Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

owcash90

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O owcash90

 • Ranga
  Początkujący
 1. owcash90

  Podział w pionie a w poziomie

  no własnie, jednym słowem co? do kogo mogę się zwrócic o informacje nt. współwłasności i wyodrębnienia? Rozumiem, ze najpierw trzeba zrobić mnie i sprzedawce współwłaścicielami całości a potem wyodrębnic oba lokale i założyc na nie osobne księgi wieczyste? EDIT: chodzi o to, że przez to, że na 1 działce może być tylko 1 domek to współwłasność i wydorębnienie chyba nic nie da? Jedynym wyjściem jest podział fizyczny?
 2. owcash90

  Podział w pionie a w poziomie

  Głównie chodzi o to, że nie mozna zrobić podziału działki, ponieważ jedna z nich miałaby tylko 200m2 i to za mała, żeby podział zrobić. Zależy mi, żeby jeden budynek rozbudowac i w nim mieszkac, ale obawiam się, że jeżeli to nie będzie prawnie moje lub tylkodarowane to potem dorwą się do tego inni spadkobiercy. Słyszałem, że mozna zrobic tzw. podział pionowy, czyli z całości majątku właściciela wydziela się część i ją sprzedaje np: mam budynek 2 piętrowy iostatnie piętro sprzedaje komuś, ale wtedy działka, na której stoi ten dom jest wspólna a piętra kazdego osobno. Czy mozna tak zrobic w przypadku nie ejdnego budynku a paru? np: sprzedaż budynku, ale nie działki. Trudno to wytłumaczyć lepiej a na rysunek nie mam nawet pomysłu jak to zrobić. mowa tyczy się: http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/098-U_rys.pdf działka nr 68 w srefie 36 MN budynek mieszkalny babci to 68;1 a mnie interesuje budynek niemieszkalny 68;3
 3. Witam, mam pytanie, na działce znajdują się dwa budynki, które nie przylegaja do siebie. Czy jest mozliwośc podziału takich lokali w poziomie? Tj. że grunt i części wspólne dla obu budynków są wspólne dla 2 właścicieli a lna lokale sa osobne księgi wieczyste i każdy ma swój lokal? Czy to dotyczy tylko budynków piętrowych?
 4. dziękuję, więc jakie mam opcje? -czy da się to w ogóle podzielić? w jakim zakresie? -jeżeli da się podzielic to lepiej zburzyc i budowac od nowa czy lepiej zmienic przeznaczenie budynku o ile w ogóle tak mozna?
 5. ten t to była szopa, już jej nie ma. Ten ''l'' to budynek o który mi chodzi, m to dom jednorodzinny a i to był gołębnik chyba? Co znaczy to l na tym budynku, który mnie interesuje? Mogę prosić o wyjasnienie jak mogę to podzielić? Jest to rodzina, więc wszystkie możliwości wchodzą w grę. Zależy mi, żeby w papierach było, że to moje.
 6. dziękuję bardzo, co mogę się dowiedzieć via internet? Znalazłem plan zagospodarowania przestrzennego: http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/098-U_rys.pdf działka nr 68 w srefie 36 MN Jak czytac oznaczenia z budynków? Budynek, który mnie interesuje to ten 68;3, jak widać przylega do granicy działki. Czy z tego mozna się dowiedzieć czegokolwiek?
 7. Witam, mam możliwość kupna małej działki z budynkiem mieszkalnym ok. 50 m2. Działka jest większa, ale interesuje mnie tylko jej część. jak się do tego zabrać? Co będzie potrzebne? Rozumiem, że muszę mieć wyciąg z księgi wieczystej i zapłacić geodecie, aby wydzielił interesująca mnie część działki i to wszystko? Lepiej kupić tę działkę czy zrobić to jako darowiznę? Jakie podatki się płaci w obu opcjach? Po tych wszystkich sprawach formalnych chciałbym rozbudować ten domek do wielkości 70-80m2, co teraz potrzebuję? Gdzie mogę się dowiedzieć czy w ogóle mogę to rozbudować? Jedna ścianą domek przylega do muru, który dzieli tę działkę od działki sąsiada. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje
×