Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

win13

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O win13

 • Ranga
  Początkujący
 1. Nie lubię niszczyć/osłabiać czegoś, co kupiłem za ciężko zarobioną kasę, a wiercenie takich otworów powoduje osłabienie belek.
 2. Po prostu nie wiem, czy grubość MFP+panele podłogowe wystarczą, aby zakryć rurę. Muszę jeszcze policzyć jakiej grubości będzie główna rura.
 3. Dziurawienie belek odpada - szkoda mi ich ;) Pion będzie jeden główny. Z niego będzie rozprowadzenie na kolejne kaloryfery. Dokładnie najsensowniej jest puścić w warstwie izolacji, ale nie wszędzie się tak da. Muszę podumać nad tym. Dzięki raz jeszcze za pomoc.
 4. Wychodzi na to, że wszystko jasne. Mogę brać się za tzw. ślepą podłogę i kolejne warstwy. Muszę jeszcze pokombinować gdzie ulokować rurę PP od CO. Myślę, żeby położyć ją na belkach stropowych na wysokości płyt MFP (w tym miejscu zamiast płyty byłaby rura. Może też puścić je na MFP, tylko jak to potem zaizolować. Jest jeszcze trzecia opcja. Obecnie sufity na parterze mam zdjęte (są gołe belki stropowe). Można by dać rurę PP pod belkami stropowymi (była by zakryta płytą G-K Tworząca strop podwieszany na parterze). Jednak przy tym rozwiązaniu awaria rury wiąże się ze sporym bałaganem w domu. Tu muszę dobrze pokombinować jak się z tym uporać sensownie.
 5. Ok, w takim razie nie będę bawił się z klejeniem. Zamiast tego dam filc techniczny o gramaturze 600g/m2, grubość ok 6mm. Dziękuję za cenne rady. Pzdr.
 6. 1. Czy jeżeli nie dam ocieplenia, to ciepło z parteru nie będzie uciekało do mnie na poddasze? Chodzi o to, żeby osoby mieszkające na dole nie zmarzły. 3. W takim razie jakiego kleju lepiej użyć? Jeżeli chodzi o co jak są położone belki, to jest niemal idealnie równo. Na 16 belek delikatnie 4 odbiegają od poziomu o jakieś 5mm. Czy drugą warstwę OSB/MFP do pierwszej także kleić? Chodzi o to, żeby jak najbardziej zminimalizować dźwięk skrzypiącego drewna podczas chodzenia. Dodatkowo między płytami będę robił dylatację jakieś 3-5mm. Czy tę dylatację wypełnić sylikonem?
 7. Witam, Jestem w trakcie adaptacji poddasza. W związku z tym mam kilka pytań dot. stropu drewnianego (belki stropowe mają wymiary 14x24 i są rozstawione co 58cm). 1. Jaka powinna być grubość ocieplenia z wełny? Planowałem dać 10-15cm 2. Na belki dać płytę OSB, czy MFP? Chciałem dać OSB, ale przypadkiem trafiłem na MFP o którym wcześniej nie słyszałem. Parametry ma od tej pierwszej trochę lepsze przy tej samej (czasami niższej) cenie. Dodam, że chcę dać dwie warstwy płyty (każda 18mm) i położyć je 'na krzyż' 3. Płytę OSB/MFP chcę do belek przykleić (jakiego użyć kleju)? Widziałem ostatnio klej uniwersalny w Castoramie w puszce jak pianka poliuretanowa. Nadałoby się to? Pzdr.
×