Skocz do zawartości

majaczyc

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

majaczyc's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. ... tyle, że niektórzy nie koniecznie chcą mieć w sypialni telewizję a kino domowe i wtedy ma się bardzo. Temat to wątku to telewiZOR a nie telewiZJA w sypialni.
  2. Wszystko zależy od potrzeb domowników - napisałam to na samym początku mojej wypowiedzi. Niektórzy potrzebują piwnicy z winiarnią i sauną... dla mnie to są wspomniane wcześniej pokemony. Możliwość estetycznego okablowania pomieszczeń natomiast, bez kłębów kurzu w przedłużaczach czy możliwość późniejszej jego wymiany to jednak istotne sprawy. Kto skorzysta to jego sprawa. Jednak nie bagatelizowałabym z góry takiej sugestii. Ps. Interferencje wifi może spowodować głupi toster lub (przykład z życia wzięty) źle uziemione lampki choinkowe. Alarmy bezprzewodowe, nawet głupi telefon bezprzewodowy może okazać się przeszkodą... mikrofalówka. Osobiście słyszałam takich przypadków zbyt wiele, żebym miała ochotę kombinować jakby tu w moim domu po skosie przez betonowe schody wciąż mieć zasięg. pociągnę sobie kable w kilka miejsc w domu, wstawię access pointy i mam po sprawie. ;) @bajbaga: cena 100m kabla ca5e (kabel lan a którym wspominałam) to około 100zł. prędkość transmisji na takim kablu to 1000Mbps. Oczywiście cena może być wyższa jeśli kabel pozwala na szybszą transmisję. Jeśli omawiany kabel nie przekracza długości 25m (a w domku jednorodzinnym nie będzie ) to nie ma mowy o jakichkolwiek stratach na rzecz jakości. Po to się to robi, żeby nie tracić czasu i jakości a transfer danych nie zajmował wieków z pokoju do pokoju. Dla porównania transfer filmu w jakości HD dla przykładu 3GB wagi zajmuje: - wifi w standardzie g (54Mb/s) : 8 minut 20 sekund - przeniesienie go na USB 2.0 (480Mb/s) : około 1 minuty + transport - kabel gigabitowy ethernetowy (1000Mb/s) : 27 sekund
  3. Ja dodam od siebie w kwestii okablowania jeszcze taką uwagę. Rozplanujcie to jeszcze na etapie budowy jeśli możecie. Serdecznie polecam zaplanowanie mniej więcej potrzebnych wyjść kabli z łączem, zwłaszcza dla rodziny lubiącej różne gadżety, każdy swój komputer, 3 telewizory, smartphony, 2 konsole, kilka robotów działających wifi... abyście okablowali LANem większość pomieszczeń tam gdzie z założenia mają znaleźć się sprzęty. Kable LAN można puścić swobodnie prawie razem z kablami z elektrycznością, a wygoda jest nieporównywalna. Rozważane było wcześniej w temacie rozwiązanie wifi lub podłączanie pendrivów przez USB do telewizora. Nie jest to konieczne jeśli wraz z prądem do wiszącego na suficie telewizora podciągniemy kabel cat5. Jednocześnie w ten sposób możemy podciągnąć kabel do sypialni, salonu, kuchni gdzie mamy szanse potrzebować czasem szybszego połączenia bo akurat chcemy obejrzeć film online. Na wifi (dobrze działającym) możemy się spodziewać przy połączeniu 100Mb/s połączenia okóło 20-30Mb/s i to na prawdę przy dobrych wiatrach. Na kablu straty te są niemal żadne (zakładając że to kabel cat5 do 100m długości). Jednocześnie zyskujemy na estetyce - nie będziemy później oglądać kabla przez cały pokój ciągnącego się od modemu do urządzeń. Pomiętajmy, że kable będziemy ciągnąć w zależności od naszego dostawcy internetu: - po linii telefonicznej: od głównego gniazdka telefonicznego (często blisko drzwi wejściowych - tam sygnał jest najsilniejszy) - kablówka: od punktu wejścia (najczęściej chcą go zakładać w bezpośrednim sąsiedztwie głównego telewizora). Nie wszędzie internet kablowy jest dostępny. W przypadku kablówki, nie ma problemu z odciągnięciem modemu od gniazdka wejścia. Jednakże problem się pojawia przy gniazdkach telefonicznych, gdzie modem nie powinien być dalej od gniazdka niż 2m - później straty na kablu są bardzo duże. Dlatego tak ważne jest żeby dom był dobrze okablowany z punktu wejścia internetu do domu (main drop point). Mam nadzieje, że komuś się to przyda i może rozwiąże trochę problemów z kablami w domu. My zaplanowaliśmy wyjścia w gabinecie z podłogi, w głównej sypialni z sufitu a w sypialniach dzieci ze ścian.
×
×
  • Utwórz nowe...