Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Wojtek25

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Wojtek25

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wojtek25

  Działka Rolna - czym zagospodarować

  dzieki za pomoc. Pozdrawiam
 2. Wojtek25

  Działka Rolna - czym zagospodarować

  Reasumując, w/w punkty moge realizować nie łamiąc prawa? Jak wygląda sprawa postawienia np gotowego domku z bali na takiej działce, domek ustawiłbym np na pustakach? Jakie grożą mi konsekwencje w przypadku uprzejmych sąsiadów (donosicieli) ? ogólnie dopóki nie odwoła gmina rezerwacji tego terenu na przyszłą obwodnice (nie zmieni się plan zagospodarowania przestrzennego) muszę kombinować jak łysy koń, by spędzać poza blokami weekendy i wakacje.
 3. Wojtek25

  Działka Rolna - czym zagospodarować

  ale moge np oddac na złom, wtedy ja wyrejestruje i kupić w całości ze złomu, przewieść laweta na działke i postawić, tylko pytanie czy wtedy zadzór budowlany nie przyczepi się że stoi tam tzw. barakowóz? i powinien być zgłoszony? Jest to działka rolna na najbliższe lata bez możliwości zabudowy. Niechce łamać prawa budowlanego i dlatego pytam, opłaty nie są duże za przyczepe ale załatwianie przeglądu co roku jest kłopotliwe.
 4. Witam w zeszłym roku dostałem od rodziny działkę rolną, pięknie położoną w beskidach, chciałem przekwalifikować ją na działkę rekreacyjną lub budowlaną lecz w przestrzennym planie zagospodarowania idealnie przez tą działkę przebiega jeden z wariantów przyszłej obwodnicy, która jak się dowiedziałem na 100% będzie przebiegać innym z wariantów z dala od mojej działki, gmina nawet już zaczeła wykupywać działki leżące w 2 wariancie obwodnicy, więc postanowiłem kupić przyczepę kempingową w pełni zarejestrowaną i ją tam postawiłem, prąd mam z agregatu, wodę muszę niestety dowozić sobie w baniakach, ale nie jest to dla mnie problem gdyż spędzam tam tylko weekendy i urlop. Teraz właściwe pytanie, proszę mi powiedzieć 1) Czy mogę tą przyczepę postawić np na pustakach, żeby nie stała na kołach, teren utwardzony, nie jest podmokły, teraz stoi na kołach zakotwiczona linkami stalowymi. 2) Czy mogę zrobić niewielką werandę, z kilku palików i desek, przed przyczepą? 3) Czy mogę zadaszyć dodatkowo przyczepę konstrukcją nie związana z gruntem, tylko z przyczepą? 4) Czy mogę wykopać niewielką studnię, nie osadzając w niej kręgów, wodę potrzebowałbym do mycia i podlewania, wodę czerpać będę pompą wmontowaną w przyczepie. 5) Czy taka działkę mogę ogrodzić, "płotem zagrodowym" nie wyższy jak metr? Dodam że działka graniczy z innymi działkami rolnymi oraz od jednej strony z drogą polną której część należy do mnie. 6) Czy mogę na takiej działce zrobić klomby z kwiatami i ułożyć chodniki z kamienia? To chyba wszystko co na razie chciałbym tam zrobić, dopóki nie zmieni się plan zagospodarowania, muszę kombinować żeby mieć zaciszne miejsce do odpoczynku, a nie łamać prawa. Z góry dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać czy faktycznie przyczepa musi byc zarejestrowana i oplacona by mogla legalnie stac na tej dzialce rolnej czy nie musi, poniewaz roznie prawo mozna interpretowac, mianowicie dopóki przyczepa nie jest trwale zwiazana z gruntem i nie posiada stałych przyłączy jak prąd, woda, kanalizacja to niby nie jest tymczasowym obiektem budowlanym, zas z drugiej strony jezeli nie jest zarejestrowana to nie spelnia swojej funkcji jako pojazd :/ Jak to jest czy musi byc zarejestrowana i oplacona by legalnie mogla stac na dzialce rolnej??
×