Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

wictor

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wictor

 • Ranga
  Początkujący
 1. wictor

  Wentylacja

  Mam zamiar założyć obrotową . Zastanawiam się tylko czy można zostawić koniec rury wystającej nad dachówką nieocieploną?
 2. wictor

  Wentylacja

  Tak też chyba zrobię - docieplę strop , a na komin założę nasadę wspomagającą przy wietrze. Dziękuję za opinie.
 3. wictor

  Wentylacja

  Chciałbym doprecyzować opis . Łazienka ma kształt prostokąta , naprzeciwko drzwi znajduję się małe okno które wychodzi na nieogrzewany , zabudowany ganek . Grzyb pojawił się w rogach nad oknem. A wentylacja znajduje się niestety bliżej drzwi . Co do nasady to dokładnie o takiej myślałem jak wspomniał Schiedel - jakiś przykład? A może ocieplenie sufitu by pomogło (zimna płyta) ? Chciałbym pozbyć się grzyba skutecznie przed remontem łazienki.
 4. wictor

  Wentylacja

  A wiec. Rok temu zlikwidowałem piecyk CO , kanał odprowadzający spaliny zatkałem prowizorycznie a zamiast kratki wentylacyjnej włożyłem wentylator ;) . Od razu piszę że w dwóch pokojach oraz kuchni mam nawiewniki okienne. Na wentylatorze z tyłu zastosowałem nasadkę żeby wyeliminować cofkę ( gdy jej nie było cofało zimne powietrze jak wentylator nie pracował) . Ale niestety pojawiły pierwsze objawy grzyba w trakcie zimy. Dlatego chciałem ocieplić komin a wentylator mogę zdemontować wracając do naturalnej grawitacji . Długość komina około 5 m , chciałem zastosować jeszcze nasadkę na komin wspomagającą grawitację gdy wieje wiatr. Mam nadzieje , że w miarę wyjaśniłem i dzięki za zainteresowanie.
 5. wictor

  Wentylacja

  Witam. Chciałbym ocieplić komin wentylacyjny w łazience. W połowie jest murowany - przekrój14x15 ok. ( pod dachówkę ) i zakończony metrową rurą ( 180 fi ) wychodząca nad dach. Chciałem wprowadzić wew. przewód izolowany typu TERMOFLEX 80 fi. (zew. 130) . I teraz pytanie czy taki przekrój wew. 80 wystarczy ? Łazienka ma 3,5 m2 , wys. 2,5 m. W kratce wentylacyjnej mam wentylator.
×