Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Mintoy

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mintoy

 • Ranga
  Początkujący
 1. Mintoy

  Odległość od działki rolnej?

  Wiec to co zostało ustalone ad 1. kwalifikacja działki jest bez znaczenia zawsze musi to być 3 albo 4 metry od granicy działki bądź można zdobyć odstępstwa od urzędu wydającego WZ do odlegości 1.5m ad.2 Tutaj w przypadku gazociągu średniego ciśnienia wynosi ona 1 m ad.3 w przypadku jeśli okaże się że jest do kabel energetyczny odległość wynosi 0.5m. Mam nadzieje że komuś się to przyda a wam dziękuje za cenne informacje. Pozdrawiam Czy są szanse to się okaże, właśnie składam pismo w tej sprawie po zapoznaniu się z analizą. Jak będę dysponował już informacjami w sprawie ZW na pewno was poinformuje.
 2. Mintoy

  Odległość od działki rolnej?

  Dziękuje, rzeczywiście zapis ten odnosi się do wszystkich działek. Mam w takim razie drugie pytanie czy z zapisu: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, art. § 12 ust. 7, pkt. 1.” 7.Dopuszcza się sytuowanie budynku, z zastrzeżeniem § 271 ust. 12 pkt 1, w odległości mniejszej niż 3 m od granicy działki budowlanej, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, jeżeli: 1) wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź można przez to rozumieć że za zgodą organu wydającego ZW jest możliwość sytuowania budynku ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowym w odległości 1.5m od granicy działki?
 3. Mintoy

  Odległość od działki rolnej?

  Kolego jak by było napisane to na pewno był znalazł taką informację. Nie znalazłem dlatego pytam. w zapisie MINISTRA INFRASTRUKTURY sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) § 12. 1.Przy usytuowaniu budynku na działce budowlanej powinny być zachowane odległości między budynkami i urządzeniami terenowymi oraz odległości budynku i urządzeń terenowych od granic działki i od zabudowy na sąsiednich działkach budowlanych, określone w rozporządzeniu, a także w przepisach odrębnych, w tym higienicznosanitarnych, o bezpieczeństwie i higienie pracy, o ochronie przeciwpożarowej oraz o drogach publicznych. 2.W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej nie ustala się wymagań w zakresie zachowania odległości między budynkami w granicach jednej działki budowlanej, z zastrzeżeniem przepisów, o których mowa w ust. 1 oraz § 13, 23, 60 i 273. 3.Jeżeli z warunków, o których mowa w ust. 1 oraz w § 13, 60 i 271, nie wynikają inne wymagania, odległości zabudowy od granicy działki budowlanej powinny wynosić co najmniej: 1) przy równoległym do granicy sytuowaniu ściany budynku: a) z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m, b) bez otworów okiennych lub drzwiowych - 3 m, Jak am widzisz wszedzie mowa o działce sąsiedniej budowlanej.
 4. Witam Was Serdecznie. Przekopałem internet i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. 1.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. określa dopuszczalne odległości budynków od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W moim przypadku działka sąsiaduje z dwóch stron z pasem drogowym a z jeden z działką rolną o klasie IVa. Jaka odległość powinna być budynku od działki rolnej? 2.W granicy działki biegnie gazociąg średniego ciśnienia. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od rury?.Jaki zapis o tym mówi? 3. W granicy działki biegnie "eSN" kabel średniego napięcia w ziemi?. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od kabla? Jaki zapis o tym mówi?
×