Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

swoboda

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O swoboda

 • Ranga
  Początkujący
 1. To zależy kupowałeś nieruchomość bo są aż trzy różne opodatkowania. Zobacz na te teksty - raz się płaci od dochodu innym razem od różnicy między ceną zakupu a sprzedaży. http://regiodom.pl/portal/porady/nieruchom...hodowy-poradnik http://www.podatki.egospodarka.pl/75651,20...sci,1,65,1.html
 2. W miastach zaczyna brakować terenów pod budowę więc nie liczyłbym na spadek cen gruntu, a wręcz przeciwnie. Póki co to spadają ceny mieszkań, bo jest ogromna nadpodaż i tak będzie do 2013 roku, więc jeśli ktoś myśli o zakupie M to warto poczekać do 2013, bo wtedy złagodnieją warunki przyznawania kredytów - chodzi o tą nieszczęsną rekomendację KNF, że rata kredytu nie może być wyższa niż 50% naszych dochodów. To ograniczenie ma zniknąć.
 3. Faktycznie posty odbiegły dalekooooo od tematu. Jeśli ktoś myśli o budowie domu, to tylko poza miastem, bo tam jest sens. Ceny mieszkań obecnie spadają i naprawdę można kupić fajne mieszkanie za rozsądne pieniądze. Pomyślmy jeszcze o kosztach utrzymania domu i mieszkania i czy nas na to stać. Za 120 tys. zł "jakiś" dom możesz postawić (oczywiście bez gruntu lepszych materiałów). I jeszcze ze 2 razy tyle wpakować w wykończenie.
 4. Dla potrzeb obliczania powierzchni użytkowej do dnia 3 kwietnia 1999 r. powszechnie obowiązywała Polska Norma PN-70/B-02365 "Powierzchnia budynków. Podział, określanie i zasady obmiaru". Norma ta utraciła status normy obowiązującej z dniem wejścia w życie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 4 marca 1999 r. w sprawie wprowadzenia obowiązku stosowania niektórych Polskich Norm (Dz. U. Nr 22, poz. 209), ponieważ nie została włączona do wykazu obowiązujących Polskich Norm, stanowiącego załącznik do rozporządzenia. Norma PN-70/B-02365 została także wycofana pr
 5. Kaloryfer sprawdza się w małych pomieszczeniach tak 10-20 m2, natomiast ogrzewanie podłogowe jest lepsze na dużych powierzchniach. Nigdy nie słyszałem, aby sanepid robił problemy z ogrzewaniem podłogowym?? Przecież to nie jest klimatyzator, gdzie faktycznie gromadzą się bakterie i grzyby. Ale tak jak wcześniej pisałem kaloryfer lepiej sprawdzi się w gabinecie dentysty, bo te przecież nie są duże raptem po 10-15m2 prawda.
 6. Ceny drewna kominkowego rosną, bo jest konkurencja ze strony elektrowni i przemysłu meblarskiego. Drewno u nas drewno jest traktowane jako biomasa czyli paliwo ekologiczne. To jest po prostu głupota, bo drewno zamiast iść na jakieś inne cele niż tylko energetyczne trafia do pieca. Wszyscy się o to żrą ale nikt nic nie robi aby to zmienić. Kaloryczność drewna też nie jest duża, więc jest to słaby nośnik energii.
 7. O wszelkie dotacje najlepiej dowiadywać się w gminie. Instalacja kolektorów nie wymaga pozwolenia o ile nie naruszy się konstrukcji budynku. Tylko dobre kolektory kosztują, a do tego banki zdzierają na prowizjach przy "preferencyjnych" kredytach na ten cel.
 8. Tylko adaptacja wymaga zgody starostwa na taką zmianę, więc i tam będzie trzeba tam iść. Nie chcę krakać, ale może chodziło o "białą kopertę" za przymknięcie oka na "odstąpienie".
 9. do ceny węgla należy doliczyć akcyzę. Wciąż nie wiadomo czy klienci indywidualni powinni ją płacić czy nie, a węgiel i bez tego nie jest taki tani. Czasem opłaca się ogrzewać dom prądem, ale to wymaga instalacji licznika dwufazowego i zmiany taryfy z zakładem energetycznym.
×
×
 • Utwórz nowe...