Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Stollux

Uczestnik
 • Posty

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralny

O Stollux

 • Ranga
  Początkujący
 1. Jeśli dom jest z bali, to szkoda byłoby zakrywać bale tynkiem. Co do kosztów domów drewnianych - najtaniej wychodzi dom w technologii szkieletowej - obecnie przy ok. 100 m2 stanu surowego zamkniętego (ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny, okna, drzwi zewnętrzne,montaż)- to koszt ok. 172 000,00 zł netto. PS: Może i temat był założony dawno, ale jest ciągle na czasie, szczególnie że obserwuje się wzrost zainteresowania domami z drewna.
 2. Stollux

  Stary dom z bala

  Jeśli koszt samego domu jest niewielki i jego stan nie będzie wymagał wielu uzupełnień, to przy tej odległości może się to opłacać. Przed decyzją jednak lepiej porównać ceny nowych domów o podobnych parametrach, bo może się okazać, ze gra niewarta jest świeczki...
 3. Stollux

  szacunkowy koszt budynku pomoc

  Najtaniej wyjdzie technologia szkieletowa. I najszybciej... W technologii szkieletowej za ok 80 m2 powierzchni użytkowej do stanu surowego zamkniętego( ściany zewnętrzne,wewnętrzne,strop z ociepleniem, więźba, pokrycie dachu blachodachówką, rynny,okna, drzwi zewnętrzne,montaż)- ok. 172 000,00 zł netto.
 4. Stollux

  Dom murowany czy szkieletowy?

  Zarówno dom murowany, jak i dom szkieletowy mają swoje wady i zalety. Technologia szkieletowa jest jednym z tańszych i szybkich rozwiązań ( różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej), jednak cieszy się ona mniejszą popularnością ze względu na pewne nawyki kulturowe (dom na pokolenia) nieprzystające raczej do dzisiejszej rzeczywistości.
 5. Ceny domów z bali zależą od wielu czynników. Obecnie mamy promocję zarówno na domy z bali, jak i domy szkieletowe. Proszę sprawdzić zakładkę "promocję miesiąca" na naszej stronie. przykładowo - konstrukcja z bali naturalnie okrągłych o średnicy 30 cm(z mszeniem), 228.000,00 zł/netto+ projekt gratis. Zachęcamy do zajrzenia w zakładkę "Promocje miesiąca" na naszej tronie. W razie pytań prosimy o kontakt.
 6. Rzeczywiście temat był już niejednokrotnie poruszany i toczono już niejedną batalię przeciw lub w obronie domów drewnianych... Ile osób, tyle zdań, na koszt domu szkieletowego przemawia niewątpliwie czas wykonania (2-3 tygodnie) i koszty wykonania, które mogą być niższe nawet o 5-10%. Niższe mogą być również koszty eksploatacji - nawet do 50%. Niewątpliwie dom taki ma również swoje minusy - trudniej (z powodu mniejszej popularności w Polsce) później taki dom odsprzedać. Ale nastawienie Polaków w stosunku do domów szkieletowych (i w ogóle do domów) zmienia się, więc za 20-30 lat może być inaczej. Jeśli potrzebowałaby Pani porady, wyceny, to zachęcam do bezpośredniego kontaktu, budujemy domy drewniane od wielu lat.
 7. Stollux

  dom z gotowych elementów

  Budowa domu szkieletowego trwa około 2-3 tygodni. Technologia szkieletowa jest jednym z tańszych rozwiązań przy budowie domu (różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej). Oszczędności uzyskiwane podczas eksploatacji takiego domu z drewna, dochodzą do 50 % w porównaniu z domem tradycyjnym. Koszty utrzymania domu (impregnat) są uzależnione od jakości środków, które zastosowano przy pierwszej impregnacji oraz odpowiedniego zabezpieczenia ścian domu drewnianego. Jeżeli dom z bali będzie odpowiednio zadaszony, zastosowane przydaszki czyli ochrona ścian szczytowych, wydłużymy znacznie okres pomiędzy impregnacjami a przez co zmniejszymy koszty utrzymania domu. Jeśli będzie Pan szukał firmy, która wybuduje Pana dom, zachęcamy do kontaktu i przejrzenia naszej oferty.
 8. Stollux

  domy drewniane

  Ściany zewnętrzne domów szkieletowych są bardzo dobrymi izolatorami akustycznymi - pod tym względem nie dorównuje im wiele konstrukcji murowych. Jednakże stropy drewniane dość łatwo przenoszą dźwięki uderzeniowe (np. tupot dzieci biegających na piętrze). Sztywne stropy żelbetowe zaś znacznie lepiej pochłaniają dźwięki uderzeniowe, ale przenoszą dość dużo dźwięków tzw. powietrznych, np. odgłosy rozmowy. Aby zniwelować przenoszone dźwięki w domach szkieletowych, należy legary stropowe odizolować od ścian taśmą brzegową oraz zastosować materiały wyciszające. Najlepszym materiałem izolującym dźwięki jest wełna mineralna. Domy drewniane nadal "się opłacają". Jednym z tańszych i szybkich rozwiązań jest technologia szkieletowa (różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej), jednak cieszy się ona mniejszą popularnością. Jednak oszczędności uzyskiwane podczas eksploatacji takiego domu, dochodzą do 50 % w porównaniu z domem tradycyjnym. Cena domu zależy od wielu czynników. Po dokładne informacje zapraszamy do kontaktu (na naszej stronie lub poprzez wiadomość na tym forum).
×