Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Bogumił Bodek

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Bogumił Bodek

 • Ranga
  Początkujący
 1. Bogumił Bodek

  Czy szambo może zamarznąć?

  Niestety przy długotrwałych mrozach szambo może zamarznąć. Przykładem tego może być tegoroczna zima.
 2. Tak prosto i po ludzku: Zwykle syfony zapobiegają dostawaniu się smrodu z kanalizacji. Polecałbym upewnić się czy wywiewka jest drożna. gdyby znalazł się w niej zator woda z syfonu została by wyciągnięta a smród mógłby dostać się do pomieszczeń. Podobnie może stać się jeśli osprzęt sanitarny nie jest długo używany - woda wyparowuje i bariera znika. Na początek walki z problemem spróbowałbym przeczyścić kanalizację przepychaczką lub potraktować rury chemicznym środkiem do udrażniania.
 3. Bogumił Bodek

  Odpprowadzenie ścieków - jaki spadek ?

  Rozsądne podejście. Może warto byłoby jeszcze dodać, że przy 8 metrach bieżących sprawa doboru zbyt dużego spadku nie jest aż tak bardzo istotna. Problem zacząłby się, gdyby taka instalacja miała dużo więcej metrów. Wtedy analogiczne różnica między początkiem a zakończeniem kanalizacji stała by się dużo większa, co wiązałoby się z dużo poważniejszymi pracami ziemnymi.
 4. Bogumił Bodek

  Czyszczenie rur kanalizacyjnych

  Z moich doświadczeń wynika, że najlepszym sposobem na brak problemu z zapychaniem kanalizacji poprzez osadzanie tłuszczów jest odpowiednia profilaktyka. Jednym z ważniejszych czynników jest nie wlewanie do rur płynnych tłuszczów. Bardzo częstym błędem popełnianym przez gospodynie domowe jest wlewanie gorącego tłuszczu z patelni do odpływu w zlewie lub do toalety. Ja zawsze sugeruje zrobić sobie pojemniczek (po butelce 5l) i zlewać do niego wszystkie niepotrzebne, zużyte tłuszcze pochodzenia spożywczego. Niestety butelka może się deformować dlatego można również stosować duży słój. Następnie gdy zbiorniczek się napełni wyrzucamy zwyczajnie do śmieci.
×