Skocz do zawartości

Szymon8611

Uczestnik
  • Posty

    6
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Szymon8611

  1. Cytat

    icon_eek.gif

    A co ogrzewa te pomieszczenia, „okalające” ?
    To co zużyje PCi do ogrzania, trzeba czymś i w jakiś sposób uzupełnić.
    Stosowanie PCi dla potrzeb wentylacyjnych jest najgorszym z możliwych wariantów – pod każdym względem, zarówno w okresie grzewczym jak i poza nim.


    No w sezonie grzewczym dom ogrzewa jakiś tam kocioł...poza sezonem nie trzeba ogrzewać powietrza.
    Stosowanie PCi dla potrzeb wentylacyjnych?? czyli?

    Cytat

    Faktycznie przy przewymiarowanym kolektorze płaskim nie ma jakiś znaczących różnic pomiędzy poziomym a odwiertami. Co do ceny za metr odwiertu to lekko przesadzasz. 100 zł netto to cena przy metodzie młotek-powietrze, czyli wtedy, gdy występują skały. W sytuacji, gdy nie ma skał można wiercić metodą tzw. płuczki. Wtedy to cena 70-75 zł netto za metr.

    Jacek Walewski
    tel. 601096066


    Myślałem o cenie brutto:) to jeszcze zależy na jakim rejonie wykonuje się odwiert...są firmy, które specjalnie zawyżają cenę usługi, bo same "interesują" się wykonastwem PCi
  2. Cytat

    icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

    Co ty wypisujesz ? Zastanów się co ogrzewa to pomieszczenie – przeca nie dodatkowy kocioł węglowy ! :scratching:

    Powietrzna PCi zużywa od 100 do ponad 300m3/h – to co ogrzewa to powietrze, skoro na zewnątrz jest zimniej ? Krasnoludki pedałują na rowerach i napędzają dynamo ? zalamka.jpg


    Min kubatura pomieszczenia to 30m3, jak to co ogrzewa? przecież to nie jest wolno stojąca szopka na środku szczerego pola. Pomieszczenie w budynku, garaż, piwnica, suszarnia czy coś podobnego. Jak mamy alternatywne źródło ogrzewania to korzystamy z PC kiedy nie ogrzewamy domu/wody z np. kotła. i powietrze czerpiemy z zewnątrz(wtedy kiedy jest ciepło).
    Wyżej stwierdziłem że jesli nie ma alternatywnego ogrzewania wody/domu to lepsze są gruntowe PC. Jednak można PPC wspomóc "pozwalając" jej korzystać z powietrza wewnątrz. A pomieszczenia same przez siebie także muszą być wentylowane, więc nikt się nie udusi. Konkretny dobór pompy już zależy od indywidualnych spraw klienta. Ale istnieją i znam takie przypadki gdzie PPC do c.w.u. sprawdzają się bardzo dobrze, zamontowane w piwnicy choćby. Aczkolwiek bardziej polecę to rozwiązanie komuś kto mieszka nad morzem, niż komuś z Zakopanego:)
  3. Cytat

    No i wyczerpie za minutę. A potem... rozstąp się ziemio!!! Bo "stale" okazało się chwilowe.


    Co wyczerpie za minutę? Powietrze w pomieszczeniu?? Kilka postów wyżej zaznaczyłem że kubatura pomieszczenia musi być odpowiednia. Poza tym pompa nie działa non stop....podgrzewa i się wyłącza. No i jeśli w okresach zimy grzejemy czym innym, to spokojnie można zastosować czerpnię z zewnątrz
  4. Cytat

    icon_eek.gif

    A co niby ogrzewa to pomieszczenie ?
    Jakieś nowe perpetuum mobile ?




    icon_eek.gif

    Coś mi się wydaje, że szkolących należy wysłać na szkolenie. Farmazony, Panie prawią – farmazony.



    No ma tyle do tego. że pompa powietrza musi skądś czerpać powietrze:)) i jej sprawność wynika z tego czy czerpie zimniejsze czy cieplejsze:) z zewnątrz w okresach przejściowych (wiosna, jesień) jest chłodniej niż wewnątrz pomieszczenia w którym jest stale ok 10st C:)
  5. Cytat

    Co do powietrznych z mojego doświadczenia nadają się do termomodernizacji, gdzie współpracują z innym systemem grzewczym lub ewentualnie, jak sam zauważyłeś, co c.w.u. Jako jedyne źródło ciepła raczej byłbym sceptyczny. Co innego pompy glikol-woda. Sam sugeruje nawet klientom często montaż - o ile warunki pozwalają - kolektora poziomego zamiast odwiertów. Rozwiązanie jest tańsze i jednocześnie przy przewymiarowaniu kolektora równie wydajne. w Bielsku mamy np. na tyle przewymiarowany kolektor płaski, że minionej zimy sprawdził się lepiej niż odwierty.

    Jacek Walewski
    tel. 601096066
    jacek.walewski@poczta.fm


    Co do powietrznych to powiem tak...zależy to od regionu gdzie są instalowane (min temp zewn), ale także od miejsca gdzie są umiejscowione. Jeśli pompę umieścimy w pomieszczeniu o odpowiednich gabarytach, które jest także w miarę ciepłe (tzn, gdzie temp. jest min 10st C, to taka pompa dobrze się sprawdzi. Oczywiście gruntowa pompa jest lepsza...ale droższa i potrzeba rozkopać ogródek...:)Generalnie jeśli ktoś w zimie ogrzewa dom (i wodę) z np. kotła to pompa powietrzna na czas po sezonie niskich temperatur jest jak najbardziej OK:)
    Odwierty...na ostatnim szkoleniu na którym byłem, dosyć dobrze był wałkowany temat poziome czy pionowe...praktycznie nie ma różnicy pomiędzy wydajnością, ani stabilnością warunków, kwestia tylko możliwości powierzchniowych. No i odwierty to ok 100zł/m, a koparka za rozkopanie ogródka nawet sporego to pewnie koło 3000zł.
  6. Cytat

    Też nie uważam, że pompa ciepła jest "chwytem marketingowym". Możesz poczytać coś na temat urządzeń na www.prometeus.co, choć zawsze uważam, że najlepiej porozmawiać z użytkownikiem pc.

    Jacek Walewski
    tel. 601096066
    www.prometeus.co


    Są takie systemy i dobrze się sprawdzają. Możliwe jest zastosowanie Gruntowej pompy ciepła, jak i powietrznej. Cena powietrzne oscyluje w granicy 10tys (zależy jaki producent), gruntowej jest troszkę wyższa, ale mamy gwarancję ciepłej wody przez cały rok. Decydując się na powietrzna pompę, trzeba wybrać odpowiednie miejsce na usytuowanie jej. Ponadto istnieje w leci także możliwość schładzania przyległego pomieszczenia.
×
×
  • Utwórz nowe...