Skocz do zawartości

makacz

Uczestnik
  • Posty

    26
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez makacz

  1. Cytat

    E tam, wszystko jest tak... tylko...
    pewnie mało kto wie... albo nikomu się nie chce...
    a ja lubię na przykład, jak ktoś, gdy chce dokładną odpowiedź, to żeby dokładnie pisał... bo tak to nie kumam, o co idzie...


    A no... wlasnie bo zdania sa podzielone... a i instalatorzy tez roznie mowią... I badz tu madry...
  2. Cytat

    Witam. Mówi sie ze mozemy regulowac temperature w pomieszczeniu w dosc łatwy sposób termostatem na grzejniku-spotyka sie ze np pozycja "3" odpowiada temp +- 20st. tylko przy jakiej temperaturze wody na piecu ? ? ?

    Mieszkanie 50m2 piec 2-funkcyjny BEZ TERMOSTATU POKOJOWEGO.

    I czy lepiej bedzie:

    1. Ustawic na piecu temp wody minimalną czyli 35stC i wszystkie grzejniki na poz "6"

    2. Ustawic na piecu temp wody np 50stC i grzejniki na poz"3".

    Kiedy bedzie mniejsze zuzycie gazu?

    Z góry dziekuje za odp.


    Przepraszam czy zapytalem cos nie tak??? Pytam poniewaz wlasnie odebralem nowe mieszkanie i wypowiedzi sasiadow sa rozne...
  3. Witam. Mówi sie ze mozemy regulowac temperature w pomieszczeniu w dosc łatwy sposób termostatem na grzejniku-spotyka sie ze np pozycja "3" odpowiada temp +- 20st. tylko przy jakiej temperaturze wody na piecu ? ? ?

    Mieszkanie 50m2 piec 2-funkcyjny BEZ TERMOSTATU POKOJOWEGO.

    I czy lepiej bedzie:

    1. Ustawic na piecu temp wody minimalną czyli 35stC i wszystkie grzejniki na poz "6"

    2. Ustawic na piecu temp wody np 50stC i grzejniki na poz"3".

    Kiedy bedzie mniejsze zuzycie gazu?

    Z góry dziekuje za odp.

  4. witam,
    jak najlepiej ustawic piec i zawory na grzejnikach - kiedy bedzie mniejsze zuzycie gazu? :

    1. Piec ustawiony na 60st a zawory na grzejnikach ust na poz 3 (zakres jest 0-6)
    2. Piec ustawiony na 40st a zawory na grzejnikach odkrecone na max.

    Sterownika pokojowego niestety nie mam.
    Prosze o wypowiedzi z góry dziekuje bo jak dotąd nikt nie potrafi na to odpowiedziec.
  5. Taśmy papierowe są: lekko żółte (ze słabym klejem) i mocno żółte z mocnym klejem.Do malowania (oddzielania dwóch kolorów )stosuje się taśmy ze słabym klejem.I po problemie,można zerwać nawet na drugi dzień ale wiadomo lepiej to zrobic zaraz po malowaniu.Ja osobiscie tak robiłem i nie miałem żadnych problemów.
    Pozdrawiam
  6. Witam, własnie jestem nowym włascicielem mieszkania które posiada ogrzewanie piecem gazowym dwufunkcyjnym.Ogrzewanie jest OK, natomiast jezeli jest odkrecona ciepła woda na kąpanie to po napełnieniu sie wanny do połowy zaczyna leciec woda chłodna i trzeba troche poczekac na ciepłą. Temperatura wody na piecu to 50st, na ogrzewanie 40-45st.
    Dlaczego nie leci cały czas gorąca?
    Piec Immergaz 1,5roczny po przeglądzie.
    Ktos cos wie...?
  7. Cytat

    Zastanawiam sie nad inną kwestią.  
    Możliwość mieszkania w budynku gospodarczym - czy właściciel posiada pozwolenia na użytkowanie



    A jesli nie posiadam pozwolenia na użytkowanie to co ???
    Pytam bo chyba w tym roku będę załatwiał "papiery" związane z przekształceniem.
  8. Niedługo bede chciał zgłosic "zmianę sposobu użytkowania budynku" z gospodarczego na mieszkalny (obecnie juz zamieszkuje ten budynek).
    Czy ktoś orientuje sie jakie są koszty takiej zmiany oraz co jest brane pod uwage a co nie? Z tego co wiem to w miejscu gdzie mieszkam nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.
    Jakie dokumenty są potrzebne odnosnie budynku itp?
    Bardzo prosze o wyczerpujące odpowiedzi, moze ktos juz tak robił i chce sie podzielic wiadomosciami - serdecznie dziekuje.
  9. Cytat

    Faktycznie, Zakłady podczas budowy przydzielają taryfę z grupy C (choć moim zdaniem nie jest to zasadne).  
    Aby tyle nie płacić można podpiąć się pod instalację sąsiada i rozliczać się na podstawie wskazań podlicznika. Inne rozwiązanie, choć nie wiem czy stosowane we wszystkich zakładach, to budowa na działce rekreacyjno-budowlanej. Dla takiej działki możliwe jest uzyskanie taryfy z grupy G już od początku użytkowania działki.



    A może mi ktos obliczyc skąd wychodzi kwota 82zł (+- 5 zł) przy mocy 14 KW przy taryfie C12a ? I jeszcze jedno - czy taryfa C12a to najkorzystniejszą jest z taryf C ?
    Bo w Enea cos niechetnie PANI obsługująca mnie chciała o tym mówic....
    Prosze o porade, bardzo dziekuję!
  10. Witam serdecznie
    Posiadam budynek gospodarczy 80 m2 na działce budowlanej. W budynku tym mieszkam. Korzystam z taryfy prądu C 12a gdzie KW są nieco tańsze ale stała opłata przesyłowa jest duża poniewaz zalezy od mocy przyłączeniowej. U mnie jest to 16 KW i płace 82zł /2 m-ce opłaty stałej plus zuzycie.
    Bedąc w energetyce powiedziano mi ze innej taryfy nie moge dostac nie wspominając w ogóle o taryfie G (gospodarstwo domowe). Śledząc stronę Enea C12a jest taryfą m.in dla budynków w których miesci się działalność gospodarcza.....

    Proszę o porady czy Enea miała rację....?
  11. Witam

    Dziekuje za odpowiedz. Formalnie projekt budynku gospodarczego jest, ja zmieniłem tylko to ze na jednej ze scian zewnetrznych była brama wjazdowa do samochodu (wym 2*2m) . Brame zdemontowałem i w to miejsce wstawilem okno balkonowe i małe okno a reszte wypełniłem siporexem. Żadnej konstrukcji nie naruszyłem (tragaż nad starą bramą pozostał).
    Czy to tez ....kara?
  12. Witam serdecznie

    Posiadam działke budowlaną na której stoi budynek gospodarczy ( i w dokumentach budynku widnieje: "budynek gospodarczy" ). Powierzchnia 80 m2. Za ten budynek jest regularnie płacowny podatek (nieco wyższy) niż za budynek mieszkalny.
    Budynek ten troche wyremontowałem, postawiłem scianki działowe z nidy gips, i w nim poprostu zamieszkałem. W gminie nic nie zgłaszałem ze została zmieniona tzw zmiana sposobu uzytkowania budynku poniewaz sa to pewnie jakies koszty a obecnie z pieniędzmi mi sie nie przelewa.
    Moje pytanie jest nastepujące: czy moge poniesc za to jakies konsekwencje ze mieszkam w "gospodarczym", a nie zgłosiłem zmiany jw ?
    Nie miałem mieszkania wiec postanowilem miec jakis "dach nad głową". A zameldowanie mam u mojego ojca.
  13. Witam serdecznie
    Pytanie kieruję do osób które ogrzewają domy kominkiem z dystrubucją gorącego powietrza, a mianowicie:
    - jaki metraż mają Wasze domy i jaką macie moc wkładu
    - do ilu pomieszczeń maksymalnie można doprowadzic gorące powietrze.
    - czy praca turbiny jest słyszalna i w jakim stopniu
    - i wszystko co mozecie powiedziec i doradzic na ten temat

    Pytam ponieważ ogrzewam domek 80m kw wkładem 12 KW który stoi w pokoju (22 m kw) i zamierzam rozprowadzic ciepłe powietrze tak aby wszędzie była w miarę równa temperatura.

    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady!
  14. Witam
    Posiadam kominek 12KW bez rozprowadzenia ciepła, wkład jeszcze nie zabudowany. Stoi on sobie w pokoju (22mkw).Sprawa przedstawia się tak:

    1) Przy załadunku kilku polan i rozpaleniu się temperatura wynosi 23-26st C. Jednak w pozostałych dwóch pokojach (przejściowych), przy drzwiach otwartych, temp jest nawet o 6-9 st mniejsza.
    Niemal obok kominka jest przejscie do kuchni gdzie tam jest 5st mniej.
    Czy różnice które podałem to normalna sprawa?

    2) I jeszcze jedno: czy po rozpaleniu ognia i zamknięciu popielnika (szyber otwarty) można zamknąć dopływ powietrza z zewnątrz (z kratki went) ? Dosyc sobie z tego wieje.... a powietrza do spalania przez np.rozszczelnione okno chyba nie zabraknie...

    Bardzo proszę o wypowiedzi kominkowiczów.
  15. Witam.
    Jestem początkującym kominkowiczem, domek 80m2 (narazie bez rozprowadzania ciepła).Kominek jest w pokoju (22m2) bez zabudowania na razie i jest w nim(pokoju) ok22st C, a w pozostałych pomieszczeniach 17-19st gdzie na zewnątrz jest minus 3. Mur jest z pustaka 24cm i ocieplenie 5 cm.
    Poradzcie jak grzac "efektywnie" czyli: ile włożyc drewien, jak czesto dokładac itp.
    Z postów wynika ze ludzie ogrzewają domy o pow. np 120-200 mkw. W jaki sposób to robią? Jak układacie drzewo i ile dokładacie co jakis czas?
    Bardzo prosze o odp.
    Pozdrawiam
  16. Mam budynek gospodarczy który bede przekształcał na mieszkalny (zaczynam załatwiać dokumenty). Ale czy moge w nim zamieszkac az nie skoncze załatwic formalnosci? Czy są zwiazane z tym jakies kary? Budynek miesci sie na działce budowlanej tuz obok altany murowanej w której całe lato zawsze przebywałem.
    Serdeczne dzieki za odp.
  17. Witam
    Posiadam budynek gospodarczy na działce budowlanej gdzie dotychczas wynajmowałem go firmie na działalnosc gospodarczą. Firma zrezygnowała z działalnosci i z pusty budynek przerobiłem na mieszkanie (75 m kw).
    Nastepnie odwiedziłem Energetyke zeby dokonac zmiany taryfy prądu z C12a na domową G12 i tam poprosili ode mnie dokument z gminy o przekształceniu budynku!!!
    Jednak wczesniej pisząc maile do Energetyki to odpowiedz była taka ze musi przyjsc szanowna komisja w celu "kontrolno-taryfowym" i stwierdzi czy jest to budynek w pełni mieszkalny! Natomiast osobiscie o żadna wizyta komisji nie wchodziła w gre! Problemu by nie było tyle tylko ze w taryfie C12a jest opłata stała przesyłowa w kwocie 82zł + zużycie energii!!!
    Wiec co tu jest grane? icon_surprised.gif
  18. Witam
    Zdecydowałem sie jednak ze zrobie posadzke (niskie pomieszczenie i kombinowałem z płytami farmacella), i jedyne co moge zrobic ze wzg na wysokość to dać 5 cm twardego styropianu (EPS 100) i betonu z 5-7 cm.
    Czy taka "kombinacja" moze byc...? Wiem ze powinno sie dac 10 cm styropianu ale ja...nie moge.
    Odpowiedzcie co Wy o tym sądzicie.
  19. Znajomy doradził zeby nie robic wylewki zrobic tak:
    -połozyc folie
    -polozyc styropian, na niego płyte G-K (dla usztywnienia) no i potem np panele.
    Pytanie mam takie: czy cos sie stanie z tą płytą z biegiem czasu?
    Słyszałem o płytach farmacella ale o G-K na podłodze????
    Co wy na to?
  20. W budynku gospodarczym bede zmieniał instalacje elektryczną poniewaz stara jest aluminiowa.
    Bedzie tez zmieniona tablica rozdzielcza na mniejszą-nowoczesną.Prace tą bedzie wykonywał znajomy-elektryk, i teraz mam pytanie:
    -czy mozna samodzielnie przełączyć zasilanie ze starej tablicy na nową?
    -czy trzeba powiadomic o tym energetyke i to oni przełaczą?
    -czy w takiej sytuacji energetyka bedzie chciała jakies dokumentacji na nową instalację wraz z odbiorem?
    Dziekuje za każdą odpowiedz.
  21. Witam
    Jaką cenę moze powiedziec elektryk za wykonanie instalacji elektr w budynku 80m kw tj: pokoj dzienny, sypialnia, mały pokoj, kuchnia, łazienka,korytarz, pomieszczenie gospodarcze. Ile wyniesie materiał a ile robocizna? Punktów jest ok 40 szt. Budynek miesci sie w Wielkopolsce.
    Z góry dziekuje za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...