Skocz do zawartości

arttu

Uczestnik
  • Posty

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez arttu

  1. zdecydowanie namawiam na badanie gruntu; w budowie domu liczy sie jego nośność; do zaprojektowania fundamentów potrzebne są badania gruntu. Wystarcza 2 punkty po 300-400-500zł (zalezy do rejonu), a możesz znakomicie oszczędzić na fundamentach bądź późniejszych remontach.
  2. Wyjątkowo wdzięczne tematy, te na skrajnie wąskie działki. da sie zrobić i to coś niecodziennego !
  3. Dach nalezy docieplać warstwą 30cm. Dobrze radzę.
  4. Ogrzewanie podłogowe ma same zalety, poza jedną rzeczą- nie nadaje sie dla ludzi kt maja kłopoty z krążeniem, z nogami - żylaki. Ale i tak polecam, tylko nie dawajcie w takim wariancie gresu w salonie [co jest nagminne w Polsce]. Na świecie robi sie drewniane podłogi mimo podłogówki - odpowiednio dobrane okładziny podłogowe zatrzymują tylko kilka procent ciepła z ogrzewania podłogowego.
  5. może to ma Pan na myśli http://www.ytong-silka.pl/pl/content/termo...izacje_1205.php lub cos podobnego http://www.muratorplus.pl/technika/izolacj...atrz_69152.html
  6. oczywiście, tylko tyle, ze chyba jeszcze nikt w tym kraju nie zbudował domu dokładnie wg projektu. Mam na myśli np układ scianek, łazienek itd.. Projekty natychmiast szlag trafia. Wiec są one zazwyczaj wyłącznie dla urzędników. Ponadto, w czasie budowy domu, która odbywa sie rok, dwa czasami dłużej, po otrzymaniu pozwolenia, inwestor indywidualny, zazwyczaj nie za bogaty, idzie do sklepu np z inst sanitarnymi i projekt robią mu za darmo, w cenie zakupionych materiałów. Przed rozpoczęciem budowy nikt na taki układ nie pójdzie. W rejonie Warszawy do niedawna absolutnie projekty instalacji nie były potrzebne, a wręcz urzędnicy oddawali je, jelsi przypadkiem ktoś je wykonał i załączył do PnB. Teraz jest róznie.
  7. Niekoniecznie projektant musi wiedzieć. W każdym urzędzie jest inaczej, każdy urzędnik powie inaczej.. Generalnie- wymóg (PB) instalacji dla domków jednorodzinnych jest chory. Szcz w tak biednym państwie.
×
×
  • Utwórz nowe...