Skocz do zawartości

arturobr

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez arturobr

  1. Dziękuję za poradę temat warty przemyślenia. Nurtuje mnie jeszcze pytanie do osób które maja zamontowane zawory RTL. Zawór ogranicza temperaturę powrotu, a co z zasilaniem jak na piecu jest np. 55oC. Czy początek obwodu nie jest bardzo gorący. Może lepiej przedzielić belkę zasilania zaworem termostatycznym i za zaworem podłączyć podłogę.
  2. Odbiorów będzie więcej, nie doprecyzowałem tego ale ta instalacja na AL-PEX to tylko ta w remontowanej części. Reszta już jest na miedzi i razem jest 150m2 do ogrzania. Właśnie na cały dom ten kocioł. Wstępny wybór to Sargas kotły Leszka 19kW.
  3. Jeżeli bez zaworu 4D jakie jest jeszcze rozwiązanie? Producenci kotłów których przeglądałem, zalecają minimalną temperaturę powrotu ok. 40oC, więc muszę jakoś pomieszać powrót a jednocześnie piec pracowałby na nastawie ok. 55-60oC i jak dam taką temperaturę na stałe na grzejniki to zagotuje domowników
  4. Tak, tak. Koło pieca będę robił na miedzi cały układ z zaworem 4d i pompami do CO i CWU dopiero kawałek za polecę na alupexie. Widziałem zawory grzejnikowe na pexa 16, montowałeś takie czy nypla na 1/2 i zwykły zawór?
  5. Witam, planuje remont więc proszę o poradę w zakresie instalacji C.O. Stara instalacja nie nadaje się do użytku więc zaplanowana jest nowa składająca się z trzech grzejników 600x1000 oraz podłogówki na RTL-u na 6m2. Instalacja będzie rozdzielaczowa na AL-PEX-e. Jaką średnicą pociągnąć od kotła do rozdzielacza i na obwody grzejników? Odległości od pieca około 7m podejście do grzejników 4-6m. Czy z kotła do rozdzielacza starczy 20 a na obwody 16? Oglądałem rozdzielacze to mają 1cal przyłącza więc jakby rurka 25. W lato planuję wymianę kotła więc rurek raczej nie zagotuję.
  6. Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi pomóc w wyborze rurki alu-pex. Odwiedziłem kilka sklepów i nie za bardzo wiem co kupić. Potrzebuje około 200m rurki. Nie chciałbym się natknąć na chińszczyznę a płacić grubej kasy też wole uniknąć. Ostatnio jeden jegomość w sklepie powiedział mi, że nawet dobre firmy na rynku robią alu-pex w Chinach. Znalazłem w Brico alu-pex za 1,10. Czy to dobra inwestycja?
  7. Być może zaraz posypią się gromy, ale spytać muszę. Czy w chodzi w grę podniesienie poziomu tarasu docelowo wyżej niż rama okna tak z 1,5cm od uszczelki. Dokonałem dzisiaj pomiarów, taras ma spadek większy niż myślałem. Tak robili "fachowcy" w poprzedniej epoce. Pierwsza płyta ma na końcu w zasadzie zero do spodu ramy okna i zachodzi na końcu do 11cm. Druga płyta jest równo posadowiona i ma od dołu ocieplenia czyli poziomu okna do płyty jest 11cm. Zastanawiam się czy nie zrobić ocieplenia tylko na tej części równej, na drugiej płycie. Z pierwszą jest ciężko bo dam radę tylko dolać na zero.
  8. ....a taka taśma na narożniki zatopiona szlamem? http://image.ceneo.pl/data/products/134461...ecoband-1mb.jpg Wstępnie orientowałem się w produktach Mapei, bo mam blisko do sklepu gdzie to mają. Jest w czym wybierać
  9. Nie masz możliwości choćby w najprostszy sposób naprawić tego przecieku, szkoda inwestować jak ma Ci to zamakać. Kiedyś robiłem taki strop z płyty OSB, ale to było pomieszczenie raczej gospodarcze.
  10. Wymyśliłem takie coś, wyczyścić konstrukcje z zadziorów, na to gruba folia budowlana. Potem na ocieplenie styropian XPS. Wylewka z gęstego betonu z włóknem polimerowym, może jakąś kratkę zgrzewaną zbrojeniową. Na koniec izolacja ze szlamu, widziałem takie dwuskładnikowa i glazura. Co na to forumowicze?
  11. Muszę przyznać, że taki materiał może mi poszerzyć możliwości remontu. Widzę, że mają płyty o grubości nawet 20mm, więc jakaś szansa izolacji termicznej pojawia się na horyzoncie. Tylko ta cena 700pln za paczkę, masakra. cennik
  12. Witam. Na wstępie chciałem się przywitać z wszystkimi forumowiczami liczę na pomoc i chętnie również pomogę. Proszę o poradę na temat tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym. Nie dawno przy okazji ocieplenia elewacji podjąłem decyzję o generalnym remoncie tarasu. Dodatkowo zdecydowałem o wykonaniu nowej balustrady i zadaszeniu poliwęglanem na konstrukcji drewnianej. Płyta stropowa wykonana jest stropem żerańskim a w trakcie skuwania starej wylewki okazało się że izolacja z papy dawno przestała spełniać swoją rolę i płyta zamokła i zzieleniała. Po intensywnym suszeniu w 30-to stopniowych upałach płyta jest sucha, więc czas na remont generalny. Pod tarasem planuje wykonać ogrzewane pomieszczenie gospodarcze, więc przydała by się jakaś izolacja termiczna. Proszę o poradę jakie materiały i technologie zastosować dodam, że trochę się orientuję w remontach, ale tego typu inwestycji nie wykonywałem. Dodam że widoczna przerwa na dole ocieplenia to warstwa po starej wylewce.
×
×
  • Utwórz nowe...