Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

cebama

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O cebama

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dzięki dzięki dzięki. Już nawet znalazłam kumatego elektryka. Powiedziałam tylko jedno zdanie a On podpowiedział o co mi chodzi. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Spokojnej nocy.
 2. Dzięki. Czyli dobrze że nie zostawiłam żadnych papierów w elektrowni. Rozumiem że kumaty elektryk przewód ze słupa który jest przeprowadzony po.... wysokiej sztycy do licznika zdejmie to i zamocuje na słupo-tablicy owinie folią i będzie czekać do nowego domku. Następnie podłącza mi ten licznik w nowym domu. I teraz jeżeli będzie mnie jeszcze stać to złożę zapotrzebowanie na zwiększenie ilości poboru jednocześnie zmieniając przesył napowietrzny na ziemny ze skrzynką przy płocie. Boże ja się kompletnie w tym gubię. Bardzo proszę o ewentualne skorygowanie mojej ścieżki rozumowania. Bardzo bardzo dziękuję za pomoc.
 3. Niestety byłam u źródła i ..... nie wyszłam mądrzejsza. Dano mi druczek do wypełnienia Zamówienie usługi wykonywanej na dodatkowe zlecenie Odbiorcy. A słownie powiedziano abym rozwiązała umowę na pobór prądu a później po rozbiórce baraku, licznika złożyła wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. Wniosek dotyczy zasilania docelowego. I tu się właśnie obawiam czy to jest traktowane jako nowy odbiorca prądu a co za tym idzie wyższe opłaty liczone za całe 16 KW. Bardzo dziękuję za reakcję na moją prośbę.
 4. Witam bardzo serdecznie i proszę pomóżcie mi z tego wybrnąć. Mam działkę ze starym 40-letnim barakiem. mam doprowadzony prąd drogą napowietrzną, słup stoi 5 metrów od płotu i furtki na działkę do której prowadzi droga gminna. Z uwagi na to iż barak zjada grzyb postanowiłam postawić domek na zgłoszenie do 35 m. wszystko zostało zatwierdzone rozbiórka baraku także. I tutaj mój problem . Domek będzie stał na jego miejscu więc muszę odłączyć prąd. Oczywiście zgadzam się z tym że nawet jakiś czas nie będę miała prądu. Do postawienia domku nie jest mi potrzebny. I teraz najważniejsze pytanie czy ja muszę rozwiązać umowę aby zdjęli mi licznik a później znowu podpisywać nową umowę? Bo tu jest problem że oni odłączą i zabiorą licznik czy będę go przechowywać w komórce i czekać na podłączenie ale z drugiej strony rozwiążą umowę a zostawią licznik. bardzo nie chciałabym tracić tej umowy z uwagi na to że nowe przyłącze będe płacić różnicę KW między 5 a 14 a nie za całe 14. Proszę chętnie napiszę bardziej szczegółowo jeżeli ktoś podejmie ten problem. Za najmniejszą wskazówkę będę bardzo wdzięczna.
 5. cebama

  Działka Bz

  Hej. Już nie jestem taka zielona. W ogłoszeniu zatajono część oznaczenia działki. Pani w gminie poinformowała mnie że, przy numerze działki są takie oznaczenia 5zc1 ( nie wiem czy fachowo się wyrażę ale jednym słowem) działka pod opieką konserwatora zabytków z bezwzględnym zakazem stawiania budowli nie muwiąc o wykopaniu szamba. A dlaczego? Otóż był to stary cmentarz po ekshumacji zwłok żołnierzy niemieckich w 1945 roku. A najfajniejsze to to że, podobno konserwator zabytków nic o tym nie wie. Tak że, jestem zmuszona szukać dalej. Pozdrawiam
 6. cebama

  Działka Bz

  Witam. Chciałabym kupić działkę w celach rekreacyjnych i właśnie taką znalazłam na terenie Parku Krajobrazowego 1500n2 i oznaczoną symbolem Bz. Są media. I tu pytanie czy będę mogła postawić na niej drewnianą chałupkę może być na betonowych klockach taką 35-40m2? Czy muszę gdzieś zgłosić chęć ogrodzenia jej? Czy siatka musi być taka cienka leśna czy może być zwykła powlekana? A najważniejsza rzecz to jej uprzątnięcie. Chciałabym uprzątnąć ogrom chaszczy ale co z samosiejkami a właściwie bezlistnymi badylami? Czy wystarczy to dokładnie obfotografować i z rozsądkiem usunąć(zapoznałam się z przepisami o mierzeniu i latach drzew) czy raczej muszę ściągnąć leśniczego do oznaczenia? Pracy przy czyszczeniu się nie boję bo w nagrodę wydobędę z zarośli kilka prawie pomników przyrody.Czy mogę mieć kłopoty ze strony gminy i czego muszę od Nich wymagać aby mieć na wszystko dokumentację? Będę wdzięczna za podpowiedzi bo jestem jeszcze bardzo zielona w tym temacie. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...