Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kyzer

Uczestnik
  • Posty

    2
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kyzer

  • Ranga
    Początkujący
  1. Byłem w gminie popytać w między czasie i wszystko co bajbaga wyżej napisał się zgadza. Muszę spełnić życzenie sąsiada.. Dziękuję za pomoc.
  2. Witam! Naszukałem się i naczytałem i troszkę już wiem ale od początku. Mam postawiony blaszak ok. pół metra od granicy. Blaszak ten służy jako pomieszczenie gospodarcze, nie parkuję tam. Wymiary ma mniejsze niż 5,5 m długości i 3 wysokości, stoi bokiem do granicy więc nie ma tam drzwi (okien wogóle). Czy zatem według tego co znalazłem stoi on poprawnie? "W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne oraz zawarte w § 13, 60 i 271-273, dopuszcza się: sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych." Czemu jest tak dziwnie sformułowane,że bezpośrednio przy granicy lub nie mniejszej niż 1,5 metra - nie rozumiem tego. Sąsiad się czepia,że mam przesunąć garaż ponieważ jego trzymają przepisy odnośnie odległości budynków od siebie i nie może się budować. Wspominał coś o przeciw pożarowych ale nie wiem jak zakwalifikować tego blaszaka i nie bardzo umiem znaleźć odpowiednie przepisy p.poż. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam!
×