Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

carlos5858

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez carlos5858

 1. Witam

  W niedalekiej przyszłości odbieram mieszkanie od dewelopera w którym na całej powierzchni będzie ogrzewanie podłogowe z podziałem na strefy.

  Kilka dni temu udałem się na miejsce, aby zobaczyć postęp prac. Dowiedziałem się, że dzień wcześniej położone zostało ogrzewanie, a następnego dnia

  miała być robiona wylewka. Zrobiłem kilka zdjęć. Widziałem w internecie inne instalacje i ich ułożenie nie wyglądało tak samo. Proszę o podpowiedź

  czy jest szansa, że będzie to prawidłowo grzało z tym ułożeniem? We wszystkich pokojach oraz przedpokoju będą położone panele Quick Step 8 mm, a pod nie

  podkład do ogrzewania podłogowego. W kuchni oraz łazience płytki. W miejscach w których nie ma instalacji będą meble.

  Dziękuję za każdą podpowiedź.

  20190312_073731.jpg

  20190312_074141.jpg

  20190312_074202.jpg

  20190312_074208.jpg

  20190312_074211.jpg

  20190312_074226.jpg

 2. Witam.
  Proszę o pomoc. Może orientuje się ktoś czy obowiązkiem dewelopera jest instalacja zbiorczej anteny satelitarnej, oraz udostępnienia dostępu do niej mieszkańcom. Gdzieś czytałem, że nowe bloki z pozwoleniem na budowę uzyskanym chyba po 2013r. powinny być wyposażone w zbiorcze instalacja tv oraz światłowodowe, ale jak to jest w przypadku sygnału satelitarnego?
  Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam

 3. Cytat

  Ad. 1 - zależy jaki rejon Polski i czy buduje firma czy system "gospodarczy". W Świętokrzyskim systemem gospodarczym da radę.

  Ad. 2 - jest, ale to już przekroczy budżet.  Budowa byłaby systemem gospodarczym w rejonie wschodnim województwa Mazowieckiego.
  Nie chcieliśmy żadnego domku z udziwnieniami typu filary, dom ma być mały i prosty, nie musi się rzucać w oczy, ma być funkcjonalny. Czy byłaby opcja aby postawić wszystko tak jak napisałem do stanu deweloperskiego bez wykańczania poddasza do ok 200 tys? Oraz ile trzeba by dopłacić w takim domku do energooszczędnego trybu?
 4. Witam.
  Zastanawiamy się ostatnio z dziewczyną bardzo intensywnie nad budową niedużego domku.
  Zależy nam, aby był to mały domek z garażem i poddaszem użytkowym, mały nie tylko dlatego, że jest tańszy do postawienia, ale też dlatego, że taki nam wystarczy. Chcielibyśmy aby na dole był dodatkowy pokój w którym przez jakiś czas byśmy mieszkali, gdyż wykańczanie poddasza moglibyśmy rozłożyć w czasie.
  Znaleźliśmy w internecie gotowy projekt który bardzo nam się spodobał i uznaliśmy, że byłby dla nas idealny.
  http://extradom.pl/projekt-domu-lk726-KRJ1742
  Pytanie brzmi, czy cena podana na stronie tj. stanu surowego zamkniętego może być realna, oraz czy faktycznie domek z tego projektu może być niedrogi do zrealizowania?
  Zdaje sobie sprawę i moje pytanie to temat rzeka, ale ile wg Was może wynieść budowa domku do stanu deweloperskiego (nie pod klucz)? (Na początek moglibyśmy np. wykończyć tylko dół)
  Oraz czy jest możliwe zbudowanie tego domu jako dom ekologiczny/pasywny, aby zminimalizować jego koszty.
  Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi
×
×
 • Utwórz nowe...