Skocz do zawartości

Paragon28

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Paragon28

  1. Witam prace idą cały czas do przodu wszystkie ściany wewnętrzne robione od podstaw stare były częściowo z kamienia komin też już zaczyna wyglądać z dach , sam komin wygląda następująco komin spalinowy z rur ceramicznych o przekroju 150mm ocieplony wełną i obmurowany cegłą, obok dwa kanały wentylacyjne jeden na kotłownię a drugi na kuchnię i tutaj ma do was pytanie jakie zakończenie zastosować, zwykły daszek czy może "strażaka", oraz na kanał wentylacyjny myślałem o obrotowej nasadzi tylko mam taki dylemat czy na każdy kanał zakładać oddzielna nasadę czy mogę na szczycie założyć jedna nasadę tak aby wspomagała dwa kanały jednocześnie?
  2. dziekuje za odpowiedz czyli od wewnatrz pod plyty wystarczy sama folia tak, a czy zastosowanie takiej foli razem z pianka jest bledne, czy po prostu zbedne? co do ocieplena zewnetrznej strony co Pan poleca aby nadawalo sie pod tynkowanie?
  3. Dobra jest chłopaki nie ma co się drażnić :P, tak jak pisałem na razie zostanie na nawiewnikach tych które są w oknach standardowo, gdyby w czasie użytkowania wyszły jakieś problemy będę wstawiał dodatkowe, a racja słyszałem że te higrosterowane nie są do końca bezawaryjne
  4. Witam panowie sprawa wygląda następująco dom drewniany wcześniej był ocieplony jak to stary dom od wewnątrz płyta paździerzową o grubości 12mm, została zerwana do gołych ścian, w przyszłości dom będzie od zewnątrz ocieplany styropianem i tynkowany, a od wewnątrz płyty K/G pomiędzy płytą gipsowa a ścianą będzie jakieś 20-25mm przestrzeni i tutaj moje pytanie co mogę dać pod płyty myślałem o trzech opcjach: 1. na ściany wewnętrzne dać wełnę 20mm, następnie folie paroizolacyjną i na to płyty gipsowe, (bez wolnej przestrzeni) co do sufitu dałbym tylko folie paroizolacyjną z uwagi na to że będzie dawana wełna mineralna do ocieplenia, poddasze nieużytkowe, coś ala graciarnia 2. na ściany wewnętrzne dać piankę z folią paroizolacyjną LDPE 3mm, i na to płyty gipsowe (zostanie około 20mm wolnej przestrzeni), a na sufit folie paroizolacyjną tak jak w pierwszym przypadku 3. nie dawać nic na ścianę wewnętrzną zostawić wolną przestrzeń pomiędzy ścianą a płyta gipsową, jedynie na sufit folia paroizolacyjna.
  5. Dziękuje wszystkim za pomoc, komin idzie nowy w nim będą dwa kanały wentylacyjne od strony kotłowni i od strony kuchni, oraz jeden całkiem osobny od łazienki, co do nawiewników zostałem przekonany nie będę się upierał zostaną w oknach standardowo, gdyby przepływ okazał się za mały zastosuje okienne higrosterowane. Kotłownia jest w fazie budowy, ogólnie dom przechodzi generalkę, trochę stoję z robotą ze względu na warunki za oknami, jak tylko się poprawi będę wylewał nowy fundament wszystko jest już zaszalowane i zazbrojone czekam tylko na wiosnę temat do zamknięcia jeszcze raz dziękuję za porady ...
  6. czytam czytam tylko może źle się wyraziłem, wentylacja będzie oddzielna w kominie oddzielnie dla kotłowni oddzielnie dla kuchni plus całkiem oddzielnie od wc pionowo przez dach, kotłownia węglowa bardziej chodzi mi o nawiewniki jedni piszą że te higrosterowane są słabe i lepsze są mechaniczne chciałem poznać wasze opinie, czy to w okno czy w ścianę dla mnie bez różnicy
  7. Dziękuję wszystkim za pomoc poszła decyzja komin idzie od nowa, będzie w nim kanał wentylacyjny (kuchnia i kotłownia), niestety łazienka musi mieć oddzielny i ty pytanie do was czy mogę dociągnąć i podłączyć pod kanał wentylacyjny w kominie czy ciągnąć pionowo w górę na dach oddzielnie? Proszę napiszcie jakie są różnice między tym nawiewnikiem który podałem, a higrosterowanym?
  8. myślałem tez o takich nawiewnikach, tylko ile tych nawiewników: A więc poprawiłem czy tak będzie ok, zmniejszyłem ilość wywiewów tak jak radziliście, zostawiłem nawiewniki po jednym na każde pomieszczenie, tak będzie ok czy ich liczbę tez zmniejszyć?, oraz proszę o odpowiedz czy wyloty wywiewów muszą być na dachu, czy mogą iść od boku domu jak na rysunku (wylot będzie ponad dachem) ?
  9. Z WC i Kuchni trzeba zrobić wywiew. CO - to kotłownia???? Tak CO to kotłownia, tylko w wc i kuchni zrobić wywiewy?, a co z nawiewnikami? Każdy pion wywiewny wentylacji grawitacyjnej, musi być wyprowadzony ponad dach !!!!!!! Tak zamierzam zrobić, tylko wyjście będzie bokiem, a nie przez dach Nie wolno nigdzie łączyć pionów wentylacji grawitacyjnej. zamierzałem je połączyć tuż przy wyjściu na zewnątrz, czyli tak nie mogę zrobić? Co proponujecie, w jaki sposób wyprowadzić wywiewy i nawiewniki, żeby było ok ?
  10. Witam Panowie mam pytanie odnośnie wentylacji, będę remontował stary dom drewniany, jest jeszcze przede mną długa droga ale meczy mnie temat wentylacji a raczej jego braku, myślę o wentylacji grawitacyjnej, poddasze będzie wyłączone z użytkowania, a więc pomyślałem żeby z każdego pomieszczenia oddzielnie pociągnąć kanał wentylacyjny na strych, następnie zrobić wyprowadzenie z boku dachu na zewnątrz (dach dwuspadowy), natomiast w pomieszczeniach zrobić nawiewniki ścienne, poniżej rysunek. Proszę o odpowiedz: 1. czy taki system będzie działał, 2. jaki powinien być rozstaw otworów nawiewnych i wywiewnych, 3. czy nie jest ich za dużo,
×
×
  • Utwórz nowe...