Skocz do zawartości

Grema EkoSystem

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Grema EkoSystem's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Z materialu zapewniajacego dzwiekoszczelność, dobry jest system pustaka szalunkowego. Dzieki keramzytowi oraz tzw. pestce betonowej system ten uzyskuje dobre parametry dzwiękoszczelne. A przy okazji jest bardzo szybki w budowie. Pozdrawiam
  2. Grema EkoSystem

    keramzyt????

    Proponuję zainteresowanie się systemem pustaka szalunkowego keramzytobetonowego. Ściany zewnętrzne są grubości 30 cm i U= 0,3 W/ m² *K. System ten to siatka przeplatających się materiałów: keramzyt- Liapor, beton B25 i wkładka styropianowa grubości 11,5 cm. Ściany wewnętrzne- nośne są grubości 25 cm lub 20 cm.
  3. Grema EkoSystem

    Jaka technologia?

    System pustaka szalunkowego nie jest wcale taki drogi. Można go spokojnie porównać cenowo z Porothermem 50 P+W na zaprawie termicznej. Przy montażu w ogóle nie używa się zaprawy (ani pionowej, ani poziomej). Cała ściana budowana jest na pióro i wpust. Tylko pierwsza warstwa pustaków układana jest na zaprawie, aby uzyskać sztywny obrys budynku. Następnie układa się całą kondygnację z pustaków ściennych na sucho. Dopiero po przykryciu kondygnacji stropem, ściany wraz ze stropem zalewa się betonem. W pustakach ściennych zewnętrznych jest styropian. Ale nie jest to pełne wypełnienie na całej płaszczyźnie, co powoduje bardzo dobre oddychanie ściany. Dzięki takiej kombinacji trzech materiałów: keramzytu, betonu i styropianu, przy grubości ściany 30 cm mamy spełnione te same parametry ciepłej ściany, co przy np. Porothermie 50 P+W.
  4. Jest mozliwosc zobaczenia takiej sciany zapraszam na maila. Pozdrawiam PS. Pustaki szalunkowe keramzytowe to odpowiednik cegly, jedno i drugie powstało z gliny tylko w inny sposob podanej.
  5. A może system pustaka szalunkowego, którego elementy też są z keramzytu?
  6. Grema EkoSystem

    Z czego ściany

    Do budowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych mozna zastosować także system pustaka szalunkowego. Dla ściany zewnętrznej przy grubości 30 cm otrzymujemy U= 0,30 W/m²*K.
  7. Odpowiadając na pytanie Pana Mariusza z Chorzowa mogę napisać, że nie. W systemie GISOTON, który na forum Budujemy Dom był już przedstawiany, nie trzeba stosować zbrojenia ścian aż do czterech kondygnacji. Jedynie jeśli są to ściany piwnic obsypane ziemią to stosuje się dozbrojenie konstrukcyjne. Kolejność i łatwość budowania w systemie ścian GISOTON jest bardzo prosta: - pierwszą warstwę pustaków układa się na fundamencie na zaprawie dokładnie poziomując i dosuwając pustaki - wszystkie następne warstwy (do wysokości jednej kondygnacji) układa się na sucho, bez żadnej zaprawy, ani zbrojenia- jak klocki LEGO - całą kondygnację przykrywa się stropem, np.: filigran, gęstożebrowy lub wylewany - po ułożeniu stropu i odpowiednim jego dozbrojeniu (wieniec itp.) ściany wraz ze stropem zalewa się betonem B25 z kruszywem okrągłym i plastyfikatorem. Plastyfikator jest potrzebny w zamian za wibrowanie, które jest tu nie możliwe. Można tylko rydlować ściany. Beton do ścian wlewa się z pompy, ale nie bezpośrednio do pustaków tylko na strop skąd spływa on do ścian. TYCH ŚCIAN NIE TRZEBA DOCIEPLAĆ! Więcej informacji pod adresem: www.gisoton.pl Mgr inż. Ewa Duchewicz
×
×
  • Utwórz nowe...