Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Razmes

Uczestnik
 • Posty

  649
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Reputacja

60 Neutralny

O Razmes

 • Ranga
  Nie, dziękuję. Postoję...
 • Urodziny listopada 10

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  729
 1. Skoro otrzymałeś ileś wycen z okolicznych hurtowni, to po co beczysz z powodu jednej? Rabatu dać nie chcieli klyentowi?
 2. tak jak z papą. Zamawiasz arkusz dłuższy o 20-30cm. Odcinasz od dołu blachę na długość od okapu powyżej krawędzi kosza. Wyprowadzasz kosz. Nakrywasz z góry blachą. woda z górnego arkusza blachy na kosz, z kosza na dolny arkusz. Później może znajdę jakieś zdjęcie
 3. do mnie również... Dokładnie. Niech to poprawią i sprawdzą jak wszystko chodzi. I ogólnie to daj namiar w innym dziale na tym forum na ową firmę. W kwestii ostrzeżenia innych potencjalnych klientów.
 4. No o to mi od początku chodziło. Nie wiem, dlaczego się irytujesz. w co najmniej dwóch. Kwestia estetyczna. Dolny wiatrownicy i środkowy(opcjonalnie) możesz przygotować już teraz. Górne pasy zrób, gdy już trapez rozłożysz na dachu.
 5. Gwoli ścisłości. Niemiecki thyssenkrupp z gwarancją 25(pladur) lub 35 lat (ice crystal). Superior HB produkowany jest przez US Steel, w hucie naszych południowych sąsiadów, w Koszycach. To którą kupiłeś?
 6. Chyba raczej się da cofnąć, o te 4,5cm. Kwestia tylko po co, skoro lepiej jest wypuszczać okna w izolację, niż cofać w ceramikę. Wzywaj szefa montażystów. Niech obejrzy dokładnie i sam się wypowie. Mam tylko nadzieję, że nic jeszcze nie płaciłeś, prawda? Przecież dokładnie widać - zdjęcie 3,4 - cofnięte nadproże. Szczerze, to trzeba być debilem, albo pierwszy raz montować takie rolety, żeby zostawić skrzynkę opierająca się luźno na dwóch bolcach wsadzonych w prowadnicę. Najprościej- niech zdemontują kasety, dokleją izolację i założą z powrotem. Możesz pogrubić całą izolację budynku, lub też tylko miejscowo nad oknami tworząc takie bonie. Oczywiście nie wszystkim to się podoba. Czasami też pogrubia się całe pasy od gruntu do góry na szerokość okien.
 7. z thyssena kojarzę mat 25 letni i ice crystal 35letni. 30letniej gwarancji z tej huty nie było
 8. Ceny w większości normalne, niektóre pozycje niesprecyzowane, niektóre zawyżone. Standard. Nie od wszystkiego macie swoich ludzi, gdy potrzebujecie komuś zlecić- zawyżacie. Pozdrawiam.
 9. 0,5 mm to takie minimum. w thyssenkruppie 0,56 spokojnie wytrzymuje chodzenie w zwykły dzień. 0,7 mm to już luksus wytrzymałościowy na daszki. W zasadzie powłoka zabezpieczająca jak przy większości blach, tylko rdzeń delikatnie grubszy. PeZet, co kupiłeś?
 10. Ja nie doradzę. Moja giętarka jest średniej klasy i waży około 150kg. Tak, że nie mam pojęcia co wyjdzie Ci z tych profili i jaki kształt będzie się wyginał
 11. mhtyl, spokojnie Pytanie wisi na stronie dopiero trzy kwadranse A odpowiedź jest bardzo prosta Wystarczy nie generować nadmiernej wilgoci/ sprawnie wentylować pomieszczenie Jakie pytanie, taka powinna być odpowiedź
 12. ja kupuję je po 9 zł i zwykle jeden w zupełności wystarczy 😊 chociaż jeżeli dobierzesz kolor z dużej puszki, to farba jeszcze Ci się na coś może przydać.
 13. i kup od razu ze dwa lakiery zaprawkowe w kolorze pokrycia, takie aplikowane za pomocą pędzelka. Zabezpieczaj krawędzie cięte.
 14. A ja nigdy nie widziałem, żeby na styk ktoś to kładł 😌 zwłaszcza, że ciężko jest zawsze idealnie taki sam kąt gięcia na obróbce uzyskać. Zakładka niweluje różnice w kątach i potencjalnie nierówne krawędzie cięcia/styku. Mając blachę 0,5-0,6mm i podwójne zagięcie w U, poszerzając o 2mm prawie idealnie się spasuje. Ewentualnie, tak jak przy rąbku, wycinasz taki wąski trójkącik i wtedy wsuwasz.
 15. fundament Ci może i falować, zakryjesz. ścianę dociepleniem. strop tynkiem/styropianem z posadzką Na hydraulice się nie znam, więc się nie wypowiem 😊 oby lata wytrzymało 😊 znaczy ostatecznie nie wiem, jaki efekt na dachu chcesz osiągnąć. Jeżeli po prostu ma być blachą zakryte, to ok.