Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kiriaki

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kiriaki

 • Ranga
  Początkujący
 1. kiriaki

  jak reklamować pompę ciepła

  Tak, zużycie energii które podałam to odczyt licznika przy pompie. Niestety nie mam przy sobie zapisków z całkowitym zuzyciem prądu. Sprawdzę i podać jutro chociaż nie bardzo widzę związek. A wspomniane wcześniej temperatury z dolnego żródła mam odczytać w którym momencie najlepiej żeby mogło to coś wnieść do sprawy?
 2. kiriaki

  jak reklamować pompę ciepła

  A to tak tutaj sie pomyliłam mam na myśli odwierty pionowe połączone, o głębokości 40metrów każdy. Przepraszam. Wydaj mi się że napisałam mnóstwo konkretnych informacji. Co jeszcze mam napisać. Napisałam w tym sensie że przy takim zużyciu jak moje niechby nawet świadectwo mówiło że zapotrzebowanie mojego mieszkania na energię wynosi 50kWh ...wtedy powinnam mieć zużycie 50x50=2500kWh a nie takie jak mam. nie wspomnę już o 30kWh podane w świadectwie.
 3. kiriaki

  jak reklamować pompę ciepła

  Tak autor wie jak najbardziej o czym pisze, nie wiem co jest dziwnego w tym co napisałam o odwiertach. Takie właśnie mam. Podanie 30kWh/m - owszem nie pamiętam o którą energię chodziło ale jakie to ma znaczenie - podałam najwyższą ze świadectwa. Niech nawet wynosi 50kWh to i tak ma się to nijak do tego co zużywa moja pompa. W mieszkaniu mam zainstalowany rekuperator. Poza tym temepratura w domu utrzymuje się na posziomie 18-21stopni. Sąsiad z góry grzeje tak jak napisałam z boku też mieszkają, nie wiem jaką mają temperaturę w domu. i w jaki sposób grzeją. Na podgrzewanie ciepłej wody w lecie pompa zużywała do 2kWh/dobę. HenoK - w ogóle mi nie pomogłeś. Wspomniałam że odbyło się badanie kamerą termowizyjną i nie stwierdzono nic niepokojącego. Bardzo proszę o pomoc jak mogę skutecznie reklamować pompę.
 4. Witam, Mieszkam w lokalu w szeregówce. Moje mieszkanie to jedynie 50m2. Mam własną pompę ciepła(tylko na potrzeby mojego mieszkania). Budynek jest narożny, ale ocieplony 35cm wełny mineralnej. Sąsiad z góry grzeje od pażdziernika również pompą. Ja mieszkam już drugi rok. Pompa ciepła PPC polskiego producenta albo 4.5 albo 5kW. Już raz producent wymieniał sprężarkę. A teraz rozkłada ręce. Mam zamontowany licznik przy pompie i od końca listopada 2011 roku pobór jest 6000kWh. Średnio za dzień (w zimie) wychodzi ok15kWh. Przy takiej powierzchni oraz przy zapotrzebowaniu eneretycznym (zgodnie ze świadectwem energetcznym) =30kWh/metr coś jest nie tak. Uważam że rachunki za prąd są za duże. Producent mierzył wydajność pompy ciepłomierzem. (nie mam wyników tych badań) i stwierdził że pompa produkuje 50% energii więcej niż powinno pobierać moje mieszkanie. To spowodowało że zbadaliśmy straty ciepła kamerą termowizyjną. Wszystko jest ok. Dodam że mam dwa odwierty poziome połączone zesobą oba na głębokość 40metrów. Nie wiem jak mam dochodzić swoich praw. Proszę o porady. Ile tak na prawdę powinna zużywać moja pompa ciepła i jak ewentualnie rozmawiać z praducentem, który oczywiście probuje się zasłonić również małowydajnym dolnym źródłem.
×