Skocz do zawartości

passiv

Uczestnik
  • Posty

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez passiv

  1. a ja z kolei nie będę w stanie policzyć ilu spotkałem kierowników bez wiedzy... takich, którzy przestali się rozwijać, dokształcać i poszerzać swoją wiedzę na temat sposobów budowania, materiałów itp itd. ilu już takich miałem, którzy na informacje o 30cm styropianu pukali się w głowę, albo nie wierzyli, iż da się mieszkać w domu w którym nie ma Co. możemy tak licytować się w nieskończoność.
  2. Cytat

    W jakim ty świecie żyjesz ,że takie porady udzielasz?
    micro to co wymienił jest bardzo dobre rozwiązanie i nic dodać nic ująć,na ściany dawać więcej niż 20 cm styro nie opłaca się, natomiast w podłogę dając 30 cm jest jak najbardziej uzasadnione.


    Co do balkonów to bym Ci poradził z nich zrezygnować,ale jeżeli juz tak bardzo je chcesz miec to aby nie było mostków jest do tego specjalny łącznik.
    Co do dachu to proponowałbym Ci dać więcej wełny z dobrym współczynnikiem . Czym będziesz krył dach?



    miałem na myśli odjęcie po 5cm od grubości podanych przez micro.

    poza tym wg Ciebie nie opłaca się dawać więcej niż 20 w ściany za to opłaca się więcej niż 30 w dach?
    Najlepsze są opinie i teorie ludzi którzy nic nie zbudowali albo widzieli jak im budują dom oparte na teoriach ludzi, którzy budować zaczęli 20 lat temu i na tym etapie się zatrzymali.
  3. To, że jakaś firma krzak sprzedaje pelikanom wybrakowany towar TYPU YTONG wcale nie oznacza, że istnieje YTONG drugiego gatunku ;)

    Cytat

    I jeszcze jedna sprawa. Oznaczenie PP to nic innego, jak informacja, że bloczek jest bardzo "dokładny" i przeznaczony do cienkiej spoiny.
    Czyli jak nie trzyma wymiarów, to nie ma oznaczenia PP.



    Nigdzie nie kupisz YTONGA bez oznaczenia PP icon_smile.gif
  4. 1. 24cm YTONG Energo + 20cm styropianu (przyjmuję grafit 0.032) daje U = 0.1411 [W/m2K]
    2. 17,5cm YTONG PP3 + 30cm styropianu (grafit 0.032) daje U = 0.1019 [W/m2K]

    Koszty:
    1. 78zł ytong + 35zł styro = 113zł/m2
    2. 60zł ytong + 56zł styro = 116zł/m2

    Ceny ytonga ze strony producenta, syropian z allegro. Bez kosztów transportu itp. Obliczenia na szybko, mogłem się gdzieś pomylić.

    Wnioski nasuwają się same.
  5. Cytat

    Niestety nie mam bo za późno się dowiedziałem ,że II gatunek jest.
    A czemu mają inne wymiary w długości? a no temu ,że pióro-wpust jest frezowane i nieraz wymiar operator "przerżnie" i z dlatego tak się dzieje.
    W Miliczu kilku sprzedawców sprzedaje Ytonga w II gatunku,jak bardzo chcesz sprawdzić czy faktycznie jest i dlaczego i czym się różni ten II gat to mogę poszperać w moich notatkach i podam Ci kilka nr tle do nich i sam się przekonasz,ale możesz uwierzyć mi na słowo że tak jest icon_smile.gif



    Czyli mam rozumieć każdy bloczek pojedynczo jest frezowany przez operatora? icon_smile.gif
    Zamawiałem YTONGA na jakieś 20 domów i jeszcze nigdy nie spotkałem się z rozróżnianiem na I i II gatunek...
    No ale jeżeli tak mówisz to pewnie tak jest. A może dałeś się "przerżnąć" na kaskę? icon_biggrin.gif
  6. Cytat

    17 cz 20 to jak napisałem dla mnie za cienkie ,ja bym ściany tych grubości nie postawił.
    A t styro grafitowe czy nakrapiane nie maja lepszego współczynnika? Nie wiem bo takich styro nie miałem potrzeby używać a nie chce sprawdzać w necie jakie są styro bo każdy zainteresowany może to sprawdzić.



    Otóż lambdę 0.033-0.031 mają właśnie styropiany grafitowe i na chwilę obecną chyba nie ma lepszego.
  7. Cytat

    Miałem i to nie jeden.Budowałem dom z Ytonga więc wiem co piszę.Jest II gatunek, ale nie wszyscy mają prawo (może decydują tu znajomości z producentem) na sprzedaż II-go gatunku.
    A wiesz jak są robione pióro-wpusty w bloczkach ytong?



    Jeżeli masz jakieś fotografie z placu budowy to poproszę, chętnie zobaczę tego YTONGA.
    Nie wiem jak są robione i nie interesuje mnie zbytnio proces produkcji. Interesują mnie parametry gotowego produktu.
  8. Cytat

    Nie wiem do końca jak to jest z tym kolorem oznakowania palet ale pewne jest ,że między I a II gatunkiem jest taka ,że długości są nie standardowe w II gatunku.Po co sugerować się kolorem i szukać kropki na palecie ,jak każda paleta ma kartkę z danymi technicznymi to po pierwsze a po drugie kropka jest tylko jedna na całą paletę i jak ktoś kupi 10 szt z danej palety i to jest bez tej kropki to co?
    Co do budowania i dalszych prac faktycznie jest to bardzo wdzięczny materiał ,że tak to określę, nawet jeżeli zajdzie potrzeba już w gotowym domu coś przerobić to zniszczeń jest minimum w razie jakiegoś kucia czy wiercenia .



    Miałeś kiedyś bloczek YTONG w rękach? Nie ma żadnego I i II gatunku! Są tylko różnice gęstości i parametrów cieplnych.
    Każdy standardowy bloczek YTONG ma długość 599mm i gdy widzisz je leżące na palecie jeden na drugim to gołym okiem nie jesteś w stanie zauważyć żadnej różnicy, o ile takowa w ogóle istnieje.
  9. Cytat

    Ja bym polecił abyś zamiast energo kupiłaś zwykły a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na może nie grubszy ale za to lepszy-cieplejszy styropian.
    Co do grubości to raczej przy bk nie można cieńszego ,24 to minimum . Przy ścianie zew gr 17 cm będą problemy ze schowaniem tego czy owego ,jak dla mnie za cienkie.



    Co do energo się zgodzę.
    Budowane z 17,5cm oraz 20cm w praktyce, wszystko się mieści jak trzeba. Dodam Ci, że jeżeli przykleisz na ścianę 30cm styropianu lambda= 0,031 to praktycznie mógłbyś w ogóle nie mieć muru - różnice są znikome.

    A co do styropianu to nie wiem na ile się orientujesz cieplejszego niż lambda= 0,031 chyba nie ma na rynku. No chyba że takowym dysponujesz icon_smile.gif
  10. Cytat

    All right now... Chcąc uzyskać standard NF15 (dla tych cieplejszych stref klimatycznych) można było by...

    Ścianę zewnętrzną zrobić np z:

      bloczki gazobetonowe 500 klejone (24cm) + styropian grafitowy 0,031 (27cm) + tynki
      nieznacznie cieńsza była była by ściana z silikatu (17,5cm) + styropian grafitowy 0,031 (30cm) + tynki


    połać dachową np. z:

      krokwie 80x200 rozstawione co 80cm, a miedzy nimi 20cm wełny mineralnej 0,035 + na całej powierzchni pod krokwiami jeszcze jedna warstwa 15cm tej samej wełny. (mostki cieplne wliczone)


    Mostek cieplny balkonu o wartości 0,01 to już tylko możliwy przy balkonach o konstrukcji samonośnej. Albo taki, albo wcale, nestety icon_razz.gif

    Jak widać grubości ocieplenia przy takich ścianach są... khm... imponujące. Przy budowie precyzyjne rzeźbienie w styropianie - murowane! icon_smile.gif A mury? Dla uzyskania wymaganej szczelności powietrznej bez odrobiny pedanterii przy wznoszeniu ani rusz. Plus systemy doszczelnień oczywiście. Było nie było radykalna zmiana mentalności wieeelu ekip budowlanych i kierowników budów bardzo jest tu wskazana.



    Bardzo dobrze ujęte! Niestety wielu ekipom/kierownikom i innym znawcom takich rozwiązań nie wytłumaczysz ;)
  11. Cytat

    Do klejenia płyt styropianowych na metalu możesz zastosować klej Tytan EOS. Ma on doskonałą przyczepność zarówno na pustaku, cegle, masie bitumicznej jak również na drewnie i metalu. Tak więc zgodnie z jego zastosowaniem możesz go również użyć do ocieplenia blaszanego garażu, a ocieplenie będzie trwałe na długie lata.



    i kupuj go tylko w Castoramie - najlepsza cena ;)
  12. Hej.
    1. Zastanów się nad węższym bloczkiem a grubszym styropianem. Konstruktor z pewnością wyliczy Ci jaka grubość bloczka wystarczy. Mi wydaje się, że wystarczy 20cm a może nawet 17,5cm.
    2. Nie rozumiem jakie dodatkowe materiały masz na myśli?
    3. Bardzo dobry parametr styropianu. U mnie uszczelniane jest pianką po obwodzie.

    Dodatkowo zrezygnowałbym z komina, generuje za duże straty... Pompa ciepła jest w stanie wyciągnąć ciepło przy bardzo dużych mrozach. Przy jeszcze większych mrozach, których w Polsce jest kilkanaście dni dogrzejesz się prądem. Takie moje zdanie ;)
  13. Każdy YTONG ma oznaczenie PP! Kolory kropek oznaczają gęstość i wytrzymałość. Jest PP2, PP3 i PP4.
    PP4 jest najbardziej wytrzymały, najcięższy.
    PP2 ma najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła.
    I oto cała historia z gat. I i II. Da się je na oko odróżnić i pewnie o to chodziło budowlańcom użytkownika Solange ;)

    Z mojej strony YTONG jest rzeczywiście najlepszy. Do domków jednorodzinnych materiał jak znalazł. Łatwość obróbki, czas murowania, równość powierzchni, parametry przewodzenia.
    Do tego niesamowicie ułatwia pracę murarzom ale i wszystkim innym brygadom jak elektrykom, hydraulikom, dociepleniowcom...

    Nie jest to żadna reklama, po prostu buduję z tego domy klientom.
  14. Cytat

    głębokie i tajemnicze
    tak jak i Twoje pojęcie idei pasywności, którą to zbyt upraszczasz i zawężasz moim zdaniem (vide wpis w poście #6)

    no i (również moim zdaniem) trochę przereklamowana jest ta idea
    bliżej urzeczywistnienia jest idea energooszczędności poważnie traktowanej,
    a niedługo, dzięki eurokomunie i jej dyrektywom, obowiązek budowy "niemal zeroenergetycznego budynku" (cokolwiek by to znaczyło) stanie się i tak faktem, czy chce się tego czy nie



    hehe kolego po prostu zbyt duzo zebow zjadlem na budowaniu tego typu domach, by teraz wszystkim opisywac co i jak i dlaczego ze wszystkimi szczegolami, poza tym nikt nie musi mi wierzyc itd..

    co do forumowicza artystakombinator:
    czlowieku nikt tu nie napisal ze "sie nie da", wrecz przeciwnie, pisali Ci ze wszystko sie, a to ze sie nie da wywnioskowales sobie sam, czyli mozna stwierdzic ze nie potrafisz odpowiednio przetworzyc i przeanalizowac tekstu pisanego. a moze w ogole nie umiesz czytac? co do projektow lipinskich to wytluamczylem Ci czemu wg mnie sa slabe, a ze nie kumasz to bardzo mi przykro
  15. Cytat

    Zapotrzebowanie energetyczne na poziomie Ep= 65,04 kWh/(m2rok) przy tak dużym garażu nazywasz porażką ? O domu energooszczędnym mówimy gdy ma ten wskaźnik poniżej 70.



    a nie jest to przypadkiem max 60 kwh/m2? slaba mam pamiec takze moge sie mylic, ale nawet jesli jest to 70, to zejscie o raptem 5kwh/m2 nie jest wielkim wyczynem.

    mam tez taka opinie, ze budowanie domu energooszczednego tylko po to zeby sie tak nazywal (ledwo ledwo lapiacy sie ponizej wymaganej normy, no ale sasiadom mozna sie juz pochwalic icon_biggrin.gif) mija sie z celem. jestem zdania ze albo budujemy energooszczednie i porzadnie, albo budujemy tanio... no ale to tylko moja opinia, z ktora nie kazdy musi sie zgodzic

    poza tym gdzies czytalem, ze niemcy szykuja sie do wprowadzenia przepisu, ktory bedzie nakazywal, aby kazdy nowowybudowany dom mial ep ponizej o ile m2nie pamiec nie myli 35kwh/m2
×
×
  • Utwórz nowe...