Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

daromz

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O daromz

 • Ranga
  Początkujący
 1. Generalnie jest tam całkowicie sucho. Nawet jak wcześniej foli nie było nie było problemów z wodą. Jedynie skraplanie się w pokoju lekko na powierzchni co jakiś czas zwłaszcza w rogu (najzimniejszy punkt). Dół ściany jest tak zimny że ciężko tam rękę utrzymać. Te zdjęcia były robione przy 5 na plusie i ściana miała w rogu nawet 12 stopni. Przy -25 miałem 5 stopni w rogu domu wewnątrz.
 2. Dziekuje za liczne odpowiedzi. Przeprowadziłem dogłębne obserwacje. Skraplanie miało miejsce tylko w sytuacji gdy w upalny dzień przyszła nagła burza. Wpadało w tym momencie bardzo ciepłe wilgotne powietrze przez okienko i skraplało się na ścianach które były zimne. Probelm uznaje za rozwiązany. Wystarczy zamykać w takich sytuacjach okienko. Lekka wigoć chwilowa w piwnicy to też nie tragedia. Niestety mam gorszy problem. Częściowo jest związany z tym kamiennym fundamentem. Założylem nowy temat na to więc zapraszam z zapoznaniem się z nim. https://forum.budujemydom.pl/ocieplenie-kam...ntu-t229
 3. witam Jestem nowy na forum więc proszę o względną wyrozumiałość. Postaram się dość szczegółowo opisać problem czytałem wiele (dziesiątki wątków zbliżonych tematem) wyciągnąłem pewne wnioski ale nadal mam wiele wątpliwośći. Podkreślam że zdaję sobie sprawę z popełnionych błędów remontowych wynikających na poprzednim etapie z niewiedzy oraz złego doradztwa firm które te remonty wykonywały. Problem dotyczy docieplenia starszego domu. Budowla z roku około 1897. Starszy dom parterowy obecnie. Konstrukcja ciany 60 cm cegła, fundament układany kamień do ok 50 cm na ziemią i ok 2 m pod, poniżej
 4. Co do przekazywania wilgoci z dołu do góry to pewny jestem że tego zjawiska brak. W zimie w momencie wilgocenia rogu w domu w piwnicy suchutko. Problem jest tylko ze skraplaniem z powodu zimnej ściany. Planuje za dwa tygodnie odkopać ocieplić fundament a powyżej ziemi seropianem. Pytanie czy zimno nie będzie ciągło z fundamentu do góry jeśli brak izolacji poziomej.
 5. witam Nie wiem czy w dobrym dziale temat podchodzić może pod kilka fundamenty wentylację lub ocieplenie budynku z wszystkiego po trochu. Dom z 1897 roku. Sciany 60 cm fundament układany z kamienia jakieś 30-40 cm nad ziemię potem cegła. Dom podpiwniczony. Piwnica jakieć 1,5 metra pod ziemią 30 cm również nad. Zamieszkałem w tym domu jakieś 3 lata temu obniżone zostały sufity nowe tynki i centralne. Poprzednie centralne szło rurami nie izolowanymi w ścianach - trochę je ogrzewało. Dom obkopany wcześniej kamień wyrównany zaprawą i położona folia kubełkowa do wymiany powietrza przy funadamencie.
×
×
 • Utwórz nowe...