Skocz do zawartości

iqor

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez iqor

  1. Jutro zrobię zdjęcia z zewnątrz i wszystko się wyjaśni. Bo tak naprawdę to wygląda trochę inaczej niż na tym zdjęciu, które zamieściłem. Bardzo mi pomogłeś, dziękuję. PS: Bądź jutro na forum to będziemy mogli zamknąć temat.
  2. Proszę powiedz mi jeszcze tylko, co powinienem kupić? Okna są firmy Velux.
  3. Czy mógłbyś mi napisać w takim razie jak nazywa się element przy oknie, który ja mam. To jest ta rynienka? Bo zawsze myślałem, że to kołnierz Chyba firma, ale tym zajmował się poprzedni właściciel, bo dom kupiłem w takim stanie. Mam pięć takich okien na poddaszu nieużytkowym i trzy na poddaszu użytkowym. I jeszcze wyłaz dachowy, ale chyba sposób montażu wtedy taki sam jak w przypadku okien?
  4. I tego właśnie nie mam. U mnie wygląda to jak na tym zdjęciu. Mniej więcej, bo to zdjęcie z internetu.
  5. Czyli Twoim zdaniem nie ma sensu montować tej izolacji przeciwwilgociowej jeżeli woda nigdzie nie dostaje się do okna? Po wypowiedziach Mistrza Jana byłem już skłonny do poprawy tych okien.
  6. Z tego co się orientuje to dolega jedynie w przypadku dachu pokrytego samą papą, a ja mam nad papą dachówki ceramiczne. Może chodzi Panu o izolację przeciwwilgociową? W przypadku Veluxa jest to izolacja przeciwwilgociowa BFX.
  7. Takie rozwiązanie na pewno odpada, nie mam zamiaru rozbierać dachówek wokół ośmiu okien. Proszę wierzyć lub nie, ale połać jest szczelna i pod dachówki nie dostaje się woda ani śnieg, a mój problem nie polega na wlewaniu się wody przez te szczeliny, tylko na sposobie ich uszczelnienia. Poza tym nie bardzo rozumiem jak taki kołnierz miałby ściśle dolegać do papy, skoro nad papą występują łaty i kontrłaty. PS: Mój błąd, właśnie doczytałem czym jest kołnierz. Moje okna posiadają kołnierz, więc chyba źle Pan zrozumiał problem.
  8. Właśnie jestem na etapie tynkowania. Zdecydowałem się na 5 cm styropianu i nie żałuję, gdyż teraz wiem, że tak równych ścian nie dałoby się osiągnąć bez kładzenia styropianu. Ponawiam pytanie z poprzedniego posta odnośnie sposobu mocowania blaszanego fartucha do styropianu.
  9. Dzień dobry, wykonałem uszczelnienie okien dachowych pomiędzy ramą okienną a papą, gdyż przez te szczeliny wiał wiatr. Chciałem się dowiedzieć czy prawidłowo to wykonałem. Od strony zewnętrznej włożona jest gąbka (niewidoczna na zdjęciach) tak aby wełna skalna była wstępnie zabezpieczona przed wiatrem i trzymała się na swoim miejscu, od wewnątrz wełna skalna. Zastanawiam się czy nie lepsze byłoby opianowanie ramy wokół, tylko że ta pianka jest nietrwała na otwartej przestrzeni i się kruszy. Proszę tylko o rzetelne odpowiedzi.
  10. Nic takiego nie napisałem. No pewnie, że po położeniu styropianu. Chodziło mi oto czy zamiast kładzenia fartucha można dojść do dachówek bezpośrednio tynkiem. Widziałem już takie rozwiązania i zastanawiam się czy mi tego nie zaproponują tynkarze. Osobiście wolałbym gdyby docieli dachówki. W jaki sposób umocować ten fartuch blaszany w styropianie. Obecnie zrobione jest nacięcie w pustakach i tam właśnie włożony jest fartuch. W styropianie też robi się nacięcie czy mocuje całkiem inaczej?
  11. Więc powtarzam pytanie: Należy te dachówki odpowiednio dociąć czy bez docinania dojść do nich styropianem i tynkiem?
  12. Dachówki przy ścianie jak w tym filmie tyle tylko, że u mnie blacha znajduje się ponad dachówkami, a na filmie pod dachówkami. Rząd dachówek przy ścianie jest przycięty, więc może dlatego blacha jest na zewnątrz. http://www.youtube.com/watch?v=S9EzvErdiBM Chyba to jest ta blacha: http://photos04.istore.pl/38050/photos/big/22249481.jpg
  13. Co w przypadku dachówek przylegających równolegle do tynkowanej ścianie, należy je odpowiednio dociąć czy bez docinania dojść do nich styropianem i tynkiem? A jak Pan ustosunkowuje się do opinii krążących po internecie odnośnie skraplania się wody w takiej ścianie?
  14. Dziękuję za odpowiedź. Czyli jednak jestem zmuszony położyć ten styropian. Ściany wybudowane są raczej prosto, ale przecież wystarczy kilka wystających cegieł i sprawy się komplikują na tyle, że zaczynam wątpić czy wytynkowanie w ten sposób jest w ogóle możliwe. Czy może Pan udzielić jakiś informacji na czym się skupić przy ocenie na bieżąco pracy tych ludzi? Jak prawidłowo powinien wyglądać montaż styropianu, czy wymagane są kołki, dolna listwa podtrzymująca? Co w przypadku dachówek przylegających równolegle do tynkowanej ścianie, należy je odpowiednio dociąć czy bez docinania dojść do nich styropianem i tynkiem?
  15. Była, była Na tych kołkach do płyt kartonowo- gipsowych też pewnie by nie spadł, ale kto wie czy za jakiś dłuższy czas nie puściłyby mocowania karton- gipsu do stelaży i sufit by się nie wygiął Na pewno ten sposób montażu jest solidny i nic nie powinno się stać.
  16. Chciałem się pochwalić, że niedawno udało mi się powiesić ten żyrandol Użyłem gwintowanego pręta i zabezpieczyłem dwoma nakrętkami na strychu. Trzyma się aż miło.
  17. Witam, posiadam dom o ścianach wybudowanych w technologii trójwarstwowej: pustak max 29cm http://www.cerpol.com.pl/pustak-max-288-220.php styropian 10cm pustak max 12cm http://www.cerpol.com.pl/pustak-minimax-120-188.php Obecnie planuję ten dom wytynkować tynkiem silikatowym lub silikatowo- silikonowym. Fachowcy sugerują dodatkowe docieplenie budynku styropianem 5cm. Twierdzą, że idealnie równe wykonanie tynku jest możliwe jedynie na styropianie. Dodam jeszcze, że nie przeszkadzają mi dodatkowe koszty styropianu i robocizny z nim związanej, więc proszę nie pisać o opłacalności takiej inwestycji. Zależy mi jedynie na tym, żeby tynk wyszedł ładnie dla oka, żeby nie było widać nierówności. Oto moje pytania: 1. Czy jest rzeczywiście tak jak mówią fachowcy? Czy nie można ładnie wytynkować budynku bez kładzenia styropianu? 2. Czy dodatkowa warstwa styropianu nie spowoduje złej cyrkulacji powietrza, a w konsekwencji dużej wilgotności wewnątrz domu? Czy dodatkowe ocieplenie jest zgodne ze sztuką budowlaną?
  18. Dziękuję wszystkim za fachową pomoc. A co się tyczy podanego przeze mnie przykładu z filmu, to chodziło mi raczej o zobrazowanie sposobu mocowania, a nie wielkości żyrandola .
  19. Mam problem. Chciałbym zamontować ciężki żyrandol na poddaszu. Sufit wykonany jest z płyty kartonowo-gipsowej. Piętro wyżej jest strych wybudowany na stropie drewnianym. Pomiędzy płytą K-G a warstwą desek na strychu położona jest wełna mineralna o gr. 30 cm. Chciałbym zamontować żyrandol właśnie do tego stropu (o ile dobrze pamiętam tak właśnie był zamontowany żyrandol w filmie "Wojna państwa Rose" ). Jakiego mocowania należy użyć w tym przypadku? Nie mogę znaleźć żadnych kołków o długości 30 -40 cm. Facet w sklepie nie miał pojęcia o czym do niego mówię . Czy mocowanie to należy wykonać do belki nośnej?
×
×
  • Utwórz nowe...