Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

lpajecki

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lpajecki

 • Ranga
  Początkujący
 1. Macie rację to, że zapłaciłem zadatek nie oznacza, ze juz dom jest moj...gdyby umowa przedwstępna była zawarta notarialnie to wtedy żadna ze stron nie może się już wycofać z transakcji, a jeżeli kupujący rozmyśli się i nie będzie chcial zakupić nieruchomości to sprzedający może go do tego zmusić, ponieważ umowa została zawrta notarialnie - zmusić oczywiście poprzez odpowiednie organy i na odwrót, kupujący również może zmusić sprzedającego do sprzedaży. Wracając do kwestii "zadatek" a "zaliczka" to dwie różne rzeczy podczas sporządzania umowy sprzedaży nieruchomości. Jeżeli umowa nie została sporządzona notarialnie, a np. kupujący wpłacił 10 000zł zadatku i wycofa się z zakupu to traci zadatek, gdyby jednak to sprzedający rozmyślił się i nie chciał domu sprzedać to zwraca kupującemu dwukrotnie więcej niż wpłacił zadatku - zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego. A czy moze się ktoś w końcu wypowiedzieć na zadane przeze mnie pytanie?
 2. Podpisalem umowe i zaplacilem zadatek wec chyba kupilem polowe blizniaka czy sie myle?
 3. Wlasnie dowiedzialem sie ze podobno nie odbieral i jezeli mam pozwolenie na rozbudowe to wystarczy. Nawet jezeli odbieral to i tak nie zostaly by po tym zadne dokumenty poniewaz wtedy prsetrzymywali je tylko do 5 lat a po tym czasie szly do zmielena.
 4. Widzę, że pomocy z nikąd. Może ktoś przynajmniej skieruje mnie w odpowiednie miejsce gdzie mogę zasięgnąć informacji w tej materii ewentualnie jakieś inne forum na którym mogę umieścić zapytanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 5. Witam wszystkich, niedawno zakupiłem jedną część bliźniaka. Bliźniak ma osobną KW, osobno liczone media i znajduje się na działce, której jestem współwłaścicielem. Do mnie należy 42% działki, a do drugiego bliźniaka 58% - działka nie jest sztywno podzielona. Korzystamy z niej na zasadzie służebności tak jak i sąsiad. Chciałem nadbudować swoją część bliźniaka i podnieść dach o około 1,2m. Sprawdzałem w odpowiednich urzędach i w moim miejscu jest mapa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a mój dom mogę nadbudować do 11m od gruntu. Rozmawiałem z urzędnikiem z wydziału architektury i urbanizacji, który wydaje pozwolenia na budowy, dobudowy czy nadbudowy. Poinformował mnie iż do nadbudowy potrzebuję standardowej dokumentacji i nie potrzebuję do tego zgody sąsiada, spokojnie mogę się nadbudowywać do wcześniej wspomnianych 11m. Czy tak to rzeczywiście wygląda? Ktoś z Was znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji? Wie coś więcej na ten temat? Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
 6. Witam wszystkich, niedawno zakupiłem jedną część bliźniaka. Bliźniak ma osobną KW, osobno liczone media i znajduje się na działce, której jestem współwłaścicielem. Do mnie należy 42% działki, a do drugiego bliźniaka 58% - działka nie jest sztywno podzielona. Korzystamy z niej na zasadzie służebności tak jak i sąsiad. Chciałem nadbudować swoją część bliźniaka i podnieść dach o około 1,2m. Sprawdzałem w odpowiednich urzędach i w moim miejscu jest mapa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a mój dom mogę nadbudować do 11m od gruntu. Rozmawiałem z urzędnikiem z wydziału architektury i urbanizacji, który wydaje pozwolenia na budowy, dobudowy czy nadbudowy. Poinformował mnie iż do nadbudowy potrzebuję standardowej dokumentacji i nie potrzebuję do tego zgody sąsiada, spokojnie mogę się nadbudowywać do wcześniej wspomnianych 11m. Czy tak to rzeczywiście wygląda? Ktoś z Was znalazł się kiedyś w podobnej sytuacji? Wie coś więcej na ten temat? Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
 7. Witam nie wiem jak rozwiązać poniższy problem...będę wdzięczny za pomoc. Chcę kupić dom (połowa bliźniaka) do którego jest zrobiona dobudówka. Na wykonanie dobudówki zostało wydane pozwolenie w roku 1969. Dobudówka została wykonana, ale nigdy nie została odebrana przez nadzór budowlany. Dom razem z dobudówką ma pow. 58m kw. Stan rzeczywisty domu: 2 pokoje, kuchnia, łazienka = 58m kw. W kw jest również 58m kw, ale jest rozpisane na 1 pokój, kuchnię i łazienkę. Podatek od nieruchomości jest również płacony liczony od mieszkania 58m kw. Wygląda na to, że ktoś przerobił przesunął kuchnię i łazienkę i w tamtym miejscu wstawił dość duży pokój kosztem małej łazienki bez zezwolenia. Proszę mi powiedzieć, czy istnieje możliwość odebrania takiego budynku przez nadzór budowlany? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Łukasz.
×
×
 • Utwórz nowe...