Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Klarsan

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Klarsan

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli planujesz założyć filtr wstępny, proponujemy zwrócić uwagę na jego wydajność, żeby ciśnienie wody było w porządku Jeśli używasz wody z własnego ujęcia, zawsze sugerujemy wykonanie analizy fizykochemicznej wody. Odwrócona osmoza to bardzo dobre rozwiązanie do takiej wody, bo zabezpieczy ją przed ewentualnymi bakteriami.
 2. Cześć! Jeśli zależy Ci na poprawie smaku/zapachu/składu chemicznego Twojej wody z kranu, to filtr kuchenny będzie jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Filtry kuchenne, np. odwrócona osmoza, nadają się do każdej wody, zarówno wodociągowej, jak i studziennej. Jakość wody ma jedynie wpływ na żywotność membrany osmotycznej, którą wymienia się w filtrach co 3-4 lata, w zależności od parametrów wody surowej. W przypadku montażu filtra kuchennego nie ma potrzeby wstępnej filtracji wody, ponieważ system odwróconej osmozy posiada różne etapy filtracji, w tym mechaniczną. Odwrócona osmoza oczyszcza wodę z najmniejszych zanieczyszczeń, bakterii, metali ciężkich i mikroplastików. Dlatego czasami stosuje się późniejszą mineralizację, ponieważ wraz z zanieczyszczeniami usuwana jest twardość wody.
 3. Zgadzamy się z większością informacji, które zostały zamieszczone w artykule. Zgadzamy się również z informacją powyżej, apropo kolejności konkretnych stacji uzdatniania oraz szczególnego zwrócenia uwagi na części miedziane. Jednak co możemy dodać od siebie? Zawsze warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, szczególnie w przypadku uzdatniania wody ze studni. Analizę bakteriologiczną czy fizykochemiczną wody można zrobić wszędzie, jednak profesjonalny dobór konkretnych urządzeń warto oddać w ręce eksperta, który najzwyczajniej da gwarancję na skuteczność systemu. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu!
×
×
 • Utwórz nowe...