Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

swoboda

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O swoboda

 • Ranga
  Początkujący
 1. swoboda

  Podatek od sprzedaży nieruchomości

  To zależy kupowałeś nieruchomość bo są aż trzy różne opodatkowania. Zobacz na te teksty - raz się płaci od dochodu innym razem od różnicy między ceną zakupu a sprzedaży. http://regiodom.pl/portal/porady/nieruchom...hodowy-poradnik http://www.podatki.egospodarka.pl/75651,20...sci,1,65,1.html
 2. swoboda

  Będą tanieć?

  W miastach zaczyna brakować terenów pod budowę więc nie liczyłbym na spadek cen gruntu, a wręcz przeciwnie. Póki co to spadają ceny mieszkań, bo jest ogromna nadpodaż i tak będzie do 2013 roku, więc jeśli ktoś myśli o zakupie M to warto poczekać do 2013, bo wtedy złagodnieją warunki przyznawania kredytów - chodzi o tą nieszczęsną rekomendację KNF, że rata kredytu nie może być wyższa niż 50% naszych dochodów. To ograniczenie ma zniknąć.
 3. Faktycznie posty odbiegły dalekooooo od tematu. Jeśli ktoś myśli o budowie domu, to tylko poza miastem, bo tam jest sens. Ceny mieszkań obecnie spadają i naprawdę można kupić fajne mieszkanie za rozsądne pieniądze. Pomyślmy jeszcze o kosztach utrzymania domu i mieszkania i czy nas na to stać. Za 120 tys. zł "jakiś" dom możesz postawić (oczywiście bez gruntu lepszych materiałów). I jeszcze ze 2 razy tyle wpakować w wykończenie.
 4. swoboda

  Jak oblicza się powierzchnię użytkową domu?

  Dla potrzeb obliczania powierzchni użytkowej do dnia 3 kwietnia 1999 r. powszechnie obowiązywała Polska Norma PN-70/B-02365 "Powierzchnia budynków. Podział, określanie i zasady obmiaru". Norma ta utraciła status normy obowiązującej z dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 marca 1999 r. w sprawie wprowadzenia obowiązku stosowania niektórych Polskich Norm (Dz. U. Nr 22, poz. 209), ponieważ nie została włączona do wykazu obowiązujących Polskich Norm, stanowiącego załącznik do rozporządzenia. Norma PN-70/B-02365 została także wycofana przez Polski Komitet Normalizacyjny ze zbioru norm w związku z ustanowieniem normy PN-ISO 9836:1997 "Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych". W celu zapewnienia m.in. jednolitości i spójności polskich przepisów z zakresu normalizacji, a także zgodności z zasadami normalizacji europejskiej i międzynarodowej, w dniu 12 września 2002 r. uchwalona została ustawa o normalizacji (Dz. U. Nr 169 poz. 1386 z późn. zm.), określającą podstawowe cele i zasady normalizacji oraz jej organizację i finansowanie. Zgodnie z art. 5 ust. 3 ww. ustawy polskie normy (powszechnie dostępne i oznaczane symbolem PN) stosowane są na zasadach dobrowolności. Zapis ten oznacza dopuszczenie możliwości stosowania w umowach zarówno norm najnowszych, jak również norm starszych, pochodzących ze zbioru norm branżowych, które z dniem wejścia w życie zostały zarchiwizowane przez PKN (art. 28 ustawy). W świetle przedstawionych powyżej wyjaśnień można wysnuć wniosek, że z punktu widzenia spełnienia warunków ustawy rozstrzygającym jest nie przekroczenie określonych w ustawie limitów powierzchniowych (75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 140 m2 dla domu jednorodzinnego). Wybór właściwej normy do obliczania powierzchni należy natomiast do umawiających się stron - przy czym dopuszczalne jest stosowanie normy PN-70/B-02365, jak również PN-ISO 9836:1997. (http://www.rodzinanaswoim.net.pl/14,jak-liczyc-powierzchnie-uzytkowa-budynku.html) Innymi słowy sami możemy wybierać podstawę służącą do obliczania powierzchni.
 5. Kaloryfer sprawdza się w małych pomieszczeniach tak 10-20 m2, natomiast ogrzewanie podłogowe jest lepsze na dużych powierzchniach. Nigdy nie słyszałem, aby sanepid robił problemy z ogrzewaniem podłogowym?? Przecież to nie jest klimatyzator, gdzie faktycznie gromadzą się bakterie i grzyby. Ale tak jak wcześniej pisałem kaloryfer lepiej sprawdzi się w gabinecie dentysty, bo te przecież nie są duże raptem po 10-15m2 prawda.
 6. swoboda

  Koszt drewna kominkowego

  Ceny drewna kominkowego rosną, bo jest konkurencja ze strony elektrowni i przemysłu meblarskiego. Drewno u nas drewno jest traktowane jako biomasa czyli paliwo ekologiczne. To jest po prostu głupota, bo drewno zamiast iść na jakieś inne cele niż tylko energetyczne trafia do pieca. Wszyscy się o to żrą ale nikt nic nie robi aby to zmienić. Kaloryczność drewna też nie jest duża, więc jest to słaby nośnik energii.
 7. O wszelkie dotacje najlepiej dowiadywać się w gminie. Instalacja kolektorów nie wymaga pozwolenia o ile nie naruszy się konstrukcji budynku. Tylko dobre kolektory kosztują, a do tego banki zdzierają na prowizjach przy "preferencyjnych" kredytach na ten cel.
 8. Tylko adaptacja wymaga zgody starostwa na taką zmianę, więc i tam będzie trzeba tam iść. Nie chcę krakać, ale może chodziło o "białą kopertę" za przymknięcie oka na "odstąpienie".
 9. swoboda

  Kiedy zwróci się instalacja pompy ciepła?

  do ceny węgla należy doliczyć akcyzę. Wciąż nie wiadomo czy klienci indywidualni powinni ją płacić czy nie, a węgiel i bez tego nie jest taki tani. Czasem opłaca się ogrzewać dom prądem, ale to wymaga instalacji licznika dwufazowego i zmiany taryfy z zakładem energetycznym.
×