Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Karolina_BOŚ_Elbląg

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Karolina_BOŚ_Elbląg

 • Ranga
  Początkujący
 1. Karolina_BOŚ_Elbląg

  białe meble do kuchni

  My wstawiamy Białe fronty z płyty (MDF), białe szafki [Adastol, Elbląg], na wysoki połysk. Są dwie szkoły że jak błyszczące to sie bardziej brudzą że jak matowe to sie bardziej brudzą. Kwestai doświadczeń HEHE Robimy zwykłe szafki żeby zostało na blat z konglomeratu kwarcytowego(twardsze od granitu)
 2. Karolina_BOŚ_Elbląg

  kolektory słoneczne... prawo, dotacje

  Kwestia gustu, Jeśli jest potrzeba, kasa i czas to kaucja jest super rozwiązaniem. a Jeśli jest potrzeba, a kasy brak to zawsze fajnie jak ktoś za mnie zapłaci odsetki. Dlatego mówie, czy dotacja jest warta zachodu to kwestia Inwestora i tylko jego opini.
 3. Karolina_BOŚ_Elbląg

  Dopłaty do kredytów na kolektory słoneczne

  Witam, Dopłaty do Solarów można uzyskać do 2500 zł do m2 Planelu słonecznego, 45% kosztów kwalifikowanych(kolektory montaż itp) Tylko kilka banków to oferuje, szczegółowe informacje http://www.nfosigw.gov.pl/ tam jest pełna lista banków. TAK, prawdą jest że Banki nie gwarantują dopłaty, dlatego najlepiej wybrać firmę która ma doświadczenie w montażu solarów z udzielonym tego typu kredytem, można udac się do Banku, powinni umieć doradzić Niestety prawdą jest że niekompetentny pracownik może zrazić klienta do banku. Jeśli chodzi o wyciągnięcie jak najwyższych korzyści z dotacji to osoby, które mają gotówkę na sfinansowanie tej inwestycji, powinni dowiedzieć się szczegółów. Dlaczego? Jeśli zablokujemy kaucję(110% inwestycji) nie liczymy zdolności, nie ma zaświadczeń, poręczycieli itp. Bierzemy kredyt, wysyłamy do NFOŚ prośbę o dotację, 1-2M czekamy na dotację. Przychodzą pieniądze zmniejsza się nam zadłużenie, resztę spłacamy z Kaucji, różnica wraca do nas:D Nawet po odprowadzeniu podatku od dotacji, zapłaceniu prowizji, odsetkach od 2-3 rat zostaje nam ok.2-3 tysięc dotacji. Czy to jest warte zachodu? Decyzja indywidualna. Jeśli ktoś nie ma kasy, zawsze dotację można potraktować jako miły bonus do odsetek. Uwaga, aby dostać dotację nie można rozpocząć prac PRZED uzyskaniem kredytu. Pamiętajmy że firma sprzedająca nam kolektory MUSI posiadać odpowiednie certyfikaty Jeśli ktoś ma jakieś pytania zapraszam na PW.
 4. Karolina_BOŚ_Elbląg

  kolektory słoneczne... prawo, dotacje

  Witam, Dopłaty do Solarów istnieją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, można uzyskać do 2500 zł do m2 Planelu słonecznego, 45% kosztów kwalifikowanych(doradca w banku powie co się w to wlicza) Tylko kilka banków to oferuje, szczegółowe informacje http://www.nfosigw.gov.pl/ tam jest pełna lista banków. Szczególnie osoby, które mają gotówkę na sfinansowanie tej inwestycji, opłaca się dowiedzieć się szczegółów. Dlaczego? Dobre pytanie prosta odpowiedz: Jeśli zablokujemy kaucję(110% inwestycji) nie liczymy zdolności, nie ma zaświadczeń, poręczycieli itp. Bierzemy kredyt, wysyłamy do NFOŚ prośbę o dotację, 1-2M czekamy na dotację. Przychodzą pieniądze zmniejsza się nam zadłużenie, resztę spłacamy z Kaucji, różnica wraca do nas:D Nawet po odprowadzeniu podatku od dotacji, zapłaceniu prowizji, odsetkach od 2-3 rat zostaje nam ok.2-3 tysięc dotacji. Czy to jest warte zachodu? Decyzja indywidualna. Zawsze dotację można potraktować jako miły bonus do odsetek. Uwaga, aby dostać dotację nie można rozpocząć prac PRZED uzyskaniem kredytu. Pamiętajmy że firma sprzedająca nam kolektory musi posiadać odpowiednie certyfikaty Jeśli jest ktoś z Warmińsko mazurskiego to również z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska można uzyskać kredyt preferencyjny na pompę ciepła (bardzo niskie oprocentowanie). Jeśli ktoś ma jakieś pytania zapraszam na PW.
×