Skocz do zawartości

celafon

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

celafon's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Miał góry i doliny +/- 3cm. Do tego, żeby było weselej na dole miałem 3 oddzielne chudziaki, ze względu na przechodzący próg fundamentu. No i w związku z tym 3 różne wysokości chudziaka
  2. Tak. Byli wcześniej jak już styropian leżał. Sporo było już wtedy do poprawki: praktycznie cały dół i coś na piętrze. Dokładnie zaznaczyli poziomy, żeby można było to poprawić. Później sam zaopatrzyłem się w poziomicę laserową i zostawiłem gościom od układania styropianu. No ale oni jacyś byli zieleni w kwestii wylewek anhydrytowych i dla nich +/- kilka centymetrów to żaden problem, no i zostawili jednego babola w łazience W każdym razie fajnie, że goście od wylewek zwrócili na to uwagę. Zawsze mogliby dowalić tego anhydrytu tyle, żeby zniwelować te nierówności. No i wtedy cały ten misterny plan szlag by trafił. Zapłaciłbym jak za wołu, a zysk byłby żaden.
  3. Hej. Nie zamierzam się wypowiadać na temat poziomowa wylewki - jaka by nie była, poziom ma być, a jak nie ma, to wykonawca dał ciała. Ale wrzucę tutaj 2 gr w kwestii ceny. U mnie wylewki anhydrytowe w całym domu (z ogrzewaniem podłogowym) wyniosły 6900 PLN. Do tego miałem nieco poprawek, bo instalatorzy spieprzyli nieco układanie styropianu i w łazience panowie od wylewek musieli to zniwelować. Więc jakieś 400 PLN za to należałoby odliczyć. Powierzchnia podłóg to jakieś 130 m2. Daje to jakieś 51 PLN za metr kwadrat burtto. Wylewki były sprowadzane z Niemiec z firmy Wolplan, a wykonawca - firma Kibo (pan Przemek Jakubczyk). Z czystym sumieniem ekipę można polecić.
  4. Ja mam ten sam problem co autor wątku. Temat jest trochę leciwy, ale zastanawiam się jakie w końcu rozwiązanie zostało wybrane do tego wykuszu. Mój "taras" to raczej tarasik, bo ma raptem 50cm x 300cm, ale niestety także jest zrobiony równo ze stropem. Okien jeszcze nie mam, więc sytuacja w miarę komfortowa. Myślałem o ociepleniu tego płytą PIR. Ma dobre parametry, bo 8cm PIR (lambda=0.023) zastąpi 11cm styropianu grafitowego (lambda=0.031), a to wg mnie już wystarczy, żeby było dobrze. Zamierzam właśnie tak to zrobić. Nie wiem jak z cenami, ale na mój wykusz pewnie zmieszczę się w 150-200PLN... Co sądzicie?
  5. Ja też buduję w tej technologii. Moje wnioski i spostrzeżenia pokrywają się z tym co pisze kolega longajlent w poprzednim poście. Aktualnie jestem na etapie zbrojenia tego stropu i już teraz zastanawiam się jak to poprawnie zaizolować przeciwwilgociowo. Na forum muratora Pan Andrzej Wilhelmi zalecił mi następujące działania: (źródło: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213621 ) A jak Wy u siebie to wykonaliście? Ciekaw jestem także tego, czy to co macie się sprawdza. Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...