Skocz do zawartości

kocyk

Uczestnik
  • Posty

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

kocyk's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Z większością z was się zgadzam na temat zdroworozsądkowego podejścia do tematu Jak się ma kasy bez ograniczeń, to można zrobić w chałupie WM z reku, GWC, PC, solary, instalację do zbierania deszczówki, a w ogrodzie postawić dwa wiatraki. A jak sie buduje na kredyt, to każdą złotówkę ogląda się dwa razy - ale z drugiej strony mając na uwadze konieczność spłacania tego kredytu dobrze wybudować taki dom, żeby koszty jego utrzymania nie pochłonęły połowy miesięcznego budżetu, prawda? Nie umiem niestety tego policzyć, ale na zdrowy rozum wydaje mi się, że 10tys wydane na wypaśne okna o wsp U o 0,5 niższym, niż tradycyjne nie zwróci mi się za mojego życia, nie wspominają już o tym, kiedy te okna miałyby zacząć przynosić korzyści... Nie wiem, ile mogłabym "oszczędzić" w ten sposób złotówek na ogrzewaniu - 200zł rocznie? To możliwe? Nawet przy takim założeniu zwrot środków będzie po 50 latach... Owszem, ceny gazu idą w górę, więc niech będzie, że po 30 latach się to zwróci - tylko, że okna tyle nie wytrzymają z pewnoscią i wcześniej będa wymienione na inne. Ale co ze ścianami? Czy możecie przełożyć swoją wiedzę na konkretną poradę: jest sens dawać u mnie 15cm styro o lambdzie np 0,032 zamiast 0,042? Jak policzyć, ile zaoszczędzę na ogrzewniaiu po zmianie izolacji na lepszą? A może pilniejsza jest podłoga? P.S. Akurat u mnie decyzja o went mech z reku podyktowana była w 40% chęcią oszczędzania ciepła i wymiarem czysto ekonomicznym tego zagadnienia, a w 60% tym, że znam siebie Wiem, że gdy na zewnątrz będzie -10 st C, to zamiast wietrzyć i wpuszczać zimno, zabarykaduję sie w szczelnym domku, a potem będę się wkurzać, że w nocy się nie wyspałam, bo w domu zaduch i nad ranem łeb boli... A nawiew wstępnie ogrzanego powietrza rozwiąże ten problem
  2. No własnie z kasą musze ostrożnie, bo budujemy w dużej części na kredyt, więc chcę dobrze wszystko przemysleć - z jednej strony liczy się każda wydana złotówka, a z drugiej strony każda zaoszczędzona złotówka na ogrzewaniu zaprocentuje w przyszłości... Trzeba znaleźć rozsądny ekonomicznie kompromis i dlatego prosze was o pomoc Robiłam wstępne rozeznanie co do wyceny okien w Oknoplaście - za zwykłe z U=1,3 policzyli mi ok 15tys, a za Winergetic Premium z U=0,8 + ciepły montaż 25tys. Nie wydaje mi się, żeby 10 tys był możliwe do zwrócenia się na ogrzewnianu gazem w jakimś rozsądnym czasie... OZC nie robiłam.
  3. Doradzicie coś? Co u mnie wymaga największej poprawy: izolacja ścian, podłogi czy okna? A może wszystko jest ok i nic nie zmieniać poza ociepleniem dachu?
  4. Tu są rzuty: Wjazd do domu jest od strony zachodniej lekko kopniętej w kier północy, czyli przeszklony narożnik salonu wypada na południowy wschód - to najbardziej nasłoneczniona strona działki u nas. Jestem zdecydowana część okien zrobić nieotwieralnych: okna w garażu, okno frontowe w salonie, okno kuchenne (to koło zlewu), okno w łazience.
  5. Okien dachowych nie uniknę - są konsekwencją dachu dwuspadowego bez ani jednej lukarny. Postaram się zaraz wrzucić rzuty.
  6. Pod dach 30cm wełny? Z podłogą będzie problem, bo jak zwiększę grubość warstw podłogi, to mi się wysokości parteru nie zgodzą... Jak to rozwiązać?
  7. Witam Nasz dom będzie z silikatów 24cm. Garaż jest w bryle domu od północnej strony, nad garażem poddasze docelowo przeznaczone na dodatkowy pokój. Wg projektu izolacja jest taka: - ściany (całość łącznie z garażem): 15cm styropianu - podłoga na gruncie: 10cm - strop nad parterem: 10cm - dach: 25cm wełny - ściana między częścią mieszkalną a garażem: styropian 5cm - ściany fundamentowe: styrodur 10cm. - podcień wejściowy 300x125cm od spodu - 10cm styropianu - balkon (loggia) 200x260cm: 10cm styropianu Na całym parterze będzie podłogówka, dużo przeszkleń w całym domu(ok 31m2 nie licząc okien dachowych - 6szt), większość od południa. Dach dwuspadowy, bez lukarn. Planujemy wentylację mech. z reku. Ogrzewanie gazem. Co o tym sądzicie? Co ew. poprawić? Myślałam na zamianą zwykłego styro na ten z lambda 0,32, żeby zachować grubość ocieplenia (dom mamy wyrysowany 4m od granicy działki). Czy 10cm pod podłogą wystarczy do podłogówki? Co radzicie?
×
×
  • Utwórz nowe...