Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ekspert Domu Modelowego

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Ekspert Domu Modelowego

 • Ranga
  Początkujący
 1. Biorąc się teraz za klejenie lub piankowanie z wykorzystaniem tytana w puszce warto teraz zwrócić uwagę na nowy pistolet tytan standard max. Teraz z tej samej puszki możemy uzyskać do 30% więcej! Jednak Selena nie oferuje tego pistoletu w bezpośredniej sprzedaży tylko dokłada za złotówkę przy zakupie 3 kartonów pian tytan lub 2 kartonów piano-klejów.
 2. Wybierając klej warto kierować się specyfikacją danego produktu. Tytan EOS na pewno jest bardzo dobrym rozwiązanie m.in. dlatego że posiada aprobatę systemową gdzie przebadana jest cała przegroda wraz ze wszystkimi elementami systemu ociepleniowego, tj. mur, klej, styropian, warstwa zbrojona z zaprawy klejowo-szpachlowej z zatopioną siatką z włókna szklanego, gruntem do systemów, tynkiem. Tytan ma 3 razy większą przyczepność niż zwykłe zaprawy cementowe, a co za tym idzie i trwałość łączenia. Bardzo szybko wiąże, co przyspiesza kolejne prace. Trzyma się niemalże każdego podłoża począwszy od p
 3. Do klejenia płyt styropianowych na metalu możesz zastosować klej Tytan EOS. Ma on doskonałą przyczepność zarówno na pustaku, cegle, masie bitumicznej jak również na drewnie i metalu. Tak więc zgodnie z jego zastosowaniem możesz go również użyć do ocieplenia blaszanego garażu, a ocieplenie będzie trwałe na długie lata.
 4. Oczywiście na schody musi być położone drewno suche, bez sęków, co najmniej 2 klasy i może to być: buk (jest twardy i ciężki, ma dużą wytrzymałość, jest względnie łatwy w obróbce, jest podatny na wyginanie i plastyczne formowanie), dąb: (ma dobrą wytrzymałość, jest twardy, ma dużą odporność na ścieranie i regularną strukturę), jesion: (wytrzymały elastyczny, jasny o określonej fakturze), sosna: (jasnożółta nawet jasno czerwona barwa o charakterystycznych słojach, jest miękka, ma sporą wytrzymałość, i jest bogata w żywice - pod wpływem światła zacznie ciemnieć ), świerk: (miękkie drewno, o żół
 5. Więźba dachowa jest robiona najczęściej z wysuszonej tarcicy drewna iglastego. Na pewno musi być odpowiednio suszone, impregnowane, może być też klejone. Powinno być bez sęków, wypaczeń, nalotów pleśni i o równomiernym usłojeniu. Każdy gatunek drewna ma inną trwałość. Trwałe drewno będzie z dębu, modrzewia, cisu, ale na więźbę stosuje się tańsze drewno najczęściej sosnowe. Topola prędzej do kominka, co prawda jeśli jest macie jej nadmiar i jej przeznaczeniem będzie budynek gospodarczy lub budynek o lekkim pokryciu dachowym to w ostateczności nikt nikomu nie zabroni robić z niej więźby, ale
 6. Kominek i sprzęt na tej samej ścianie to nie jest najlepszy pomysł. Przede wszystkim jak zauważono wcześniej będziesz męczył wzrok który będzie kolokwialnie mówiąc latał pomiędzy płomieniem a tym co akurat oglądasz. Będzie cię to rozpraszać i męczyć. Co do odległości to trudno tak na szybko coś pisać bo nie wiemy jaki to kominek - czasem wystarczy kilkadziesiąt centymetrów czasem nie. Jednak przy tej odległości którą podałeś powinno być ok ale zastanów się czy dobrze płomień będzie współgrał z tym co oglądasz.
 7. Tak jak napisali poprzednicy, wszystko zależy od kilku czynników. Wymienione parametry są optymalnym rozwiązaniem, jednak warto zwrócić uwagę również na same okna (producent, parametry i co najistotniejsze sam montaż).
 8. Chciałbym zauważyć, że bloczki silikatowe mają lepsze właściwości akumulacyjne, niż beton komórkowy. Beton kom. jest materiałem bardzo porowatym, jest świetny, jeżeli chodzi o izolację termiczną, ale nie akumulację ciepła. Poza tym, silikaty mają lepsze właściwości akustyczne. Cena - tej samej klasy silikaty są tańsze od betonu komórkowego. Podsumowując - beton komórkowy tak, ale na ściany osłonowe (zewnętrzne), silikaty - zdecydowanie najlepszy wybór na ściany wewnętrzne.
×
×
 • Utwórz nowe...