Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

sylwetka

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O sylwetka

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. sylwetka

  parterowy czy z poddaszem

  Sprawdziłam. I tak: 1. dachy dwu- lub wielospadowe o kącie nachylenia głównych połaci od 25o do 45o i kalenicy nad główną bryłą budynku usytuowaną wzdłuż ulicy. Zacisze ma kąt nachylenia dachu 40 st, a Komfortowy 24 st. Po głębokiej analizie wybraliśmy z mężem dom wg projektu Komfortowy. Mam nadzieję, że ten jeden stopień da się obejść, a jak nie to, że zmiana projektu będzie możliwa.
 2. sylwetka

  parterowy czy z poddaszem

  Witam, podobnie jak maniuś-maniek stoję przed wyborem projektu parterowego lub z poddaszem. Mam dwa do wyboru http://www.mgprojekt.com.pl/komfortowy oraz http://pprojekt.pl/projekt110-zacisze.html . Jako niedoświadczony forumowicz powiem tak nie będzie mi przeszkadzać bieganie po schodach. Chciałabym wybrać projekt który będzie tańszy w budowie i także później - w trakcie użytkowania. Działkę mamy dużą więc kwestia zmieszczenia się domku na działce nas nie dotyczy.
 3. sylwetka

  Nasze Domki za 200tys.

  Ja tylko napisałam co przeczytałam na jakimś forum. I FAKT JESTEM TROCHĘ ZIELONA, ale chyba po to jest forum żeby się czegoś dowiedzieć. To w takim razie jaki może być koszt wykonania takiego dachu, powiedzmy z dachówki ceramicznej jak zalecane jest na stronie projektu. Pozdrawiam
 4. sylwetka

  Nasze Domki za 200tys.

  Znalazłam inny projekt, który bardziej spełnia nasze oczekiwania niż Girona http://www.mgprojekt.com.pl/komfortowy . Na stronie podano, iż realizacja stanu surowego otwartego wynosi 125 940,00 zł. To chyba nie jest tragedia. Podobno na dach można przeznaczyć 25 tys. Realizacja stanu surowego zamkniętego to 208 537,00 zł - chyba też do przeżycia, ale koszt robót wykończeniowych 232 237,00 zł to chyba trochę dużo?
 5. sylwetka

  Nasze Domki za 200tys.

  Widziałam kosztorys na stronie, ale zastanawiam się czy jest on realistyczny czy raczej zawyżony. Bo wiele osób mówi mi, że za 200 000 zł wybuduje dom i w nim zamieszkam, dlatego pytam?
 6. sylwetka

  Nasze Domki za 200tys.

  Witam, czy ktoś buduje może dom wg. projektu Girona http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12492-dcb75.html . Zastanawiam się czy owe 200 000 zł wystarczy na budowę takiego domu.
 7. sylwetka

  Girona / Lipińscy Domy

  Witam, bardzo podoba mi się dom wg. projektu Girona http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12492-dcb75.html . Czy ktoś z Państwa buduje taki dom? Bardzo interesują mnie koszty budowy takiego domu i czy faktycznie jest to dom energooszczędny.
×