Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

R36

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O R36

 • Ranga
  Początkujący
 1. Miska, ciepła woda, odrobina płynu np. do naczyń, gąbką a najlepiej duży pędzel. Namoczyc porządnie tapetę, poczekać 5min, namoczyc ponownie. Wszystkie kleje do tapet są wodorozcienczalne, wystarczy aby nabrały wilgoci i tapeta prawie sama odchodzi. Gorzej z tapetą winylową, ta nie przepuści wody do kleju, trzeba najpierw na sucho usunąć winyl, i wtedy namoczyc podkład tapety. Nie skrobać bo pouszkadzamy sobie tylko niepotrzebnie ścianę, jak ładnie zdejmiesz tapetę, mozna ścianę odrazu malować lub ponownie tapetować.
 2. R36

  Tapetownie - mój pierwszy raz

  W tym przypadku najlepiej zacząć od lewej całym brytem. Sprawdzając pion narożnika najlepiej położyć na nim pierwszy bryt tapety. Z prawej za drzwiami jak wyjdzie, pewnym, jednym ruchem odciąć w rogu, tak aby nie narobić nierówności.
 3. R36

  Fototapeta na farbę lateksową ?

  Wszystko zależy tylko od tego jak ściana była przygotowana przed malowaniem. Jesli była porządnie zagruntowana to nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, można śmiało tapetować. No a jak farba położona jest na niezagruntowaną ścianę, to niestety tapeta odejdzie z farbą od ściany. Bardzo często tapetujemy ściany pomalowane lateksami, nie ma z tym żadnych problemów, pod warunkiem, że ściana była dobrze zagruntowana.
 4. R36

  Tapeta na fizelinie - nada się do kuchni?

  Tapety fizelinowe w kuchni jak najbardziej, pod warunkiem, że pójdzie na to przezroczyste szkło- bardzo fajny efekt, no i funkcjonalność. Jeśli nie chcesz szkła to lepiej zdecydować się na tapety winylowe, ewentualnie papierowe zmywalne.
 5. R36

  Jak położyć tapety?

  No chyba, że nie chcesz paćkać klejem i siup na ścianę możesz skorzystać z firmy, która profesjonalnie zajmuje się układaniem tapet.
×