Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

wojtas111

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O wojtas111

 • Ranga
  Początkujący
 • Urodziny 14.02.1984
 1. wojtas111

  Ogrzewanie podłogowe + grzejniki

  Mam pytanie, czy pompa do ogrzewania podłogowego zużywa dużo prądu? Mam w mieszkaniu kocioł gazowy, ogrzewanie podłogowe tylko w łazience (4m2) a rachunek za prąd w zimie przychodził mi trzy razy wyższy niż zwykle. Dopiero od niedawna mieszkam w tym mieszkaniu, ale żeby za 48 m2 mieszkania płacić 240 zł za prąd (w mieszkaniu rzadko jesteśmy bo obydwoje pracujemy). w lecie płaciliśmy 80 zł...
 2. wojtas111

  ogniwa fotowoltaiczne

  Panele fotowoltaiczne do użytku domowego są jeszcze stosunkowo drogie, może jak przejdzie ustawa i będzie jakieś dofinansowanie to troszkę te ceny spadną, bo teraz to jeszcze za drogo. Ustawa miała wejsć w maju tego roku, ale przenieśli ją na styczeń, jak wszystko co się tyczy refundacji.
 3. wojtas111

  Trapez czy blachodachówka

  Ja jestem stanowczo za blachą trapezową. I to nie z powodu niskich kosztów, (być może blachodachówka jest bardziej estetyczna), ale ze względu na czysty praktyzm. Arkusz blachy trapezowej można w każdej chwili wymienić, jeśli się na dachu coś z nim podzieje, duże, odcięte kawałki zawsze można wykorzystać (z blachodachówki jest więcej odpadów), według mnie, blacha jest również bardziej trwała. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Poza tym, cena, blacha trapezowa jest pewnie tańsza...
 4. wojtas111

  Ważnosc pozwolenia na wycinke drzew

  Do wycinki drzew trzeba podejść tak na chłopski rozum. Najlepiej jest wycinać wtedy, kiedy nie ma okresu wegetacyjnego. Nie krążą soki w drzewie, więc po ścięciu będzie się do czegoś jeszcze nadawało. A takie drzewo z kiściami to już kiepska sprawa trochę.
 5. wojtas111

  Koszty kierownika budowy

  No niestety, kierownicy często myślą, że ich rola zamyka się na wypełnieniu dziennika budowy. Zresztą, to trochę nie ich wina, wielokrotnie spotykałem się z sytuacją, kiedy ludzie budowali sobie domy samodzielnie (szwagry, wujki, ojcowie) a potem biegali za kimś, kto by im podstępować i podpisał dziennik budowy. Najlepiej z wstecznymi datami. Także trochę tych kierowników rozumiem, tak się nauczyli to pracują. Oczywiście nie mówię o wszystkich, bo znam też wielu rzetelnych kierowników budowy.
×