Skocz do zawartości

Andrzej83

Uczestnik
  • Posty

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Andrzej83

  1. Ha.ha.ha. Tak, po pierwsze po fakcie, jak widać w postach. A po drugie, wyjaśnienie tak bo ja tak mam to na pewno nie jest precyzyjne. Ja i pewnie wiele innych osób już się na to nie raz nabrała. Kupienie przedmiotu, w opiniach super, a jak człowiek szuka dla czego nie dział, to diwi się co znajduje. Bardziej to wygląda na przepchnięcie tematu. Dobra nie ważne, nie ma co więcej dyskutować, to za bardzo zaczyna odbiegać od tematu.
  2. Ja to bardzo dobrze rozumiem. Bo tak powinno być. Problem polega na tym żeby ktoś z nieznający się w temacie wiedział dlaczego te głupoty plecie. A nie tylko w tym temacie widać jak jest. Bo jest tak że tylko pisze się że ktoś plecie głupoty ale nie jest powiedziane dla czego. Więc mnie nie zadowala odpowiedz nie jest tak bo nie. Czy to jest prostowanie fałszywej opinii? Dla tego nie chodzi tu o obrażanie czy pilnowanie swoich racji.
  3. ja wam chleba nie chcę zabierać, ale wy chyba boicie się o swoje Na czym polega FORUM !!! : Podobno na dyskusji o temacie a nie o tym kto w jakiej mierze się zna. Ale widzę i w innych tematach że co po niektórzy mają niesamowite mniemanie o sobie i to się liczy by być najważniejszym. Cóż powodzenia.
  4. Gdybym był inny to pewnie poszukałbym w necie i wkleił te wartości Ale aż tak tego nie zgłębiałem, nie miałem jeszcze takiej konieczności, zajmuję się remontami, przeróbkami ale z hydrauliką mam mniejsze pole do popisu, drobne przeróbki i to co znam z tego co inni robili, bywało że musiałem wstawiać dodatkową pompę do podłogówki bo nie chciała grzać, choć pseudo fachowcy odpowietrzali kilkanaście razy, ale jak się od podstawy źle zrobi to są dodatkowe koszty. Więc taka moja wiedza bardziej teoretyczna.
  5. Nie no może dłużej, cokolwiek nie myśleć, ja bym gwarancji na to nie dawał Pisałem o kilku dniach, bo tam działały siły i temperatura, nie praktykowałem na innych przedmiotach więc nic nie mogę powiedzieć tak na 100% Ale myślę że jeżeli kleić to tylko poksyliną.
  6. nie musi być to wina bezpiecznika, mogą w spawarce masować opiłki, sprawdź wyczyść spawarkę a dopiero myśl o bezpiecznikach, co z tego że dasz większy, większy i jeszcze większy? może nie wytrzymywać bezpiecznik główny, albo na słupie, gorzej będzie jak nie wytrzyma instalacja.
  7. Poksylina jest twarda i sporo wytrzymuje nawet pod obciążeniem i temperaturą. kleiłem kilka lat temu rurę przy kolektorze zdało egzamin, samochód do złomowania, dla tego taka prowizorka, kilka dni wytrzymało bo na tym zależało.
  8. Podłoga musi na pewno dobrze przewodzić ciepło oraz być odporna na ciągłe wahania temperatury i wilgotności. W przeciwnym razie, posadzka szybko się zniszczy. Skutkiem tego będą także wyższe rachunki za ogrzewanie, żeby uzyskać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, będziemy musieli podnieść temperaturę wody w piec. Dlatego najlepiej ciepłą podłogę wykończyć płytkami ceramicznymi lub kamiennymi między innymi z tego względu, że podłoga stanowi jednolitą całość czyli nagrzewa się cała. Dobrze sprawdzą się też niektóre rodzaje parkietu i paneli laminowanych; ale trzeba pamiętać że woda nie grzeje się cały czas w tej samej temperaturze, każdy dodatkowy podkład, stanowi większą grubość, pamiętajmy że rurki w posadzce są zalane tzw betonem. Jeżeli była by to mata elektryczna to uważam to za dobry pomysł, na pewno by się lepiej sprawdziła. Do tego nie każdy panel się nadaje pod ogrzewanie podłogowe, ale to już u producenta. Rozumiem obawy, ale czy panel jest tak miękki, lepszy jest parkiet, jeśli już to obecnie można również ułożyć wykładzinę dywanową dopuszczoną przez producenta. Ale jak wiadomo jest trudniejsza w utrzymaniu czystości.
  9. A ja bym się zastanowił czy kłaść panele nad ogrzewaniem podłogowym, na pewno nie da to takiego ciepła jak płytka. A jeżeli w tym pomieszczeniu są inne źródła ciepła, to owszem, ale jeżeli nie ma nic po za podłogówką, to bym się grubo zastanawiał.
  10. Certyfikaty nie są gwarancją fachowości, szkolenie zawsze można zrobić i uzyskać dany certyfikat, a czy go ktoś wcieli w życie, to kto wie. Dostałeś nauczkę nie zwracania uwagi jak robi się tynki , ale wiesz już jak wyglądają krzywe tynki. Więc wiesz na co się przyglądać. Nie musi być to płyta gk do wyrównania, bo faktycznie zmniejszy się pomieszczenie, no może nie 10 centymetrów, ale jednak. Są zaprawy wyrównawcze, przed położeniem gładzi ale farbę trzeba usunąć, nie da się robić tego typu poprawek bez kosztów jak opisane wyżej.
  11. Ja nie polecałbym żadnego kleju, podejrzewam że po prostu nie wytrzyma. Z reguły kleje są dobre, nawet bardzo dobre, ale na elementy stałe. Chodzi mi o to że jak przedmioty klejone stały by nieruchomo, to wytrzyma klejenie. Jednak przy łóżku to nie zda egzaminu. (chyba że ktoś delikatnie się i kładzie na łóżko i leży nieruchomo ) Szkoda roboty, tylko po to kleić żeby i tak była potrzeba zabezpieczania ? Zalecałbym skręcenie tego narożnika wkrętami lub na śruby. Jakimś kątownikiem.
  12. Może nie zajmuję się cyklinowaniem, ale i bywało. Zgadzam się z powyżej piszącymi, ale: 100 procent pewności daje malowanie pokoju przy jednokrotnym malowaniu ścian i sufitu (ewentualnie 2 razy sufit, jeżeli będzie konieczność malować go 3 krotonie.) Dla tego iż po lakierze, mogą wyjść przebarwienia i owe malowanie może nie być tak efektowne. (co zalecają producenci lakierów, (może nie wszyscy)). Dodatkowo, mogą ale nie powinny uszkodzić się ściany przy cyklinowaniu. No i wykończenie, nie zawsze ściany są idealnie równe, przy montażu listew drewnianych, mogą pojawić się szczeliny pomiędzy ścianą a listwą i wtedy nie wszystkim się to podoba (nawet najmniejsza szczelina potrafi zniszczyć efekt pracy). To takie moje sugestie, jak na pierwszy wpis .
×
×
  • Utwórz nowe...