Skocz do zawartości

robinqaz

Uczestnik
  • Posty

    63
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    1

Posty napisane przez robinqaz

  1. Cytat

    Witajcie,
    my z kolei również zrezygnowaliśmy z okien dachowych, ale w górnej łazience pozostawiliśmy dwie sztuki. Z pozostałych zmian to garaż poszerzony o pół metra, a w kotłowni dodatkowa toaleta i umywalka. Jak to wszystko zagra, zobaczymy po wykończeniu, bo jesteśmy właśnie na tym etapie.
    Niespodziewanie kominek spędza mi sen z powiek. Proszę napiszcie jakie wkłady zastosowaliście, czy korzystacie z DGP, czy robiliście wyloty (np. z komina na dwa pokoje?) i czy nie przegrzewa się salon?



    Wkład z kratek bez płaszcza. Nawiewy wychodzą z sufitu w okolicy okien w trzech pokojach+łazienka. Super rozwiązanie.
    W sypialni nie jest gorąco, bo dosyć duża powierzchnia, no i nad garażem (ja nie ocieplałem garażu) Poza tym aby się dobrze paliło i obieg powietrza był właściwy dobrze jest otwierać drzwi na górze. Niektórzy zostawiają większą szczelinę wentylacyjną pod skrzydłami. Poza tym zawsze można zakręcić anemostat lub wyregulować według potrzeb.
  2. Cytat

    Witam serdecznie, jestem nowa na forum. Proszę o informację czy zmniejszał Pan okno w salonie? I czy były ogólnie jakieś modyfikacje projektu icon_smile.gif w sensie zmniejszenie, powiększenie itp. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź icon_smile.gif



    Nie zmniejszałem okna. Uważam, że to okno jak i okno narożne w kuchni dają urok temu domowi. Jakakolwiek modyfikacja tych okien to według mnie gwałt na tym sympatycznym domku. Na widok tej witryny wszyscy moi znajomi mówią: WOW! (mimo, że widok z niej na razie nie najlepszy icon_smile.gif)

    U góry duża łazienka, zrezygnowałem z pralni. Pralnia w kotłowni. Teraz z perspektywy użytkownika zwiększył bym garderobę kosztem łazienki. Poza tym wszystko OK, no może jeszcze jakby garaż był z pół metra szerszy to by nie zaszkodziło.

    Mam tylko jedno okno dachowe - w łazience i nie żałuję. W pokojach nie jest ciemno, chyba, że zmniejszamy drzwi balkonowe, gwałcimy zamieniając je na okna albo używamy ciemnych kolorów. I przede wszystkim jest chłodniej, bo jak słońce przyjara od południowej strony przez okno dachowe to jest gorąco w łazience, a jest kwiecień dopiero icon_smile.gif
  3. Cytat

    Wasze żurawki wyglądają jak z magazynu - są tak starannie zaprojektowane i ładnie wykończone.

    Chciałabym miec własnie takie schody - czy możesz zdradzić kto Ci je zrobił i ile to kosztowało?

    Co wypełnia przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami w kuchni?

    Pozdrawiam, oby się tak przyjemnie mieszkało jak to teraz wygląda



    Dzięki Wam za miłe słowa.

    Hartowane malowane szkło wypełnia przestrzeń.

    Schody: stopa dębowa, podstopnica płyta meblowa biały połysk (taka jak fronty w kuchni). Deski dębowe miałem swoje, stolarz je zabrał, wysuszył, zrobił. Od siebie dołożył płytę + balustrada, skasował 4700.
  4. Cytat

    Od kiedy były wichury zauważyłam dziwne zjawsko icon_biggrin.gif przez kontakty leciał wiatr , elektryk nie robił nam gniazdek na wylot:D a dom ocieplony z kąt te "przeciągi"



    Peszle wychodzą na strych? Silikon do peszla i po przeciągu icon_smile.gif
  5. Cytat

    Jaki wyłaz na strych zamontowaliście, może ktoś coś polecić? Zgodnie z projektem ma być 80x80, ale oprócz nożycowych ciężko się zmieścić w tym rozmiarze.


    80x80 spokojnie się mieści zwykły rozkładany.
  6. Cytat

    dziękuje za szybkie odpowiedzi. I ja chyba tez podmuruje gazobetonem. Na poszerzenie już za późno. A ile u Was jest miejsca po zainstalowaniu okna na wylewkę, styro i posadzkę, bo u mnie wyszło tylko 18 cm :(



    To masz dobrze. U mnie też tak jest (chyba)
  7. Cytat

    Chcialbym sie zapytac osob budujacych z betonu komórkowego. Jestem na etapie montazu okien i drzwi zewnetrznych i nie wiem czym mam przemurowac prog pod okno tatasowe i balkonowe do wysokosci posadzki, ktorej jeszcze nie ma. Czy ma to byc wykonane z betonu komurkowego szer. 24 cm? Czy tylko na szerokosc profilu okna ok 10-12 cm?


    Ja mam podmurowane pustakiem 24cm i jest ok.
  8. Jak strop nie wylany, to jeszcze można wyciąć pustaki i słupy zrobić, choć obawiam się, że z fundamentu nie wystaje drut zbrojeniowy i nie będzie do czego związać. Spekuluję, że zostało to zapieprzone przy zbrojeniu ław i fundamentów i tak już poszło. Kierownik zadupę!

    A Ty nie czekaj na kierownika, bo może być stronniczy i dzwoń do Archonu, porozmawiaj z projektantem i niech Ci wytłumaczy jak i czy ważne są to zmiany konstrukcyjne i co w tej sytuacji robić. Będziecie bardziej przygotowani na konfrontację z kierbudem i budowlańcami.
  9. Cytat

    Witam wszystkich Żurawkowiczów. Może kogoś zainteresuje nasza Żurawka w wersji szkieletowej. Budowa od stanu 0 w górę rozpoczęta 18.03.2015 a oto efekty icon_biggrin.gif :


    Czekamy na blachę, okna i drzwi - może jutro wszytko dotrze.



    icon_eek.gif

    Nie boicie się się huraganów?

    Fajnie to wygląda wygląda..., a jak koszta?
  10. Cytat

    To wrzuci mi ktos zdjecia lub skany elementow zbrojonych i wykaz elementów z tabeli przed przekrojami fundamentow i slupow? proszę was bardzo o to...


    Komu będzie się chciało skanować??? Zbrojenie należy zaadaptować pod warunki gruntowe. U mnie wyszło o 30% mniej stali niż w projekcie, także bym się nie spieszył z zakupem stali zanim kierownik i wykonawca nie obejrzą projektu.
  11. Cytat

    Dzień dobry interesuje mnie informacja na temat zestawienia instalacji elektrycznej, a dokładnie ile metrów jakiego kabla elektrycznego jest potrzebna do instalacji?



    Zapytaj elektryka. Na materiał trzeba przeznaczyć ok 5000zł + robocizna (u mnie 3500)
  12. Pod wyłącznikami.
    Jak się dobrze przyjrzysz to na ostatnim zdjęciu są tam takie białe drzwiczki 20x20. Nie jest to idealne rozwiązanie ale w tym projekcie specjalnie wyboru nie ma. Albo w salonie, albo we wiatrołapie...
    Co do ceny, to jeszcze mnie nie skasowali. Czekamy na turbinę, która będzie rozprowadzać powietrze do 3 pokoi+łazienka.
×
×
  • Utwórz nowe...