówkiem konturów. Dziękuję za porady. W załączeniu projekt rozmieszczenia pomieszczeń. Uzupełniłam rzut z wymiarami dom.pdf rzut_z_wymiarami.pdf dom.pdf rzut_z_wymiarami.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...