Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

morelen1

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O morelen1

 • Ranga
  Początkujący
 1. Być może lepiej się kalkuluje...nie wiem. aczkolwiek miałem pare ofert od innych instalatorów WM, którzy proponowali inne systemy i niestety nie było jakichś znaczących różnic w kosztach. Czy mniej się narobili to też nie wiem, bo nie wiem ile trwa zrobienie wentylacji w innym systemie. Wiem jedynie ile czasu robili u mnie. Co do wylewek..to nie jest rada speców od WM absolutnie, tylko posadzkarzy. I tak wiem ile drożej...15 zł więcej za m2. (40 zł/m2 za 5 cm wylewki). Podobno przy podłogówce anhydryt lepiej się sprawdza. Mniejsza bezwładność, lepsze sterowanie, i takie tam. Być może kanały płaskie są równie dobre, ale teraz troche za późno na poważne zmiany niestety. No nic, człowiek się uczy na błędach...może jak bede budował drugi dom, to się zdecyduje ;)
 2. Nie, nie moje rzecz jasna. Nie odważyłbym się. Zwłaszcza na mieszaniu w konstrukcji, itd. itp. Nie znam się na tym za bardzo..nie moja branża Podpowiadają wszyscy po troche. Wykonawca, kierbud, spece od posadzek i inni fachowcy (też od WM) w stałym kontakcie są.
 3. Kierbud raczej wie o czym mówi. Ale mniejsza o to. O kanałach płaskich słyszeli i widzieli, ale nie chcą dawać. Też mniejsza o to. Nie każdy strop z płyty żerańskiej jest taki sam... u mnie nad kanałem w najcieńszym miejscu jest ok. 3.5 cm. Bruzda będzie mieć 1.5. Co do bruzd w poprzek...jednak nie będziemy kombinować i pociągniemy rury tak, że nie będzie trzeba tego robić. Będą dwie bruzdy 1.3 m wzdłuż płyty. Aaaa...no i wylewka będzie anhydrytowa zamiast betonowej. Ale spoko..dzięki za rady
 4. Właśnie miałem spotkanie z kierbudem. Wzdłuż nie ma problemu - nie ma większego znaczenia dla wytrzymałości taka mała bruzda. W poprzek oczywiście problem, ale do zrobienia. Trzeba dodatkowo wzmocnić te miejsca gdzie będzie bruzda i powinno być git.
 5. Bruzd by musiało być 7. 4 wzdłuż, i niestety 3 w poprzek. Długości różne, od 2 metrów. do nawet 6 metrów. Te 6. metrowe w poprzek. Przechodzą przez kilka płyt nawet.
 6. Witam, Mam pytanie do speców odnośnie robienia bruzd w stropie z płyty kanałowej. W nowo budowanym domku mam strop z płyty kanałowej. Mam już położone instalacje (poza ogrzewaniem podł.). Rura od wentylacji mech. ma 7.5 cm średnicy i leży na stropie z płyty. Problem jest taki, że mam na całym poddaszu zaplanowane ogrzewanie podłogowe i muszę mieć co najmniej 6 cm wylewki, a na całą posadzkę jest zaplanowane max. 12.5 cm (nie bardzo jest to zwiększyć bo są już okna wstawione). I chodzi o to, żeby zrobić bruzdę w stropie na 1.5 - 2 cm, żeby tą rurę lekko obniżyć (tak, żeby wystawała ok. 5.5 cm ponad płytę). Pytanie czy mogę taką bruzdę zrobić w płycie ? Czy nie osłabi to konstrukcji na tyle mocno, żeby działo się coś niepokojącego ? itd. itp. Dodam, że w przyszłym tyg. mam spotkanie z kier. bud. i zamierzam z nim o tym pogadać, ale dobrze by też było poznać opinie ekspertów z forum
 7. Ogólnie projekt WM jest...kupiony razem z projektem domu. Więc na "oko" raczej nie będzie. Wszystko jest policzone w projekcie. Pytanie czy nie będzie za głośno "gwiżdzeć" z anemostatów ?
 8. Witam Potrzebuje małej rady od speców od instalacji WM z reku. Muszę w ciągu kilku dni podjąć decyzję odnośnie rodzaju instalacji WM w nowym domku. (z poddaszem uż. - 122 m2) Do tej pory byłem zdecydowany na instalacje opartą na kanałach DN 75/63, rozdzielaczach i skrzynkach rozprężnych. Jednak po ostatniej rozmowie z jednym specem od WM mam wątpliwości. Przekonywał mnie, że lepszym rozwiązaniem będzie instalacja na rurach sztywnych w połączeniu z kanałami prostokątnymi zalewanymi w posadzce na poddaszu (do anemostatów na parter), i na poddaszu nieużytkowym (do anemostatów na poddasze uż.). Twierdzi że w inst. na rozdzielaczach i skrzynkach nie ma za bardzo możliwości regulacji (jedynie na anemostatach), a w tej drugiej można łatwo i dobrze wyregulować na przepustnicach. Twierdzi jednocześnie że może zrobić tą pierwszą możliwość (i to nawet taniej niż tą druga), bo takie nie raz już robił, jak sobie klient życzył. I że to nawet lepiej dla niego, bo sporo mniej roboty....aczkolwiek odradza i poleca kanały sztywne. Więc pytanie, jak to jest z tą regulacją ? Czy faktycznie to może być problem ? Nie ma żadnej możliwości regulacji (oprócz anemostatów) ? Twierdzi, że jak niechcący ktoś ruszy anemostat po ich regulacji to wszystko będzie rozregulowane...prawda to ?
×
×
 • Utwórz nowe...