Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

rysiontko

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O rysiontko

 • Ranga
  Początkujący
 1. Wentylacja na kalenicy powinna być dobra, bo będzie zdjęty gąsior i założona taśma dekarska paroprzepuszczalna. Wentylacja dachu będzie zapewniona przez zamontowanie listew dystanowych w środku rozstawu krokwi, membrana mocowana listwami 4cm od łat, więc na trapezie wyjdzie szczelina ok. 8 do 9cm. Otwory w ściance kolankowej odpadają ze względu na planowane w przyszłości ocieplenie domu, więc pozostanie założenie kratek wentylacyjnych w podbitce. W dalszym ciągu nie wiem jak rozwiązać sprawę membrany nad podbitką.
 2. Cały dach nie jest odeskowany - był eternit a teraz jest blacha trapezowa. Zmiana ta nastąpiła lat temu kilka, z nieznanych mi przyczyn membrana nie była położona. Nie ma takiej opcji żeby przekładać teraz cały dach. Co do tego, że tak się nie powinno robić - jedni mówią że można, inni że nie, producenci membran mają ten sposób w swoich instrukcjach (np. tyvek) a każdy dekarz cwany na nie swoim dachu i nie za swoje pieniądze. Pytam jak to zrobić aby ew. skroplin albo wody z przecieków nie odprowadzać na ściankę kolankową wewnątrz budynku bez przekładania dachu.
 3. Będę ocieplać poddasze m.in. zakładając membranę od spodu dachu. Chciałbym wyprowadzić ją na zewnątrz poza ściankę kolankową, tylko że tam jest zrobiony okap na gotowo z podbitką z desek na krokwiach. Pytanie jest takie, czy jest jakiś sposób na to bez rozbierania podbitki (wiem o wentylacji itp itd)?
×