Skocz do zawartości

tomasz82

Uczestnik
  • Posty

    21
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez tomasz82

  1. Witam

    Na wstępie chciałbym złożyć wszystkim forumowiczom życzenia " Wszystkiego dobrego w Nowym Roku " .


    Miałem do remontu 50 metrów parkietu . Jest to klepka dębowa położona gdzieś na początku lat 90-95 (nie wiem dokładnie kiedy, tak szacuję ). Na pewno nie był to klej czarny tylko już taki szarawy ( na dole zmieniałem aranżację i ściągałem parkiet). Parkiet na piętrze to jedno lico . Dom stał pusty i była utrzymywana temperatura w granicach 5-10 stopni. Tyle dowiedzieliśmy się od właściciela. Stał tak z 5 lat i temperatury jak określił właściciel były urzędowe . Parkiet wycyklinowałem zgodnie ze sztuką parkieciarza. Zaznaczam , że parkiet nie miał luźnych klepek. Jedna twardo trzymająca się struktura. Dylatacja jest w miarę 1,5 cm. Nic nie ruszałem bo stwierdziłem, że tyle lat to się ułożył a klej skoro trzyma to będzie trzymał. Pozamykałem szczeliny pyłem z cyklinowania z Caponem. Następnie rozprowadzałem wałkiem lakier Hartzlacka. Wszystko było ok do momentu grzania budynku. Po wstawieniu sofy parkiet zaczął pracować. Zaznaczam jeszcze raz po obciążeniu. Zaczęły robić się szpary oraz ciśnie parkiet do góry. Jeszcze go nie wypchało. Różnica pod łatą -szkoda gadać.
    Co się mogło stać ??? Nie ukrywam, napracowałem się po nocach i mam teraz lekką załamkę. Na parterze mam ten sam parkiet ,też ok 50 metrów. Pod parterem mam piwnicę. Tam uczyłem się cyklinowania i lakierowania i nie mam takiego problemu. Wszystko jest ok. Czyżby wilgoć się zbierała i parkiet po lakierowaniu zrobił się szczelny. Znajomy doradził mi, aby nie podejmować nerwowych ruchów i przestawić kanapę i obserwować szczeliny dylatacyjne. Następnie poczekać do jesieni wówczas tam gdzie odspoił się nawiercić dziurę i wstrzyknąć klej. Co robić w takiej sytuacji ????
  2. Cytat

    Nie ma za co,w końcu właśnie od tego jest forum,koniecznie daj tez znać jak będziesz na etapie ukończenia instalacji czy wszystko się udało oraz czy jest w porządku. Będziemy czeka na Twoją odpowiedź.


    Został mi jeszcze do podłączenia jeden pion, w którym mam podłogówkę w łazience. Zamieściłem pytanie jak to podłączyć: https://forum.budujemydom.pl/Podlaczenie-po...eca-t23550.html
    ale jeszcze nikt nie odpisał..
  3. Witam

    Mam kocioł gazowy kondensacyjny 24kW. Podłączenia wszystkich grzejników oraz podłogówki w łazience jak na schemacie. Łazienka jest dosyć spora -12m2(dwa okna). Podłogówka jest w tej chwili podpięta bezpośrednio pod zawór rtl na powrocie. Chcemy zachować komfort cieplny w tak dużej łazience. Nasz czujnik temperatury Buderusa znajduje się w przedpokoju na 1 piętrze. Jak poprawnie podłączyć instalację aby podłogówka funkcjonowała sprawnie (żeby było ciepło również wtedy jak piec się wyłącza). Ta zima była łagodna i nie było jak sprawdzić, a piec i instalacja funkcjonują dopiero od października..
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie podłączenia w/w pieca do instalacji. Rozprowadzenia do pionów mam rurą 25 pp, a mój instalator pieca wyszedł z kotła rurą 20 pex i podłączył do 25pp. Uważam, że takie wyprowadzenie jest niewłaściwe, powinien wyjść rurą 32 pex. Kto ma rację - ja czy instalator?

    DSC01446.jpg

  4. Witam.
    Mam podłączone grzejniki jak na schemacie. Piec gazowy kondensacyjny. Mam problem z grzejnikami na I piętrze - grzeje raz jeden raz drugi. Rury idą w ścianie. Nie wiem teraz czy rozkuwać ścianę i drugi grzejnik przełączyć na osobną rurę powrotną czy to może być wina złego kryzowania grzejników?

    DSC01446.jpg

  5. Jeszcze takie pytanie, czy jest sens wymiana kaloryferów żeliwnych i rur, na kaloryfery stalowe 3-płytowe a rury na alupeksa? Na parterze są kaloryfery stalowe, natomiast na 1 mieszane, a na 2 tylko żeliwne. I tak teraz mamy remont generalny, więc można by od razu wymienić te kaloryfery. Tylko czy jest sens wydawać dodatkowo pieniądze? czy raczej rodzaj kaloryferów nie będzie miał wpływu na zużycie gazu?
  6. Cytat

    Przy takiej temperaturze na zewnątrz jak dzisiaj i normatywnie ocieplonym domu, do utrzymania zadanej temperatury ok. 21 stopni, powinno wystarczyć utrzymywanie wody w układzie ok. 40 st.
    U mnie przy podobnych parametrach domu zużywam teraz ok. 5,5 m/doba gazu. Ale do wentylacji domu mam rekuperator i okna 3-szybowe.
    Domyślam się że piec jest nowo zabudowany. Czy serwis dokonał pierwszego ustawienia?.




    Serwis dokonał uruchomienie i temperaturę zasilania ustawił na 55 stopni . Problem jest taki ze mam tam remont i utrzymuję 16 stopni . Piec nagrzewa instalację do 55 stopni potem cały powrót stygnie bo temperatura nie spada w domu .
    Temperatura na powrocie spada do 19 stopni i piec musi wykonać olbrzymią pracę bo musi całą instalacje nagrzać . Nawet skok z 19 do 45 stopni będzie duży bo pojemność wodna kaloryferów żeliwnych oraz rur stalowych jest duża . Mam remont i zastanawiam się nad wymianą kaloryferów . Tylko , że instalator mówił , że nie warto , tak więc nic nie rozumiem .

    Zacząłem grzebać w menu i ustawiłem aby piec chodził w automacie według czujki zewnętrznej poczekam 3 dni i napiszę co i jak . Mam 16 stopni w domu i piec szarpie 8 m na dobę .


    Dzięki

    Pozdrawiam
  7. Witam

    Dom ma 175 m użytkowej , powierzchnia całkowita to 240 metrów ( budynek podpiwniczony). Dom zbudowany w latach 90 . Mur jest trójwarstwowy . W wolną przestrzeń wstrzyknięto piankę . Grzejniki są żeliwne na górze, na dole natomiast blaszaki . W łazience ok 14 metrów mam podłogówkę . W chwili obecnej ogrzewam ok 120 metrów . Dom ma trzy kondygnacje . Grzejniki mają zawory termostatyczne , góra skręcona jest na 1 . Piec kondensacyjny logomax buderus plus GB072-24 .

    W chwili obecnej piec szarpie mi 14 m gazu na dobę przy temperaturze wewn 17 stopni i 45 ustawionej na piecu .

    Wcześniej na grzejniki miałem ustawione 55 stopni to szarpnął z 18 metrów . Zauważyłem że jeżeli temp pomieszczenia utrzymuje się to szybko wychładza mi się temperatura wody w instalacji . Potem piec musi przetłoczyć całą wodę z 20 do 55 stopni . Jak ustawić taki piec ?? Mam czujnik temp zewnętrznej oraz programator wewnętrzny . Jak dobrać parametry pracy kotła do takiej instalacji , aby zmniejszyć zużycie gazu ???

    Dzięki pozdrawiam
  8. Witam

    Posiadam drzwi zewnętrzne aluplasta regulowane na trzech zawiasach i mam problem z ich wyregulowaniem . Zawiasy mają potrójną regulację . Drzwi sprężynują , nie domykają się . Przy zamykaniu widać , że cała futryna pracuje . Jak zabrać się za regulację takich drzwi , serwis odpada bo nie mam zdrowia już do nich , chcę sam za to zabrać się .

    Drzwi odbijają się , widać że odstaje góra , drzwi są dobrze osadzone . Jak wyregulować takie coś ???


    Pozdrawiam
  9. Sprawa wygląda tak , nie wszędzie będzie te 1,5 cm . nie wiem czy nie zastosować blaubanda , ponieważ co się stanie gdy tynku będzie ok 4 mm , bo tak może się zdarzyć na płycie GK . Do tego blauband lepiej chwyta podłoże , tak jest napisane w instrukcji .Goldbandem robiłem , ale nigdy na regipsie i nie wiem , czy mi nie zjedzie .

    Miejsca zaczepu golbanda/blaubanda z scianą przetarłem papierem i zagruntowałem .Czy powinienem całkiem zedrzeć farbę ????
  10. Witam


    Mam do cyklinowania podłogi -dwa małe pokoje . Nie opłaca się wypożyczać cykliniarki i targanie jej na 3 kondygnację . Mam szlifierkę taśmową i mimośrodową . Którą należy użyć do renowacji parkietu ???Jaki rodzaj papieru użyć - grubość ziarna ???

    Pozdrawiam

    Łukasz
  11. Witam

    Mam mały problem , fachowiec stawiał mi między dwie ściany ściankę z płyty GK na stelażu . Problem w tym , że ściana była krzywa i teraz regips w jednym miejscu schował się na 1,5 cm . Muszę teraz to wszytko wyrównać . Nie chcę tego demontować bo kasa wydana w błoto . Co narzucić na to w miejscach łączenia płyty z scianą . Jak to wszystko wyprostować ???? W castoramie usłyszałem Mp75 , co wy na to ???

    Pozdrawiam


    Łukasz
  12. Dzięki za zainteresowanie


    Mam mętlik w głowie ponieważ za dużo naczytałem się icon_smile.gif . Tak samo jak Państwo w firmach instalacyjnych proponują kocioł kondensacyjny i ja gdzieś sercem również jestem za tym .

    Problem w tym , że nie potrafię określić swoich rachunków za gaz( obecna zima) . Budynek tak jak pisałem lata 90 i wtedy nie było takich materiałów jak są teraz . Mur jest trójwarstwowy i w 2000 roku w przestrzeń wpuszczono piankę krylaminową . Dach to wełna 20 cm i decha jako izolatory ( ale nie wiem ile cm , jestem na etapie sprawdzania ,właściciel mówił 10-15 cm dechy) .

    Zastanawiam się czy nie lepiej zacząć od zmodernizowania kominka . Dlatego szukam odpowiedzi na forum . Nie chcę obudzić się w zimie i rachunki po 1600 zł za gaz za miesiąc .

    Jak to kosztowo by wyniosło za kominek , ogrzewanie drzewem . Na modernizację kotłowni mogę przeznaczyć z 12 do 15 tysięcy , ale chcę to zrobić z głową . Mam małe doświadczenie w tej dziedzinie , odnośnie palenia gazem , czy kominkiem , w co lepiej zainwestować .
  13. Witam icon_smile.gif

    Sprawa wygląda następująco , ogrzewamy kotłem gazowym (wcześniej źle się wyraziłem ) . Kocioł jest stary ma z 16 lat i podłączony jest do wkładu kominowego , tak więc komora otwarta spalania . Dzisiaj pobiegałem po sklepach instalacyjnych popytać się co i jak . Stare rury , grzejniki żeliwne i Pan doradził aby brać kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody 100 litrów dla ( 3 osobowej rodziny ) , będzie cyrkulacja ponieważ woda musi dotrzeć na piętro . Powiedział , że kondensacja będzie zachodzić ponieważ rury w pionach są dość spore , na ile to prawda to nie wiem ( czy będzie zachodzić kondensacja).


    Za zestaw buderusa 24 kW z zasobnikiem wody jednofunkcyjny zaproponował cenę 7400 zł brutto.

    Chciałem coś z kominkiem pokombinować , to sprowadził mnie na ziemię . Powiedział że za zestaw kominek płaszczem wody oraz , buforem wody + osprzęt mogę nie zmieścić się w 10 tysiącach a gdzie podłączenia + piec gazowy jakie alternatywa .

    Wymiary komina na kominek to 25x14 . Oczywiście można zainwestować w lepsze ogrzewanie , ale tak aby zwrot inwestycji był widoczny w rachunkach . Inwestycja ma zwrócić się w 10 lat. Tak więc zastanawiam się czy pchać się w instalację z kominkiem czy zostawić tylko na kocioł gaz tylko jeszcze jaki ????


    Pozdrawiam i dzięki za info

    Tak więc czekam na propozycję

    Pozdro

    Łukasz
  14. Witam


    Mam mały dylemat odnośnie ogrzewania . Kupiliśmy dom szeregowy oddany w latach 90 . Teraz jest mały problem ponieważ potrzebujemy małych zmian w domu .
    Szeregówka jest ocieplona a mur trójwarstwowy . Mamy mało ekonomiczny piec a ogrzewanie gazowe. Powierzchnia użytkowa do ogrzania to 175 m .
    Szeregówka jest trzykondygnacyjna i ma stara instalację grzewczą - stare rury oraz grzejniki żeliwne .
    W salonie jest kominek , który ogrzewa 2 pokoje - tylko tam jest rozprowadzenie .

    Czy wymieniać starą instalację - rury , grzejniki ??? Przy takiej instalacji raczej mogę zapomnieć o piecu kondensacyjnym .
    Nie wiem w jakim stanie są grzejniki , na pewno mogą być zamulone , nie wiem również jak wyglądają rury (właściciel mówił , że jest ok , ja natomiast liczę się z wymianą )

    Czy przy kotle kondensacyjnym musiałbym wymienić całą instalację ?????
    Czy może w moim wypadku wymienić grzejniki w raz z pionami + zwykły piec gazowy + wymiana kominka na kominek z płaszczem wodnym ???

    Co Państwo proponujecie do takiej szeregówki , od czego zacząć ????


    Pozdrawiam

    Łukasz
×
×
  • Utwórz nowe...