Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Sid72

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Sid72

 • Ranga
  Początkujący
 1. Miałyby się stykać tymi zaciętymi powierzchniami, a krokiew zaciąć tak jak krawężnice? Dobrze rozumiem? Mogę to jeszcze zrobić, bo nie zrobiłem zaciosów pod płatew i mogę sterować długością krokwi.
 2. ... aaa, schemat statyczny To się zastanowię.
 3. Czy to jest poprawne rozwiązanie węzła kalenicowego? (dach czteropołaciowy) Jakie łączniki byście poradzili w tym węźle? Krawężnice i kalenica mają przekrój 12x5 cm a krokwie 10x5 cm
 4. Cenne uwagi, Irbis. Wkręty idą w takim razie w odstawkę. Pisałeś o wysokości krawężnicy? Jeśli tak, to będą wyższe o 2 cm od pozostałych krokwi. Zastanawiam się jeszcze nad tymi dwoma węzłami gdzie krawężnice łączą się z kalenicą... muszę gdzieś podejrzeć.
 5. Zmiana planów. Natchnęły mnie Wasze czterospadowe dachy. Boję się, że jeśli dłużej na nie popatrzę, to jeszcze ten chiński daszek zrobię.
 6. Przekonaliście mnie. Zrezygnuję z części łączników metalowych zastępując je wkrętami. Wkrętami połączę jętki do krokwi, krokwie do płatwi (a takie ładne łączniki krokwiowe kupiłem ), i miecze do słupów i płatwi. Łączniki metalowe zostaną do połączenia ze sobą krokwi na szczycie dachu i w konstrukcji szkieletu. Muszę się wytłumaczyć z tych łączników metalowych: na co dzień konstruuję w metalu, więc można te łączniki potraktować jako chorobę zawodową Pozdrawiam
 7. Kłaniam się Muszę przyznać, że mam bardzo małe doświadczenie ciesielskie i stolarskie, dlatego proszę o wskazanie ewentualnych kardynalnych błędów w poniższym projekcie. Drewno w dużej części jest już pocięte, wyheblowane i zaimpregnowane. Czekam jeszcze na część dostawy z tartaku, więc będzie musiało trochę wyschnąć. To ostatnie dwa tygodnie przed montażem. Proszę o sugestie. Legary będą mocowane do podwaliny wieszakami belki.
×
×
 • Utwórz nowe...